Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

26.500 dolara gerçekte olmayan "ada" satın aldı

Bloodscalp

Öne çıkan mesajlar

Avustralyali MMORPG oyuncusu geçen hafta açık arttırmayla Project Entropia adli oyunda bir ada satın aldı.

Project Entropia hakkında bilgi vermek gerekirse oyun gerçek parayla dönüyor.Oyunun aylik ücreti olmamakla beraber oyunda aldığınız/sattığınız herşey PED denilen oyun parasiyla gerçekleşiyor.Aynı zamanda 10 PED 1 Amerikan dolarina eşit.Oyuna 10 dolar yatirirsaniz 100 PED lik harcama şansınız var.Aynı şekilde sattığınız eşya vs de size para olarak dönüyor.
İnsanlar artik MMORPG leri meslek olarak gormeye başladılar.eBay gibi açık arttırma sitelerinde donen paralar dudak uçuklatıcı.Şimdi bu adam salak mı derseniz,onu bilemem fakat aldığı adanın tüm gelirleri bu oyuncuya gidecek.Maden gelirleri,hunting gelirleri,oyunculari vergiye baglama arazi satma gibi getirisi var.Kimbilir belki kara geçer.

Kaynak:http://news.bbc.co.uk/1/hi/technology/4104731.stm
Sosyal ağlarda paylaş

Ultima serılerının yapımcısı Richard Garriotun 300 bin dolar verıp ruslardan ayda bulunan bır arastırma robotunu satın almasını gecemıycek bır hıkaye
adam omrunde elını suremeyecegı bır araca 300k $ verdı[signature][hline]Hiko Seijuro,öğrencisi Kenshine bılınmıyen bir tarihde demişki:
Sword is just a weapon,Swordmanship is learning how to kill.

Sosyal ağlarda paylaş

:-o

zengin olsam bile oyunlara para yatırır mıyım bilmiyorum.. ters geliyor bana oynayarak yapmak yerine hakiki para ile satın almak.hadi adamın işi gücü vardır, karakter kasacak vakiti yoktur karakter satın alır anlarım da ada almak? ehue.entropia başlı başına ayrı bir tartışma başlığı zaten..[signature][hline]Nefr, 01 Ocak 2003 20:13 tarihinde demiş ki:
Bi de benim takkem kaldırılsa bile solucanımın şapkası kalsın mümkünse, onun da ayrıca hastasıyım ehü.
Sosyal ağlarda paylaş

ben kara geçip geçemeyeceğini merak ediyorum.[signature][hline]treat me devil, treat for fury, heat, rage. treat for a chance to show this hate to all humans, treat for a chance to show them real sorrow. treat for a chance to live. I don't want to be sick no more. treat me devil, treat me...
Sosyal ağlarda paylaş

O oyunu oynadım geçen kış, silaha kurşun için para, hava paralı su paralı.

10$veriyorsun, onu geri alman tek başına mümkün değil, öyle kazık bir oyun.

Grafikler güzel olsa da...[signature][hline]sonunda yeniledim.

lord_elvyn, 12 Kasım 2004 20:06 tarihinde demiş ki:
artik patideki abazalardan korkmaya basladim...
Sosyal ağlarda paylaş

bu konuda halen sağlam bir fikre ulaşabilmiş değilim doğrusu, öyle ilginç bir konu.. :)

ama şu ana kadarki düşüncem oyunların ana maksadı olan eğlence faktörünü alıp götürdüğü yönünde ki neyime napayım o zaman.. diablo 2 de oyun oynamaktan çıkıp eşya aramak adeta iş haline dönüştüğünde baymıştım.. bazı oyunların oyuncuyu sıkboğaz edip "ille bunu yapacaksın keyif almak istiyorsan" demeye başlamasını da olumsuz bir gelişme olarak görüyorum her ne kadar bu konuyla ilgisi yokmuş gibi görünse de..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

dilenci olsanda sallamıyorlar,
ben birkaç kuruş kazanmak için tek başlangıç mesleği olan koşuculuğu seçtim,
o ne dersen, yaratığa doğru koşuyorsun, silahın zırhın yok.
Paran yok çünkü.
Yemsin sen, ne kadar çok kovalatırsan kendini arkadan gelen av partisi o kadar rahat avlıyor yaratıkları.

Ama o kadar uğraşıyorsun gıdım gıdım para alıyorsun.
Zor yani.

Ona kasacağına mantıklı başka şeylere zaman harca daha iyi[signature][hline]sonunda yeniledim.

lord_elvyn, 12 Kasım 2004 20:06 tarihinde demiş ki:
artik patideki abazalardan korkmaya basladim...
Sosyal ağlarda paylaş

bunu kumar olarak görmüyorum ben ama eylencenin sınır ve şekil tanımadığı ortada. bakalım sonu nereye varıcak.[signature][hline]Feror ego veluti - sine nauta navis,
ut per vias aeris - vaga fertur avis...
Quidquit Venus imperat - labor est suavis,
quae nunquam in cordibus - habitat ignavis.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...