Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

hukukçu patilere soruyorum

cerebralis

Öne çıkan mesajlar

bugün bi velim geldi yardım istedi benden.ben de çok anlamıyorum bu işlerden ama durumu şöyle anlatayım..

internet üzerinden uzaktan eğitim veren bi eğitim kurumumsusudan gelmişler evlerine.çocuklarına bi haftalık ücretsiz deneme dersleri verceklerini beğenmezlerse kursu bırakabiliceğini söylemişler ve babanın tüm kimlik bilgilerini almışlar.(bu beyanlar hep sözle tabi yazılı bişey yok)

çocuk bu bi haftalık eğitime katılamamış cenazeleri varmış,bikaç hafta sonra bu kurumdan arayıp ''bize ...kadar borcunuz var '' diye bi para talep etmişler.
sordum bişey imzaladınız mı diye evet dedi.imzaladıkları ödeme planının fotoğrafını falan da çektim.
görünürde adamlar haklı,para talep edebilirler fakat öğrencinin bunun karşılığında aldığı bi hizmet yok.(siteye üyelik vs)
ama bu adamlar laf kalabalığı ve insanların bilgisizliğini de kullanarak yollarını bulma derdinde anladığım kadarıyla.özellikle de okumadan imzalayabilcek çevreleri seçiyolar.

yapılabilcek bişey var mıdır? (velim benden haber bekliyo=P)
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Dershane sozlesmesi gibi bir sey imzalamislarsa suna bagli: http://mevzuat.meb.gov.tr/html/27138_0.html

(2) Ücretlerin iade edilebilmesi için;

a) Okullarda, öğrencinin başka bir kuruma nakli,

b) Sağlık raporu alarak öğrenci ve kursiyerin sağlık sebebiyle kurumdan ayrılması,

c) Kurumun kapanması,

ç) Kurumun eğitim-öğretim ortamının olumsuz yönde değiştiğinin tespit edilmesi,

d) Kurumların öğretime başlamasından önceki bir tarihte veya öğretim süresi altı aydan fazla olan kurumlarda öğretime başlanmasından bir ay sonra öğrenci ve kursiyerin herhangi bir sebeple kurumdan ayrılması ve ayrılmak için müracaat etmesi,

e) Kursiyer ve öğrenci velisinin, öğrenci ve kursiyerin kurumda okutamayacak duruma düştüğünün, resmî kurumlarca belgelendirilmesi

gerekir.

Bunlar yoksa verecekler.
Sosyal ağlarda paylaş

olorin84 said:

bnm anlamadığım ucretsiz eğitim denmiş ve ödeme planı mı imzalamışlar? Olay çok acık deil. ne imzalamışlar, şirket ismi vs neler araştırma yapmak lazm haklarında. biran önce bir avukatla görüşmeleri gerekiyor beklemesinler boşa forumla falan olmaz.

ben biraz araştırdım ama bu tarz kurumlar ne kadar sağlıklı bilemiyorum.internet üzerinden video ile eğitim veren bi site sanırım.aadresleri telefonları falan da var
sanırım tüketici haklarına danışmak lazım bi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...