Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

moriarty ile sıkı kalçalar (jpeg + gif)

moriarty

Öne çıkan mesajlar

kaslar falan erimiyoda,

atıyorum hep dışarıdan istedin etleri falan. yağlı yağlı pişti geldi. veya işte hep yağlı bol karbonhidratlı et yemekleri tercih ettin. veya lahmacun vs. kaslı yağlı oluyosun. tisort varken kollar omuzlar ateş ediyo, ama göbek bel çevresi göt falan perişan halde oluyo. o yüzden kendiniz pişirin her şeyi.

istiyosanız pizza yapın ama kendiniz yapın.
Sosyal ağlarda paylaş

110 dum 85 e indim 1 yıl içinde. Tekrar çıktım aq şimdi. Ama baya sıkıntılı bir yıldı ondan oldu farkındaydım. Boks falan başlayacağım bana ter döktürecek kondisyon şeyi lazım. Koşma bisiklet falan acayip bıktım. Gym de falan da ordaki antrenör tipleri verdikleri programlara falan hiç inanmıyorum ben. Cacık givi geliyo bana. Ne yapmak lazım moriarty önce kilo vermeye mi lazım kastan önce sadece
Sosyal ağlarda paylaş

172 cm boyunda 63 kiloyum ve 33 yaşındayım.
Kilo almak ve fit olmak istiyorum. Bilgisayar başında dura dura iyice hımbıllaştık. Bir de fark ettim ki eskiden kilo almak problem oluyordu ama şimdi kilo alıyorum ama sadece göbek bölgesinden ilerliyor. Buna da bir dur demek istiyorum.
Dışarıda çalışamam ne var ne yok eve yığacağım. Öncelikle bir ağırlık kiti almak istiyorum http://www.decathlon.com.tr/domyos-arlk-seti-30-kg-id_8194066.html şuna bakayım dedim yalnız adamın biri çok kötü diye yorum yapmış. Şöyle f/p ürünü olabilecek bir yer var mı bildiğiniz?

Bunun haricinde yani uzun bar dambıl ve ağırlıklar haricinde almam gereken bir şey var mı başlangıç için? Eskiden evde rahat sınav çekerdim yalnız sol el bileğimi 90 derece tutamıyorum epeydir eklemde bir sorun var sanırım ama gidip de kontrol ettirmedim. O nedenle sınav işi de yalan oldu. Kapılar da amerikan panel kapı şu barfiks barını da kapıya sabitlemek imkansız. Resmen köpükten kapılar içeri göçüyor...

Bir de kilo almak için ne yapmam gerekiyor? Sabah kahvaltıları benim için epey sorun hiç adamakıllı kahvaltı yapamıyorum hep iştahsızım sabahları. Balog sayfasından takip ettiğim bir bisikletçi http://www.gurkangenc.com/tr in sayfasında her sabah musli diye bir şey yediğini yazmış. Faydası olur mu sizce? Böyle uykusuzluktan ve iştahsızlıktan ölsem de yiyebileceğim ve kolay hazırlanan/hazır bir şey istiyorum.

Alet edevat ve beslenmenin yanında ne gibi bir program uygulamam gerekir? İngilizce mr. brown zamanından kalma o nedenle yabancı sitelerden pek bir şey anlayamadım.

Birileri elimden tutsun lütfen :)
Sosyal ağlarda paylaş

paradoksalkedi said:

110 dum 85 e indim 1 yıl içinde. Tekrar çıktım aq şimdi. Ama baya sıkıntılı bir yıldı ondan oldu farkındaydım. Boks falan başlayacağım bana ter döktürecek kondisyon şeyi lazım. Koşma bisiklet falan acayip bıktım. Gym de falan da ordaki antrenör tipleri verdikleri programlara falan hiç inanmıyorum ben. Cacık givi geliyo bana. Ne yapmak lazım moriarty önce kilo vermeye mi lazım kastan önce sadece

Önce kilo vermeye hiç gerek yok abi boş yere hiç zaman harcama. Sen doğru beslendiğin zaman kaslar yavaş yavaş otururken o yağlar gidecek zaten. Uzun süredir yapmadığın için, yağlar hemen yanacaktır zaten. Burada önemli olan beslenme bunları yaparken. Kendi yemeğini kendin yap, sağlıklı güzel şeyler ye.

Haftada 3 gün ağırlık 1 gün boks yapabilirsin. Kaç gün çalışmak istediğin sana kalmış biraz aslında, hepimizin overtrain olma durumu farklı.

Sana program yazalım istiyosan, ne tarz çalışmayı seviyorsun? Hızlı ve bol terleten mi mesela? Gym'e gidebilecek misin?
Sosyal ağlarda paylaş

karatan said:

172 cm boyunda 63 kiloyum ve 33 yaşındayım.
Kilo almak ve fit olmak istiyorum. Bilgisayar başında dura dura iyice hımbıllaştık. Bir de fark ettim ki eskiden kilo almak problem oluyordu ama şimdi kilo alıyorum ama sadece göbek bölgesinden ilerliyor. Buna da bir dur demek istiyorum.
Dışarıda çalışamam ne var ne yok eve yığacağım. Öncelikle bir ağırlık kiti almak istiyorum http://www.decathlon.com.tr/domyos-arlk-seti-30-kg-id_8194066.html şuna bakayım dedim yalnız adamın biri çok kötü diye yorum yapmış. Şöyle f/p ürünü olabilecek bir yer var mı bildiğiniz?

Bunun haricinde yani uzun bar dambıl ve ağırlıklar haricinde almam gereken bir şey var mı başlangıç için? Eskiden evde rahat sınav çekerdim yalnız sol el bileğimi 90 derece tutamıyorum epeydir eklemde bir sorun var sanırım ama gidip de kontrol ettirmedim. O nedenle sınav işi de yalan oldu. Kapılar da amerikan panel kapı şu barfiks barını da kapıya sabitlemek imkansız. Resmen köpükten kapılar içeri göçüyor...

Bir de kilo almak için ne yapmam gerekiyor? Sabah kahvaltıları benim için epey sorun hiç adamakıllı kahvaltı yapamıyorum hep iştahsızım sabahları. Balog sayfasından takip ettiğim bir bisikletçi http://www.gurkangenc.com/tr in sayfasında her sabah musli diye bir şey yediğini yazmış. Faydası olur mu sizce? Böyle uykusuzluktan ve iştahsızlıktan ölsem de yiyebileceğim ve kolay hazırlanan/hazır bir şey istiyorum.

Alet edevat ve beslenmenin yanında ne gibi bir program uygulamam gerekir? İngilizce mr. brown zamanından kalma o nedenle yabancı sitelerden pek bir şey anlayamadım.

Birileri elimden tutsun lütfen :)

Kasları zamanla kilo olarak alıcaz abi o zaman. Ben senin durumnudakileri daha avantajlı buluyorum aslında genetik olarak, full yağsız hep büyümeye giden yol çok daha basit oluyor.

Dambıl ağırlık seti olarak alabildiğin en ağır seti al. Çünkü güçlendikçe bol bol arttırman gerekecek o dambılları. Atıyorum 10kgdan 12.5kgye geçeceğin günler yerine ısrarla 10kg ile devam edersen progress alamayız. bu böyle böyle devam etmeli. sen güçlendikçe ağırlık artmalı. Evde çalışmanın önündeki engellerden biri bu. Ama güzel bir set alabilirsen, güçlendikçe dambılları arttırabilecek fırsatın olursa nefis. Bunun dışında Bodylastics sipariş edebilirsin. Bu belli bi yerden sonra işimize çok yaracak.

Eğer iyi bir yatırım yapıyorsan eve, güzel bi barbell seti alabilirsen süper olur. Gelişme hızını 2ye katlar, veya 3 ay sonraya bırakırsın bunu program bittikten sonra nedenini açıklarım.

Benimde bileklerim çok uzun süredir sakat ama o problemi şöyle çözebilirsin, ben öyle çözdüm. Antremandan önce ve sonra bileklerini en az 3-4 dakika ısındır, esnet. Internette bununla ilgili sayısız nasıl esnetileceğine kaynak var. Mesela dirseklerini çevirirken, aynı anda bileklerini çevir biraz sonra avuç içini karşıya bakacak şekle getirip diğer elinle yukardan bileğini çek. Tam anlatamadım görsel lazım. Ama bilek olayı halledilir diye düşünüyorum bi dene bakalım dediğimi, bir de bilekli eldiven al eline.

Barfiks olarak kapının üzerine asılan olmuyorsa, direk çivili versiyonunu alabilirsin. Onlardanda var internette, direk kapının arasına monte edilecek şekilde. Barfiks alman çok önemli. Kesinlikle al alabiliyorsan.

Program olarak P90x ile başlayacağız 3 ay. O ara fotolarına ve kaldırdıgın sayılara bakarız, belki 3 ay daha devam ederiz veya Body Beast'e geçip Barbella geçiririz vucudu. Altyapında bodybeaste falan geçmeden önce iyice oturmuş olur. Büyümeni skyrocketlarız.Bu programları internetten indiribilir veya para ile alabilirsin. Burada Kenpo X ve Plyometrics adlı günleri senin durumunda yapmaya gerek yok. Ama Yoga X sana çok büyük keyif verecektir o yüzden onu çıkarmana gerek yok. Toplamda 4 güne denk gelecek böyle. İş hayatı vs derken baya rahatlatacaktır Yoga X seni.

Kahvaltıyı sevmiyorsan yapmana gerek yok. Kahvaltı artık insanlık için ölü bir öğün zaten geldiğimiz noktada. Bu yine tercihlere giriyor biraz. Intermitting Fasting, Slow Bulk olarak ilerleriz. 16 saat aç kalacak abi vucudun, ki 3.gün oha ne güzel şeymiş dersin büyük ihtimal. Saatlerini nasıl ayarlayacağın sana kalmış. Antremanı zaten aç olarak yapıyorsun, uyan 1 saat takıl, kahveni falan iç go antreman sonra. Antreman bittikten sonra ama o 8 saatlik kısımda özellikle antreman sonrası ilk öğünde at gibi yemen lazım. gerçekten at gibi. hayvan gibi protein ve hayvan gibi karbonhidrat. karbonhidrat kısmını güzel bi mixerda sevdigin şeyleri bol bol karıştırırarak çözebilirsin. ikinci öğün yine bol protein alacağın karbonhidratta ilk öğüne kalmış ama ince yapılıysan bence bu öğünde abanabilirsin. yulafını falan bol bol ye. proteininide aksatma. zamanla vucudun sana neyi ne kadar alman gerektigini söyleyecek zaten, ne kadar kas yaptıgından, ne kadar yağlandıgından veya o gün boşa gitmiş hissetmenden. internette karbonhidrat , protein türkçe araştırınca cok sayıda neler yiyebileceğin çıkıyor. önmli olan onları seçip kendine uygun yemekler yapman.
antreman olmayan günler ise karbonhidrat hiç olmayacak. ama yağlı proteinli et olacak. mesela somon. mesela ördek gibi. besinleri sallıyorum kendine uygun sçeersin.
Sosyal ağlarda paylaş

o 12 dvd değil abi şöyle o aslında.

1. gün chest and back mesela
2.gün kenpo
3.gün shoulders and biceps
4.gün yoga
5.gün legs and back

gibi. günleri ve antremanları salladım su an. torrentten indir video olarak gelecek zaten. hangisini hangi gün yapacağın belli. antremanda açıp yapıyosun adamlarla.
Sosyal ağlarda paylaş

off moriarty gercek bir halk kahramaniymis.

bana da program lazim.
1.72 falanim, kilo 70. yas 27 az gobegim var. onceden spor yapmisligim var. sabah 8 aksam 6 isteyim. kahvalti sacma sapan tamamen rastgele. oglen yemegi sirkette yemek cikarsa o. cikmazsa ya da disardaysam yine rastgele. aksamlari haftanin 3 gunu kesin alkol var disarda yiyorum. et yiyorum. ekmek yemiyorum. diger gunler de disardan yiyorum yine. et+ salata + meyve tercih ediyorum.
yemek kismini kendim hazirlamam falan mumkun degil.

arada evde olursam ip atliyorum ve

http://alouded.com/wp-content/uploads/2014/04/mh-spartacus-workout1_page_2.jpg

sunu yapiyorum.

ip atliyim mi? bunun faydasi olur mu?

bi de boyle bisi buldum
http://neilarey.com/programs/30-days-of-change.html
bi boka yarar mi?

ne yapayim? help
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi abi buradaki soru şu, spor salonuna gidebilecek misin yoksa evde mi yapacaksın? Ona göre anlatayım. Ona göre yazayım. Bir de amaç ne tam olarak, evde yapacaksak ip atlamakla vakit kaybetmek yerine p90x yapabilirsin bi kaç tane ekipman alıp. Sen zaten kas çalışırken, daha fazla yağ yakıyorrsun. Ama ip atlamayı seviyorsan yine atla boş bi anında. Toplamda günde 1 saatini alacak. Spor salonuna yazılırsan yine 1 saatini alacak ama ona göre program yazarım.

Ne tarz çalışmayı seviyorsun spor olarak? Kondusyon mu önemli yoksa görsellik mi güç mü vs. Bunları yazabilir misin.

Alkolu en azından 1 güne indirmen lazım ama. Yemekleride anladıgım kadarıyla vaktin olmuyor ama burada bir topicte slow pişiren bi alet tanıttı birisi, süper bence alabilirsen pişirirsin boş bi anında, o sana 1 haftalık yemek çıkarır zaten. Atıyorum 2 öğün yiyosan, en azından birini evde yaptıgın yemegi yemen lazım. Yoksa sonun yağlı kaslı alır, onu geçtim yuzde 90 verim alacaksan yuzde 20ye düşer hep. Bence büyük kayıp. Zaten süper süslü yemekler yapabilmene gerek yok, bende üşengeç adamım, basit basit şeyler yapıyorum ama bol bol proteinli. Toplamda bi yemegimi yapma sürem 10 dakkayı geçmiyor hemen hemen.

Evde yapıyorsan, spor salonuna göre handikaplı başlıyorsun. Ama bu handikapları kapatmanın yolları var işte, hangi ekipmanlarla çalıştığın, ne kadar ağır çalıştığın gibi. O zaman pek bi fark yok. Ben senin yerinde olsam spor salonuna giderim, hem iş sonrası kafan dağılır farklı bir ortam, hem güzel popolu kadınlar var testosteronunu yükselten, heyecan veren. İyi geliyor insana. Ama evde çalışmak istiyosanda dediğim gibi doğru şeyleri yaparsan pek bi fark yok, yine çok iyi gelişebilirsin doğru şeyleri yaptığında.
Sosyal ağlarda paylaş

KHaRoN said:

Adam bi yandan kendini bi yandan milleti gaza getiriyor.

abi hakkaten öyle oluyo ya. spora gitmeden önce şöyle bi bakınıyorum motivasyon için ne koysam diye. o arada zaten ben buraya koyarken benim vucut terlemeye başlıyo ısı yükseliyo.

spordan geliyorum, millette gaza gelmiş topic amacına ulaşıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

gunlerim dengesiz. salona gidemem buyuk ihtimal. haftada 3 gun su gunler giderim diyemiyorum yani.
salonda bunaliyorum ya bir de. gecen sene biraz gittim de tenisci rus hatunlar vardi onlar bile kurtarmadi. bi de trainer berbatti. 10 senedir spor yapmiyorum yavas baslayalim dedim. sanki ben tam tersini demisim gibi yapti oldurdu beni. ne yiyeyim nasil besleneyim dedim, et falan ye iste dedi. 1 ay dayandim sonra pes ettim adama bilendikce.

ip atlamayi iptal ettim o zaman.
oncelik gorsellik.
p90xe bi bakinayim

yemek olayi soyle, mesela evde yemek pisse bile aksamlari is oluyor. insanlarla disarda yemek yemek gerekiyor. o pisen yemek 1 hafta bekliyor evde.

disarda yedigim zaman ne yiyeyim? ekmegi, tatliyi, colayi falan tamamen kestim sayilir.
Sosyal ağlarda paylaş

moriarty said:

Önce kilo vermeye hiç gerek yok abi boş yere hiç zaman harcama. Sen doğru beslendiğin zaman kaslar yavaş yavaş otururken o yağlar gidecek zaten. Uzun süredir yapmadığın için, yağlar hemen yanacaktır zaten. Burada önemli olan beslenme bunları yaparken. Kendi yemeğini kendin yap, sağlıklı güzel şeyler ye.

Haftada 3 gün ağırlık 1 gün boks yapabilirsin. Kaç gün çalışmak istediğin sana kalmış biraz aslında, hepimizin overtrain olma durumu farklı.

Sana program yazalım istiyosan, ne tarz çalışmayı seviyorsun? Hızlı ve bol terleten mi mesela? Gym'e gidebilecek misin?

Valla yaz be moriarty halk kahramanı :( gidecem gyme. aslında her türlü çalışmayı seviyorum sadece kardiyo beni bayan kısım. onu da boks ile falan halletmeyi düşünüyorum işte. en ağırı bile olur işim gücüm yok sadece çalışırım güzel olur.
Sosyal ağlarda paylaş

HEMEN ÇABUK KAS YAPIN ÇOK KOLAY SADECE DİKKATLİ BESLENİN tarzı

mesela ben kilomdan acayip memnunum, gel gör ki yağ yüzdem %832 falan. bir program öneriliyor oo nasılmış diye okuyorum hep bi kilo mu vereceksiniz doğru yere geldiniz ooo çok kolay bunların hepsi aptaldı becerdi sen mi yapamayacaksın.

koskoca internet oldu hypertext sistemi falan bulundu hala yukarıdan aşağı bütün şeyleri okuyup karar vermek durumunda kalıyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi geldim spordan. size bugün motivasyon olarak bunu veriyorum.

bugün tam karşımda squat falan yapıyodu bu kız. tayt. kaçamak bakışlar. testosteronumu hayal edin.

http://photos-h.ak.instagram.com/hphotos-ak-xpf1/10362173_534262150016311_659908161_n.jpg

http://photos-c.ak.instagram.com/hphotos-ak-xpf1/10537264_697563236983458_1185923825_n.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...