Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Güncel Hosting Önerisi

Grego

Öne çıkan mesajlar

~ resimden de görüleceği üzere sadecehosting kurumsal olarak çalıştığım yeri delirtmeyi başardı. bunlarada natro dan kaçarak gelmiştim. allah ın adını verdim, bana temiz bir hosting firması :ı summon :gerge:

sadecehosting sebepler;
-smtp authentication talep eden hiç kimseye mail atamamak. şurada derinlemesine anlattığım allahın belası konu.
-mail atıyor musunuz, alıyor musunuz, ulaştı mı veya geldi mi bilmemek. bunun sebebinin yarım saatlik arızalara bağlanması. evet, şaka gibi.

natro sebepler;
-mail inbox a 250 mb limit koyması. ve yok adamlar daha fazlasını vermiyorlar.

Sosyal ağlarda paylaş

Esnaf said:

oha aynı sorunu bende yaşadım 2 host ile aslkfasf sanırım bunun en kesin çözümü paraya kıyıp hosttan değilde sunucuya geçmek.

~ nasıl yani sunucuya geçmek. meraba, ben cahil. *jetongüncellemesi; direk sunucu alın diyosun sanırım.

@wanted; bu smtp sorunu tanıdık geliyor mu peki?
@liebe; yok abicim bunların birşeyi çözdüğünü görmedim ben zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

~ rackspace e şöyle bir baktım. evet kurumsal olacak ama bunlar hayli kurumsal heralde.

@4ever, şirket adına olacağı için böyle birşeye giremeyiz heralde. sağolasın öneri için.

@esnaf, natro yu allah alsın götürsün

@di, valahi arayışım inşalah onları da aratacak bir hosting e düşürmez. beterin beteri var.

@xx, firma adı yaz yahu, reklam olmaz. olsa da iyisi kötüsü olmaz. bakalım ordan. belki başka arayan vardır
Sosyal ağlarda paylaş

Gene post kirliliği yapmadan dalıyorum ortaya anatema aynı.

Google biznısın mail hesabını kullanıyoruz.fii tarihinde bunun 10 tanesini bizim domaine ücretsiz kapattık.Fakat yakın gelecekte google bu servisi ücretsiz kullandırdıklarından da ücret talep edecekmiş.Adamlar %100 uptime verdikleri için şu ana kadar mail konusunda sıkıntı yaşamadık.

Bu sistem ücretli olursa bayaa külfetli olacak.

Hosting üzerinden uptime ı %100e yanaştırıp mail işini halledebileceğim bütçeye uygun çözümler var mı?10-15 arası kullanıcım olacak.DynDnsin mail backup olayı varmış.Mail server göçerse bu sistem mail serverın yerini alıp bi süre idare ediyomuş.Yani var mı böyle setuplar kullananlar?
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Benim personal sunucu 3 aydır filan %100 ama iş için denince o kadar kolay önerişmiyor tabii. VPS ve iRedMail olayına bak ama 10-15 kişi ise sadece. Epey sağlam VPS'ler var.

Rackspace de eposta olarak ucuz, hesap başı ayda 2$. En sağlam eposta servisi bu ama bence şirketler için, kişisel kullanımda Runbox ve DIY.

http://www.rackspace.com/email-hosting/webmail/pricing/
Sosyal ağlarda paylaş

Türk olmayabilir diyorsan :

http://www.kvcwebhost.com/

Burayı WHM/Cpanel'in sitesinde partner site bölümünde gördüm,sonra webhostingtalk de yorumlarına falan baktım,gayet olumlu yorumlar almış.3 Haftadır kullanıyorum acayip hızlı bir teknik destek bölümü var.

Bu sabah ,9 gibi OS/Cpanel kurulum + diğer hosting accountumdaki cpanelden backupları transfer etmelerini istemiştim.Bitirdik diye mail geldi şimdi.
Sosyal ağlarda paylaş

~ şimdi türkiye de faaliyet gösteren şirketin, yabancı-yurdtdışında hosting barındırması, yani mail trafiğinin tümünün bu şekilde olmasının artısı mı daha çok eksisi mi? yasal olarak hiç bilmiyorum bile. ama vereyim parayı kim yapıcaksa ya.

sırf şu smtp olayı yüzünden bazı müşterilere gmail üzerinden, bu yerin dibine batasıca sh server ını kullanarak mail atıyoruz. rezillik.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Esnaf said:

vps biraz pahalı gelirse şöyle cloud da alabilirsin natro dan

http://www.natro.com/SunucuHizmetleri/cloudServer.asp

ancak natro da destek konusunda baya sorunlu.bizim türkler pek beceremiyor bu işi sanırım :P

VPS güzel hadise bende geçtiğimiz yıl 5$'lık olanlardan alıp Cent OS kurdum. Web hosting'den VPN'e kadar tüm ihtiyaçları fazlasıyla karşılıyor, ucuza sağlam VPS arayanlar hiç düşünmeden DigitalOcean'a göz atabilir :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...