Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Üni. Kayıt parasını geri alabilirmiyim?

atesbenicagiriyo

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Acidim haline be.

Kucuk bir ders vereyim sana. Universiteler (ister devlet olsun ister ozel) kamu kuruluslaridir ve komu kuruluslari yonetmelikler ve tuzukleriyle yonetilir. Bu durumda internette aramak ve bize sormak yerine yapman gereken tek sey universitenin sitesine girip yonetmeligi okuman.

Mesela Bilkent yonetmeligi sunu diyor:

EĞİTİM ÜCRETİ İADESİ TAKVİMİ
(Kayıt Sildiren Öğrenciler için)

Yarıyıl ücretlerini ödeyerek kayıt yaptıran/yenileyen öğrenciler, üniversiteden kayıt sildirdiklerinde eğitim ücreti iadesi aşağıdaki takvime göre yapılır. (ABD doları ile ödeme yapanların iadesi, ödeme tarihindeki T.C. Merkez Bankası efektif satış kurundan hesaplanacaktır.)

04 Şubat 2014 tarihine kadar %90
12 Şubat 2014 tarihine kadar %75
03 Mart 2014 tarihine kadar %50

Seninki de sunu diyor:

Kayıt sildirme

MADDE 36 – (1) Öğrenciler, Öğrenci İşleri Müdürlüğüne dilekçe ile başvurarak kayıtlarını sildirebilir. Kayıt sildiren öğrencilerin ödemiş oldukları öğrenim ücreti iade edilmez. Kayıt sildiren öğrencilerin durumu ilgili yüksekokul müdürlüklerine veya dekanlıklara bildirilir.

Parani geri alamayacaksin yani. Istersen git rektorun kapisinda kamp kur. Kamu kuruluslari kurala karsi hareket edemez.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Acidim haline be.

Kucuk bir ders vereyim sana. Universiteler (ister devlet olsun ister ozel) kamu kuruluslaridir ve komu kuruluslari yonetmelikler ve tuzukleriyle yonetilir. Bu durumda internette aramak ve bize sormak yerine yapman gereken tek sey universitenin sitesine girip yonetmeligi okuman.

Mesela Bilkent yonetmeligi sunu diyor:

EĞİTİM ÜCRETİ İADESİ TAKVİMİ
(Kayıt Sildiren Öğrenciler için)

Yarıyıl ücretlerini ödeyerek kayıt yaptıran/yenileyen öğrenciler, üniversiteden kayıt sildirdiklerinde eğitim ücreti iadesi aşağıdaki takvime göre yapılır. (ABD doları ile ödeme yapanların iadesi, ödeme tarihindeki T.C. Merkez Bankası efektif satış kurundan hesaplanacaktır.)

04 Şubat 2014 tarihine kadar %90
12 Şubat 2014 tarihine kadar %75
03 Mart 2014 tarihine kadar %50

Seninki de sunu diyor:

Kayıt sildirme

MADDE 36 – (1) Öğrenciler, Öğrenci İşleri Müdürlüğüne dilekçe ile başvurarak kayıtlarını sildirebilir. Kayıt sildiren öğrencilerin ödemiş oldukları öğrenim ücreti iade edilmez. Kayıt sildiren öğrencilerin durumu ilgili yüksekokul müdürlüklerine veya dekanlıklara bildirilir.

Parani geri alamayacaksin yani. Istersen git rektorun kapisinda kamp kur. Kamu kuruluslari kurala karsi hareket edemez.

Anladım teşekkürler zaten ögrenci işleri geri verilmeyeceğini söyledi, şansımı denemiş oldum neyse
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...