Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

boş şişeleri getir, hayvanları besle

barbu

Öne çıkan mesajlar

abi şu "devlete insanlığa hayır yap - kazan" mantığı çok ikiyüzlü ya.

bunun aynısı "vergi iadesi zarfı doldurma" gibi saçma birşeye dönmüştü hatırlarsanız.

yani o hayvanlara zaten mama verilmesi insanlık namına yapılması gereken birşey. şişe toplama da aynı şekilde çevreyi korumak için doğal olarak yapılan bir aksiyon olması gerekirken yapmıyoruz. sonra hayvana yardım edip vicdan rahatlatmak falan..

amaan

ya da ne bileyim mk.
Sosyal ağlarda paylaş

ben tam tersini düşündüm ya. insanlar hayvanlara zaten yemek vermek istiyor. bazıları marketten alıp veriyor, bazıları hep istemekle kalıyor.

ama eminim biz dahil çoğu zaman pet şişeleri filan çöpe atiyoruz.

bu makina hayvanları beslemeyi teşfik etmektense bence pet şişeleri geri dönüşüme kazandırmayı teşfik ediyor. hayvan besleme sonuç değil araç gibi burada.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

abi şu "devlete insanlığa hayır yap - kazan" mantığı çok ikiyüzlü ya.

bunun aynısı "vergi iadesi zarfı doldurma" gibi saçma birşeye dönmüştü hatırlarsanız.

yani o hayvanlara zaten mama verilmesi insanlık namına yapılması gereken birşey. şişe toplama da aynı şekilde çevreyi korumak için doğal olarak yapılan bir aksiyon olması gerekirken yapmıyoruz. sonra hayvana yardım edip vicdan rahatlatmak falan..

amaan

ya da ne bileyim mk.

türkiye işte abi
bir anda olmuyor

başlamak lazım bir şekilde
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

abi olay vicdan rahatlatmak değil insanlara geri dönüşüm alışkanlığı kazandırmak. yoksa o düzeneği kuran hayvanlara gene yardım eder yani amaç farkındalık yaratmak, 1 taşla 2 kuş.
Sosyal ağlarda paylaş

sitede 4 tip ayri atik toplama istasyonu var, her binada ve her katta (her 4 haneye 1 istasyon seklinde) ; kagit, cam, yag ve diger atiklar (bildigimiz cop).

Millet geri donusturulebilir kagit, ambalaj ve cami ayiramadigi icin, katta cop konteyniri icinde yer bitti diye geri donusume attigi icin ve site toplantilarinda "cop mu atiyoruz, mesai mi yapiyoruz" zihniyetinden dolayi su an sadece geri donusum(hepsi) ve cop bidonlari var.

Sozum ona kalburustu, yuksek gelirli ve okumus insanlar.

Memlekette egitim seviyesinden bagimsiz olarak birinin iyi bisey yapmasini istiyorsaniz positive feedback vermek zorunda olmak cok aci, ama gorunurdeki tek yol.

Hatta buna bile, sokaktaki iti mi besliycem diye inadina atmayip yandaki cope atacak insanlar vardir. Burada da gorduk sokaktaki tum hayvanlar olebilir, sehirde hayvanin ne isi var diyenler.
Sosyal ağlarda paylaş

İlk önce anket yapılır, hayvan besleyenlerin arasında geri dönüşüm yapan kaç kişi var diye.
Hiç hayvan beslemeyen ve dönüşüm yapmayan insanlara, geri dönüşüm alışkanlığı kazandırmak daha zor mudur? sorusunun yanıtına bakılır. Muhtemelen duyarlılık konusunda daha ılımlı olacakları için potansiyel daha yüksektir.
Sonra hayvan besleyen insanlarda geri dönüşümü nasıl yaygınlaştırırız diye düşünülür.
Fikir bulunur, uygulanır.

Size yönelik olmayabilir, olmak zorunda değil.
Hedef kitle hayvan besleyip geri dönüşüm yapmayanlar.

Varsa fikriniz belediyelere başvurun.

Duyuru için teşekkürler barbu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...