Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

quirky / fikrimi oylar misiniz tsk

SpiderS_DangeR

Öne çıkan mesajlar

Abi nasıl çalıştığını düşünmeden fikir mi yazıyorsunuz oraya gerçekten?

Ne kadar aptalca bir sistem lan o?

Ben de uçarken mantı açan, aynı zamanda kalem pilleri şarj eden bir araba düşünüyorum mesela. Ama bunu gidip bir yere yazmıyorum.

Resmen ilber ortaylı capsi hakediyor tüm site.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi fikir güzelmiş tebrik ederim. Ama aklıma bişey takıldı.

Şimdi bu çayın torbalarının bazısı tek, bazısı çok bölümlü falan oluyor yüzey alanını artırmak için. Sadece bardağın (ya da içindeki suyun) sıcaklığını ölçmek yeterli midir dem miktarını anlamak için?
Sosyal ağlarda paylaş

neutrino said:

Abi fikir güzelmiş tebrik ederim. Ama aklıma bişey takıldı.

Şimdi bu çayın torbalarının bazısı tek, bazısı çok bölümlü falan oluyor yüzey alanını artırmak için. Sadece bardağın (ya da içindeki suyun) sıcaklığını ölçmek yeterli midir dem miktarını anlamak için?

Ya aslinda olay x ml dem var demek degil. Mesela o poset cayi daha once 5 dk tutmus olursun, tadi cok demli gelmistir, bu sefer 4 dk tutarsin gibi. O yuzden bardagin yuzey alan, oda sicakligi ve suyun yogunlugu (icindeki kirec miktari vs)cok degismedikce (ki yuzey alani sabit zaten) cok bir fark olmamasi lazim.

Oy verenlere tesekkurler bu arada
Sosyal ağlarda paylaş

Bunun ilerde tencerelisini yap abi. Bak makarna atıyosun tencereye. Su kaynıyor. Diyor ki bekle 10 dk. İnan telefondan kronometreyi açıp bekliyorum.

Bak başka bir fikir. Tencere, hem senin bardan var üzerinde, süreyi gösteriyor. Hem de termometre. Sıcaklığını gösteriyor.

Nasıl fikir? :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...