Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kemalisler neden böyle [çözümü var mı]

Biyik

Öne çıkan mesajlar

özerkliğin ne olduğunu hala anlayamamış CAHİL CAHİL konuşan insanlarsınız.

pazartesiden itibaren radikali alın okuyun lütfen anlatmaktan dilde tüy bitti. direk özerklik nedir yazı dizisi olacak.

lütfen önce öğrenin sonra gelip konuşun artık. bilmeden etmeden bu nasıl bir yobazlıktır bu nasıl bir cahilliktir ya.

ya arkadaş 50 kişi 50 kere açıkladı özerklik O DEĞİL LAN diye. bir sopa yaptıracağım üzerine ÖZERK yazdıracağım her özerk diyene o sopaya vuracağım özerk diye ses çıkacak
Sosyal ağlarda paylaş

navyamphs said:

abi bırakın şu "dövlöt bize bohmiir" ı
kurun bi dövlöt
bize bohmayın
ha, ne dersin?
la 2 rekat susnda çalışın
arada bi elektrik faturası felam ödeyin
bünyeye kan gelsin
sene olcak 5436543654, türkler bize bohmiir
hay sokam ya, ne türkmüş amk
ermenileri kes, kürtleri döv, yunana su sıçrat
bi bitmediniz

yanlız yunana su sıçratmak çok ayıp olmuş ya. Bayramlık kıyafetlerini kirletmişiz adamların.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

navyamphs said:

abi bırakın şu "dövlöt bize bohmiir" ı
kurun bi dövlöt
bize bohmayın
ha, ne dersin?
la 2 rekat susnda çalışın
arada bi elektrik faturası felam ödeyin
bünyeye kan gelsin
sene olcak 5436543654, türkler bize bohmiir
hay sokam ya, ne türkmüş amk
ermenileri kes, kürtleri döv, yunana su sıçrat
bi bitmediniz

yanlız yunana su sıçratmak çok ayıp olmuş ya. Bayramlık kıyafetlerini kirletmişiz adamların.

güldüm, çok ince görmüşsün,
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

hayır, özerkliğini niye anlamız gerekiyor, veya niye kabul etmemiz gerekiyor?

demokrasisini, sanayisini, eğitim ve sağlık sistemini oturtmuş milletlere nasıl maşalık yapılır 101'ı kendisi öğrenmiş, başkalarına da öğretmek istiyor. o yüzden.

gelişmişlerin çocukları uzakta, temiz, bir elleri yağ bir elleri bal içerisinde, masa başlarında tabak çanak kalem araba dizayn edip yaşayıp gidiyorlar. kendi çocukları yerine burada enayiler bulup kullanıyorlar işte.

bu etnik milliyetçilik denen b.ku gidip avrupada yapamazsın. adamı hayattan dışlarlar. etnik milliyetçiliği bile ihraç edebiliyor adamlar. nasıl bir ticaret zekası varsa. iyi üniversite kurar, içerisine pis köylüleri sokmazsan, böyle etnik milliyetçilik bile ihraç edersin işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

mesnetsiz iftira,

önceki konularda modern yaşam gayesinde olurlarsa, türkiye için ne kadar faydalı olacaklarını anlatmıştım,

dün aykırı soruları seyredenleriniz vardır.

adamın dediği gibi, biz diyoruz feodalite sömürü, onlar diyor anadil baba dil

bölge ve insanı önce bir kendine gelsin, birey olsunlar, üretsinler...

Madem üretsinler istiyosun batıya göçen Kürtler'in yaşayacağı dil sıkıntısından niye bahsediyosun? Adamların ilk başta batıya göçmeyip kendi alanlarında üretim yapabiliyor olması gerekiyor. Türkiye için faydalı olmakmış, Kürtlüğü bıraksınlar demenin kibarcası. Kürtler'in feodal kesimi bugün devleti destekliyor, BDP'yi değil.
Sosyal ağlarda paylaş

öncelikle feodal kendine çıkar sağlayacak şeyi destekler, sağlam merkezi hükumetin kendi çıkarları için sorun teşkil etiğini bildiği için bunun olmasını istemezler, 11 yy dan beri olağan olan bir düşünce.

diğer taraftan, dediğim gibi kendi parası, kendi imkanı, kendi kendine yetecek bir yapıya ulaşabileceklerse istediklerini yapsınlar, ama böyle bir şeyin olmayacağını gören insanlar için aşikar olduğu için illaki batı ile entegre olmak zorunda kalacaklar.

bu gün başlasan, batıdaki dahil bütün kürt nüfusun çalışacağı sanayinin inşaatı bile 5 sene sürer, çalışacak kalifiye elamanın kürtçe eğitim ile yetişmesi için, kürtçe bilen eğitmenin yetişmesi lazım ki, yer şey eksiksiz olasa en iyi ihtimal 1,5 nesil gerekir.

70-80 sene boyunca bölge insanı yapacak? saçma sapan kürtçe isteği ile zaten gariban olan insanların bölgeden çıkma şanslarında ortadan kaldırmış olacak ve örgütlerin, cemaatlerin, feodellerin kucağına uttuturmuş olacaksınız.

ya allah aşkına gün gibi açık olan bu durumu görmüyormusunuz?

niye yollar, okullar, hastaneler yakıldı 50 senedir bölgede?

bu gün anlı şanlı özgürlük savaşçıları servetlerini batıda değerlendirdiğini dağdaki gerilla bile biliyorken, yarın ne olacağını düşünüyorsunuz?

ermeni diasporasının amerika ve fransa da göt atarken, ermeni kimliğinden yararlanırken, ermenistan da millet sefaletten kırılıyor, böylemi olmasını istiyorsunuz? böyle olacak zıra

yoksa sizde, "arkadaşlar arasında havamı atayım, dağdaki çoban beni bağlamaz" kafasındamısınız?
Sosyal ağlarda paylaş

peter north+siffredi kombosu öpse bile ankaradan öte gitmeyecek tipler "bağımsız kürdistan, yok özerklik, ora bura" diip duruyo.
yol verin küçük enişteye desek izmirden çıkmayacak bi ton megri var forumda
neyse, takılın
ama "götünüzü yırtmayın, gelcez alayınıza yol verces kemalistler" diyen remoralara bi çift sözüm var.
uzaylıda olsa insan inasndır asdasfsa
Sosyal ağlarda paylaş

istiyorlar zaten, diyarbakır ceza evinde, 100 tane komüniste işge etmişler, anası gelmiş, kürtçe konuşuyor diye konuşturmamışlar, vebali çok büyük bunun

Nigger_of_the_sand said:

Cümle içinde feodal lordlar dedikten sonra medenileşmenin yolu Türkleşmekten geçere varan şeyler söyleyince politically correct oluyo çünkü.

o senin kuruntun, öyle bir şey söylemedim, bilinç altınızı bir havalandırın
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...