Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Arnavutkoy'de mekan acalim diyoruz

GERGE

Öne çıkan mesajlar

GERGE said:

Vegan adam cok extrem abi, et olan yere gelmem ben diyebilir. Tuvaletteki sabun bile vegan sabun olmali. Oyle seyler varmis.

Abi öyle kıllar var mı gerçekten? Hıyarlığın bile sınırı var ya.

Aklıma şu geldi bir de

Dünya Müzikleri Eşliğinde Herkesin Kitabını Okuyup Kahvesini Yudumlayabileceği Şirin Bir Kafe Hayaliyle Yola Çıkan Çift, Toptancı, Zabıta, Tesisatçı ve Stopaj Gerçeğiyle Karşı Karşıya
Sosyal ağlarda paylaş

Fin said:

veganlar fakir gelmezler en fazla çiköfte yiyorlar lan paraları yetse zaten kaliteli et yerler.

yalniz şu olay doğru sanki, en azından TR de. benim de tanıdığım veganlar biraz cebe dikkat ediyorlar genelde. burda da niche bir lokanta olucaksa fiyatlar yüksek olmalı denmiş şimdiye kadar, o zaman hedef kitle pek o fiyatlara uygun olmaz gibi.

üstte önerildiği gibi veganlardan görüş felan alacak olursan, fiyatlar konusunda da düşüncelerini alırsan iyi olur.
Sosyal ağlarda paylaş

nuki said:

GERGE said:

Vegan lokanta var mi Istanbul'da bildiginiz. Varsa gidip bir bakayim. Eger yoksa ama iyi kotu tutar bence. Oyle bodos dalmiyoruz yani, lokantaci cevre genis cok.

Taksim'de biri iki yer var. Burada liste var zaten ama Vegan değil vejeteryan buradakiler.
http://www.milliyet.com.tr/istanbul-daki-en-iyi-10-vejeteryan-lezzet-1762559/

buradakilerin çoğu vegan/vejetaryen konsepti değil aslında. ama hepsini bilmesemde, bildiklerimin hepsinin yemekleri leziz.

parsifal'e git, istikal'in girişi, fransız kültür'ün arka sokağında. orası gerçekten vejetaryen/vegan restoranı. sen de biliyorsundur, olay sadece sebze yemekleri yapmak değil. vegan/vejetaryen olmak, aynı zamanda farklı bir tüketim alışkanlığı oluşturduğu için, başka detaylara da dikkat etmeniz gerekir.

ben et delisi bi adam değilimdir mesela. sebze yemeklerini severim, farklı tat olsun diye giderim böyle yerlere de. ama merkezi yerde değilse de kovalamam açıkçası. bana kalırsa bu konseptin hitap ettiği insanlar için de genel olarak geçerli bu.

doğal ürünlerle yapılmış yemekler konsepti daha tutmaya müsait bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

GERGE said:

Vegan adam cok extrem abi, et olan yere gelmem ben diyebilir. Tuvaletteki sabun bile vegan sabun olmali. Oyle seyler varmis.

Abi öyle kıllar var mı gerçekten? Hıyarlığın bile sınırı var ya.

Aklıma şu geldi bir de

Dünya Müzikleri Eşliğinde Herkesin Kitabını Okuyup Kahvesini Yudumlayabileceği Şirin Bir Kafe Hayaliyle Yola Çıkan Çift, Toptancı, Zabıta, Tesisatçı ve Stopaj Gerçeğiyle Karşı Karşıya

veganlık sadece et yememek değil ki
normal vegan davranısı o zaten
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...