Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nebula Haberlesme...

Llama

Öne çıkan mesajlar

Nebula player kalitesini yitirdi.İlk açıldığı zaman çok iyi bir player kalitesi vardı.
Ama onlar durmak yerine ilerlemeyi tercih ettiler.
Bi kere staff toplantısına denk geldim. birkaç gm arkadaşla konuştum.Acc alımı kapatılsın diye.Ama dinlenmedi.Yüzlerce forum açtı millet kapatılsın diye ama durmadılar.Güçlü olmayı oyuncu sayısının artışına bağladılar.
(Tarihten örneği hitler!) Büyük güç büyük sorumluluk ister.Kendileri kaybettiler.
İlk zamanlar oyunu bilen insanlar vardı.Sonra uo cafelere taşındı.
Ultima nın adı Nebula olarak değişti.Ama gm ler bunu çok sevmişler olucakki devam ettirdiler ve battılar.Gmler kontrol edilmedi.Akrabalar alındı arkadaşlar editlendi.
Server 1. elden edit yiyordu.
Admin tarafından editlenen 2 arkadaşım var. Birine cafede tanık oldum resmen.
Öyle birşeyki bir arkadaş editin dibine vurmuş.İnanılmaz strongbox var adamda.İtemlar para karşılığında satılmaya başladı ve daha birçok şey.
Bug abuse edenler staffa alındı.
Editlenenler banlandı diye gösterildi fakat rename yapıldı.
Nebulada ne ararsanız vardı acıkcası.
O ortama girdiğimde harikaydı hergün zevk ala ala oynuyordum.Ama beni ultimadan bıkrıtdılar.Ayrıca teşekkür ediyorum hepsine :)[hline]bla bla bla ...

Sosyal ağlarda paylaş

geçen gün gittiim bi kafede gördüüm olaya dumur oldum
yaşları 8-11 arası 5 çocuk uo oynuodo bırakın mmorpg nin ne olduğunu bilmeyi daha nebulada nası acc açcaklarını bilmiolardı. Hiç birinin 55in üstünde skilli yoktu ve dexleri arttıkça seviniolardı. (Arktan örendiim kadarıyla başlayalı 1 ay olmuş) 50gp için yalvarıolardı. Ark(Insomina) birine 50k verdi adam gidip 15kya at(bildiiniz horse) aldı başka bi playerdan.[hline][Dagger v0.12b - Forum Auto Answering Program]
Sosyal ağlarda paylaş

Nebulada en büyük sorun alınan oyuncuların izlenmemesi ve gm lerin çok başıboş ve kopuk olmasıydı ve gm ler bir gurup değil parça parça dağılmış insan topluluklarıydı o yüzden edit yapan bir gm nin edit yapmaması için önce yemin ettirilmekden çok ona editi yapıcak kalp bırakmamalıydı yani yeni gelen bir gm ile o kadar yakınlaşmalıydıki o gm arkına kıyak geçmeden önce staff dan arkadaşlarının ona güvenini düşünüp vazgeçmeliydi... o insanda o editi yapıcak yüreği bırakmamak lazım denmemeliydi öyle bir arkadaşlık kurulmalıydıki o arkadan vurma olayını yapmayı aklından geçirince yüreği sızlamalıydı sanki yakın arkadaşını kazıklıyormuş gibi hissetmeliydi...
Ama nebula bunu bir süre sonra başaramadı bence.
Sonra dağıldı herşey[hline]Eheh yakalamadılarki dövecekler eheh nasılda kaçdım ama heriflerden eheh yaşıyorum!
Sosyal ağlarda paylaş

ben eskiden oynardım nebula yeni olduğu zamanlar sonderece sevkliydi fakat yine bir yenilik diye kapattılar serverı sonra olan bizim üyeliğe oldu açılmadı buraya adınızı şifrenizi yazın aktif edelim diye bitşey vardı basıyordum olmuyordu uyuz oldum okadar tekne para falan uçtu gitti ondan beridir oynamıyordum fakat geçen günler cafe görünce canım çekti :) birdaha üye oluyum dedim beş denmedede olmadı e mailime gelen şeye tıklayorum tama üyeliğiniz incelenicek falan birşey yazıyor sonra birdaha cevap yok bir aydır yok nebu iş ??
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Chemical, 03 June 2003 19:02 tarihinde demiş ki:
Nebulada en büyük sorun alınan oyuncuların izlenmemesi ve gm lerin çok başıboş ve kopuk olmasıydı ve gm ler bir gurup değil parça parça dağılmış insan topluluklarıydı o yüzden edit yapan bir gm nin edit yapmaması için önce yemin ettirilmekden çok ona editi yapıcak kalp bırakmamalıydı yani yeni gelen bir gm ile o kadar yakınlaşmalıydıki o gm arkına kıyak geçmeden önce staff dan arkadaşlarının ona güvenini düşünüp vazgeçmeliydi... o insanda o editi yapıcak yüreği bırakmamak lazım denmemeliydi öyle bir arkadaşlık kurulmalıydıki o arkadan vurma olayını yapmayı aklından geçirince yüreği sızlamalıydı sanki yakın arkadaşını kazıklıyormuş gibi hissetmeliydi...
Sonra dağıldı herşey[hline]Eheh yakalamadılarki dövecekler eheh nasılda kaçdım ama heriflerden eheh yaşıyorum!

Staff birliği yok mu?

Adamlar her haftasonu ex-bronx a gidiyor be hhahaah.[hline]R4 Assasin Alex'i Elensar
Cold as Corpse.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu oyuncu sayısı azalıyor tartışmalarına çok gülüyorum, yani herhalde matematiği ve gören iki gözü olan herkes Nebula'nın hiç birzaman popularliğini kaybetmeyeceğini görebilir. Oyuncu yaş ortalaması düşük olabilir ama bu server'ın eski developer'ı da Baggio'da küçücük bir adamdı. Ama Nebula'ya gelen herkes gibi hizmetini vermiş ve gitmiştir. Nebula a yada b kişilerine bağlı olmayan, güçlü bir yapıya sahip bir camiiadır.[hline]David "Fubber" Hausen
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Alexi_Septimus, 03 June 2003 19:25 tarihinde demiş ki:
said:
Chemical, 03 June 2003 19:02 tarihinde demiş ki:

Staff birliği yok mu?

Adamlar her haftasonu ex-bronx a gidiyor be hhahaah.[hline]R4 Assasin Alex'i Elensar
Cold as Corpse.

Var ama staff arasında güven ve bağ yok[hline]Bedava Plazma Ekran kazanmak için tıklayın, flash oyunlarında kazanın, ekranınızı alın!(Oyun Türkçedir)

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Absolut, 03 June 2003 18:51 tarihinde demiş ki:
Her bırakan nedense bıraktığı server bir bok atmayı seviyor. :) Adam gibi "Bıraktım ve oyun orda devam ediyor hala. Oynayanlara başarılar" demiyor kimse. İlla server kötü oldu o yüzden, bebeler bastı o yüzden vs vs vs. EEEE sen o serverda oynuyordun ise sende o kötü oyunculardan veya bebelerden biriydin ve belkide bir başkasına da sen rahatsızlık verdiyordun.[hline]Kalplerdeki Kaymak

Asli

Yuru bee dogru soyluyorsun :D[hline]Umutsuzluk Yasak Yılgın Türküler Söylemekte...
Çünkü;Yürüyor Umudun Ordusu,Umutsuzluğu Kurşuna Dizerek...
Metall Ethlos & Athelas Ethlos
Sosyal ağlarda paylaş

Nebulayı artık ezikler sardı.Eskiden ne zevk alıyordum nbldan.Bazen hala girerim ama bab 50gp pls diyenler yüzünden çıkıp giderim.UOyu dövüşlü chat haline getiren zihniyetini kınıyorum.Ben de 14 yaşındayım ama ne para için yalvardım ne eziklik yaptım.Bence yaşa bağlanmamalı bu eziklik meselesi.
Sosyal ağlarda paylaş

Nebuladakilerin orayı sevmesi ve başka shardlara sıçramaması nebulanın en eskilerinden (ki rezil bi durum övünmüyorum) olan benim için çok güzel bişey. Onlar hep orda olsun, onlar için hep bi nebula bulunsun biz rahatımıza devam edelim.[hline]`eğer tanrı varsa, parmağını bile kıpırdatmadan tüm kötülüklere nasıl katlanıyor` stendhal
Sosyal ağlarda paylaş

Ne iddialı bi laf.
Ama güzel böyle düşünülmesi benim açımdan.

said:
elesso, 03 June 2003 23:08 tarihinde demiş ki:
ne olursa olsun şu anda nebuladan başka doğru düzgün ve kalabalık freeshard yok[hline]help me
[hline]`eğer tanrı varsa, parmağını bile kıpırdatmadan tüm kötülüklere nasıl katlanıyor` stendhal
Sosyal ağlarda paylaş

at arabaları birbirleri ardı sıra geçip giderler yoldan. arabalara koşulu atlar, yol kenarında çıldırmışçasına havlayan köpekleri duymamazlıktan gelirler. sürücüler de aldırış etmezler köpeklere. önlerindeki hayvanlara güven verircesine "deh oğlum! dehha kızım!" diye seslenirler... kervan yoluna devam eder.

işte bu eskilerde sık rastlanan durumdan çıkmış bir atasözümüz var: it ürür, kervan yürür.

kusura bakmayın ama şu anki durumu çok güzel anlatıyor bu atasözü. birkaç arkadaşımız "battı, bitti, öldü, yıkıldı" laflarıyla, olmuş bir olaydan çok, olmasını arzu ettikleri bir olayı dile getiriyorlar.

artık osi'de oynuyorum ama nebula'da özellikle son bir ayda yapılan değişiklikleri de beğeniyle izliyorum.

çok kişinin bırakması konusuna gelince... evet, mesela bandaj kullanarak koşarken büyü atma sömürüsü engellendikten sonra nebula'yı bırakan epey kişi olduğunu hatırlıyorum... bırakıyorlar evet... bırakın bıraksınlar.[hline]eski bir çin atasözü der ki:
chonk sonk tung, chenk.
Sosyal ağlarda paylaş

evet yaa son günlerde bayaa kişi bıraktı galiba ama bu bırakanlar hep bug abuseci kafe veletleri. çünkü world'de pk kalmadı arada bir birkaç tane geliyor alaşşa ediliyor sonra çıkıyor. e ne de olsa evlerde süresiz ban kalktı, bandajla büyü atılmıyor artık o/c üyeleri şehirde altF4 yapamıyor vs vs.. yani herkesle eşit duruma geldiler niye oynasın ki artık nebulada. kendilerine avantajlar verecek başka serverlara dağıldılar.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Zegna, 04 June 2003 00:54 tarihinde demiş ki:
her ne kadar suankı durumu pek ıc acıcı olmasada baya cok guzel gunum gectı nebulada..

baal , mehanix , ben.. öttürdü o serverı be hey yavrum hey :)

sınırlendım 6 kez fılan charımı sıldım 1 ay sora gene basladım dayanamayıp.

bu arada o chaos turnuvasını Gre kazanmıstı sanırım yanlıs hatırlamıosam , ben pk oldugum ıcın katılamamıstım.
1 hafta sora Eno genel bı turnuva yapmıstı ılk turda karsıma chaos turnuvası bırıncısı gelmıstı , 9 sanıey surmustu ben bıle sasırmıstım nası yaptıgımı eno da OHA rekor demıstı heuhusdf

ozluyorum nebulanın ılk zamanlarını[hline][b]`zegna lvl 50 Infiltrator of alb/exc
Cryst the sexy polearmsgirl of alb/exc
Osman the mad enchanter of hib/pryd

O günden sonra kolladım zaten zegna hayvanatını sürekli olarak. :) Başlattım şimdi. Ben de bişeyler atıştırıyorum. Neyse döndüm sehpaya ısırdım geri döndüm bilgisayara.. Bitmiş.. Dedim oha birileri şike falan mı yaptı.. heueh
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...