Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hayat herkese adil mi?

totemic

Öne çıkan mesajlar

Milliyet said:

İşte insan
Sivas’ta oturdukları evin kirasını ödeyemedikleri için çadırda yaşayan 70 yaşındaki Aslan Uluhan, kanser olan aynı yaştaki imam nikâhlı eşi Esme Taştan’ı iğne yaptırmak için her gün 1 kilometre uzaklıktaki hastaneye el arabasıyla götürüyor.Daha önceleri hurdacılık yaparak geçimini sağladığını belirten Aslan Uluhan, “İkimizde ihtiyarız. Burada bu çadırda yaşıyoruz. Çevredekiler yiyecek getiriyor, onları yiyoruz. Herhangi bir işim yok. Tek isteğimiz bir evimizin olması. Ev olmazsa burada kalmaya devam edeceğiz. Buraya bağlıyız, bir yere de gidemiyoruz” diye konuştu. Uluhan, yardım alabilmek için Sivas Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na başvurduklarını ve sonuç beklediklerini belirtti. Çiftin tek çocukları olan 26 yaşındaki Murat Uluhan’ın ise geçen yıl kendini asarak yaşamına son verdiği öğrenildi.

şimdi bu adamın yerine koyuyorum kendimi; eşim hasta, evim - işim yok, tek evladım da geçen sene kendini asmış, her gün eşimi el arabası ile 1 km uzaklıktaki hastahaneye götürmek zorundayım. böyle bir hayatı ben seçmedim ama bana reva görülen bu. eğer tanrı varsa, islamiyete göre de hayat bir sınavsa neden ben bu kadar sefaleti çekerken millet koluna 500 bin liralık saat takar???... yerim lan böyle işi..
Sosyal ağlarda paylaş

Din dediğiniz kapitalizmin maşası. İnsanları fakirliğe alıştırıp, hallerine şükrettirmek, sırtlarından geçinmek.

Bilin ki, ganimet olarak aldığınız herhangi bir şeyin beşte biri mutlaka Allah'a, Peygamber'e, onun yakınlarına, yetimlere, yoksullara ve yolculara aittir. Eğer Allah'a; hak ile batılın birbirinden ayrıldığı gün, (yani) iki ordunun (Bedir'de) karşılaştığı gün kulumuza indirdiklerimize inandıysanız (bunu böyle bilin). Allah her şeye hakkıyla gücü yetendir. Enfal 41
Sosyal ağlarda paylaş

Giovanni said:

tambjk said:

Akılsız başın cezasını ayaklar çeker demişler. Bu dünyada sadece aptallar, korkaklar bide bu aptal korkakların çocukları, bakmakla yükümlü oldukları, hastalar vs aç kalır.

Cok game of thrones izlemissin kardes.

Kardeş bu söylediğimin game of thrones ile alakası ne ?
Sosyal ağlarda paylaş

tambjk said:

Akılsız başın cezasını ayaklar çeker demişler. Bu dünyada sadece aptallar, korkaklar bide bu aptal korkakların çocukları, bakmakla yükümlü oldukları, hastalar vs aç kalır.

ananın, babanın parasıyla, emeğiyle okuyup bu günlere geldin, bütün fırsatlar önüne serildi, gelmişsin burada APTALLAR AÇ KALIR diyorsun.

yüksekova'da sekiz kardeşinle bir dağ köyünde büyüseydin ne bok yiyecektin acaba. BEN ÇOK ZEKİYİM diye dolaşırdın dağlarda koyun güderken.
Sosyal ağlarda paylaş

Biyik said:

tambjk said:

ananın, babanın parasıyla, emeğiyle okuyup bu günlere geldin, bütün fırsatlar önüne serildi, gelmişsin burada APTALLAR AÇ KALIR diyorsun.

yüksekova'da sekiz kardeşinle bir dağ köyünde büyüseydin ne bok yiyecektin acaba. BEN ÇOK ZEKİYİM diye dolaşırdın dağlarda koyun güderken.

hahahaha (tu)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...