Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Borçluyken Kredi çekmenin yolu

Mithat

Öne çıkan mesajlar

Sequo said:

Mithat said:

Ya öyle düşünmeyin , düğün zaten tek başına 50k falan tuttu , 250 kişilik düğün sarıyerde yalıda yapılıyor.

Onun üstüne evin bi ton yenilenmesi var onlar 10-12k civarı tuttu.

Mutfak+banyo malzelemeri komple yenilendi 20-25k falan tuttu.

Onun dışında olanlar tırı vırı , bi takı falan var ciddi masraf sayılabilecek ama onu da bu çektiğim krediyle alacaktım güya :D O yüzden o daha tam masraf sayılmaz.

100k falan harcandı şimdiye kadar , bi 13k çekersem onun 5-6k civarıyla takı almayı planlıyorum, artanıyla nikah şekeri vs.

Neyse konuya dönmek gerekirse , finansbanka sordum bi tek tc kimlik no söyledim direk o yetti hemen reddettiler , ing ve denizbanka bakmadım daha onlara da sorarım.

Tüm olayda 150 lira kredi kartını 5 ay geç yatırıp kanun takibe düşmüş olması. Sırf şundan dolayı kredi vermiyolar , yoksa maaşım falan ayda %10'dan aza geliyor kredinin aylığı tırt yani çektiğim kredi ama inadına vermiyor hiç biri. '150 lira yatıramayan adam bunu nasıl ödicek lan' diyo olabilirler gibime geliyor.

Mithat kusura bakma kardeşim ama Sarıyerde yalıda düğün yapacan sonra gelecen paticiğe 13K kredi nasıl çekebilirim diye yazacaksın.

Yok öyle dava kardeşim :) Evdeki bozukluklukları toplasam 13K dan fazla yapar. Sarıyerde yalı senin neyine öncelikle:)

Yanlış anlama ama delikanlı gibi yaz 13K ya kandil simiti ile evlencem diye. Yoksa 120 K yı düğün için harcayan adam 13K nasıl kredi çekerim diye düşünmez.

O 13K yı zarflara böler yolda çoluğa cocuğa fakire fındık fıstık misali atar.

Son sözüm fakirler evlenmesin zor iş evlilik ahusdhaushd

VE KARŞINIZDA SEQUO SDGKSSFS
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

Hea :D O kadar çalışıyoruz bırak bari harcayacak yer olsun , dışarı çıktığım zamanda 100-200 falan harcayıp öyle dönüyorum , neden? Çünkü zaten genel anlamda agzıma s***lıyor , ayda 2 falan dışarı çıkıyorum onda da harciim gibi , bu da onun büyük versiyonu :D Millet ay sonu nasıl gelecek diye düşünüyor , benim maaş bitmiyor harcayamamaktan , he şimdi seve seve bitiyor tabii düğün masrafı diye ama o da 24 ay falan çoğu şeyin taksidi , onlarda bitince çocuk falan yaparız heralde zira baya bir para artmış olacak bunları ödemeyince.

Sen sıçmaya gidemiyom otelde santralim demiyor muydun yahu? Düğüne 150k harcamak nedir? Ağaoğlunun kızını almıyorsan 2-3 seneye pişman olman çok olası asdadsd
Sosyal ağlarda paylaş

Ben maldive toplam 9k tl ye gitim geldim abi 9 gün balayında.. öyle çok uçuk şeyler değil yani.. türkiyede çoğu otelin günlüğünden daha ucuza geliyor.. gittiğim ada da öyle tırıvırı değildi uhd filan yani..

düğün olayına gelince ; bekara karı boşamak kolay valla ,sizi de görücez evlilik zamanınız geldiğinde.. hakkıyla herşeyim olsun filan diye düğün yapmak istiyorsan rahat 150k yı çıkarıcan gözden tr de..hee bütçe meselesi tabi , herkesin kesesine göre.. bana sorarsan nikah salonu , akşamına aile arası bi yemek filan yeter.. hem min. harcama max. gelir oluyor böylelikle..
Sosyal ağlarda paylaş

jacabo said:

ben dugun sektorune gircem ya 1 yildir gozlemliyorum en mantikli isin o olduguna karar verdim

Her evlenen adamın fiyatları görünce ilk kararı budur. Düğün organizasyonuna girelim.

Bu arada 120 k nın ne kadarı düğüne gitti?
40 k felansa normal yane ortalama bi yerde 250 300 kişilik alkollu dugun icin

Sıfrıdan ev eşyası felan ev kurmak 20 25 k dan aşağuı gelmiyo çünkü: Öğrenci evi değil bu ikeadan 250 tlik yemek masası aldırmıyolar adama.
Sosyal ağlarda paylaş

suBzer0 said:

Ben maldive toplam 9k tl ye gitim geldim abi 9 gün balayında.. öyle çok uçuk şeyler değil yani.. türkiyede çoğu otelin günlüğünden daha ucuza geliyor.. gittiğim ada da öyle tırıvırı değildi uhd filan yani..

düğün olayına gelince ; bekara karı boşamak kolay valla ,sizi de görücez evlilik zamanınız geldiğinde.. hakkıyla herşeyim olsun filan diye düğün yapmak istiyorsan rahat 150k yı çıkarıcan gözden tr de..hee bütçe meselesi tabi , herkesin kesesine göre.. bana sorarsan nikah salonu , akşamına aile arası bi yemek filan yeter.. hem min. harcama max. gelir oluyor böylelikle..

Hacı abartmayın ya ben Çırağanda yaptım o kadar gitmedi üstelik 500 kişi vardı. Hatta otelin tüm odalarını o gece ben tutmuştum. 6 sene önceydi toplasan 120 K ya falan mal olmuştu.

Ama ev düzmek falan bu işleri katıyorsanız işin içine 150K az bile.

Ben sadece düğün olarak düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Sequo said:

Hacı abartmayın ya ben Çırağanda yaptım o kadar gitmedi üstelik 500 kişi vardı. Hatta otelin tüm odalarını o gece ben tutmuştum. 6 sene önceydi toplasan 120 K ya falan mal olmuştu.

Ama ev düzmek falan bu işleri katıyorsanız işin içine 150K az bile.

Ben sadece düğün olarak düşünüyorum.

abi pardon da 120k dan fazla tutmalı gibi ya? barbaros bulvarında düğün yapan arkadaşım 3 yıl önce 70k harcamıştı ve oda fln tutmadan.
Sosyal ağlarda paylaş

ya benim çevremde sırf bir nikah yapıp üstüne bi restoranda yemek yiyip bu işi kapatan çiftler de oldu. her kız da öyle isteyecek diye bişi yok. kızın aile önemli tabi öncelikle.

belli mi olur bunlardan birini buluruz alla alla

gerçi başka ihtimaller de var
-hiç evlenmemek
-gavur kızı almak

falan.

aynısını bi daha yazmayayım diye kelime oyunlu:
umut ekmeğin fakiridir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...