Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bir arkadaşımın çizimi.. [metal gear solid-snake]

kingpin

Öne çıkan mesajlar

KRİTİK İSTEMİYORUM.

Öncelikle belirtim lütfen saçma sapan yorumlar görmek istemiyorum... sadece paylaşmak istedim.. bakarak çizilmiştir ancak bakmadan çizdiği spiderman çizimlerinide koyucam buraya .. pek bir fark olmadığını göreceksiniz :) yakın zamanda kısmet olursa prince of persia warrior within deki prens imizin drizzt misali duruşunu çizdiricem..
kapatmadan horace in nacizane sözünü bir kez daha hatırlatırım;
said:
horacegoesskiing, 11 Mayıs 2004 15:14 tarihinde demiş ki:
ikincisi reprodüksiyon da bir iştir. ve bundan para kazanan insanlar var. aynı dediğin gibi van gogh tablolarının reprodüksiyonunu yapıp para kazanıyo. bu bi marifettir. herkes yapamaz.
[signature][hline]k i n g p i n the striked sazan
GÖZLER TELEVİZYONDA ELLER ÇEZZODA HOBAREY

Edit: yeni kurallara göre kritik isteyip istemediinizi belirtmek durumundasınız. bir dahaki sefere kilitler veya silerim muhtemelen. o derece terbiyesizim.

[Bu mesaj horacegoesskiing tarafından 24 Aralık 2004 22:28 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

birkaç yerde hata gözüme çarptı, oraları düzeltirse daha hoş olurdu gibime geliyor.

1- Sol (bize göre sağ) ayak bileği kırıkmış gibi gözüküyor.
2- Eklemlerde yeterli değil. Örneğin sağ dirsekteki band, sol-sağ dizlerde bunu görebiliyoruz.
3- Sağ kolu biraz küt çizmiş, kısa kalmış. Bu yüzden gorile benzemiş.
4- Omurgada eğrilik var.

Bunların dışında fena olmamış. İlk bakınca "aha snake" diyorsun. Bu dediklerimi yaparsa daha güzel bir resim olabilir.
Biraz anatomi çalışması gerektiğini düşünüyorum. Bakarak çizmiş olsa da, vücut çok deforme.

[Bu mesaj Bonecrusher tarafından 24 Aralık 2004 14:02 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

arkadasın cok iyi bir calısma yapmıs tebrikler.
ben kendimce bi kac hata gordum.
+goguslugun bize gore sol tarafı sag taraftakiyle pek uyum saglamıyor.cıkıntılar vs...yoksa cizdigi resimdemi ole idi onu bilmiyorum tabe.keske onu da koysaydın :D
+sag kol golgede fazla kalmıs gibi geldi.on plana cıksa daha guzel gorunebilir.[signature][hline]icqmsn

Sosyal ağlarda paylaş

arkadasina sole eli iyi is goruyor
Diger noktalar disinda sadece 1 tane sey hicmi hic oturmamis gibi gozukuyor oda gogus.
simdi kaslar demir olsa ve pruzlu olsada yinede ole bir sekil olmaz.

arkadaslarin geriside zaten solemis denmesi gerekenleri

Taramalara cok guzel onu soluyim.
Bir eline anatomi kitabi alsa bitti isi..[signature][hline]H.B.E
Sosyal ağlarda paylaş

silahın susturucusu da yamuk bu arada.[signature][hline]treat me devil, treat for fury, heat, rage. treat for a chance to show this hate to all humans, treat for a chance to show them real sorrow. treat for a chance to live. I don't want to be sick no more. treat me devil, treat me...
Sosyal ağlarda paylaş

sabırlı bi arkadaşmış gerçekten. doğru yönde geliştirirse çok güzel işler yapar...

çizimdeki temel sorun, anatomi, proporsiyonlar ve obje yapılarının çözümlenmesi yerine doğrudan süsleme üzerine gidilmiş olması. çalışırken önce genel yapıyla beraber iç yapıyı çözdükten sonra detaylara geçerse, çok dha başarılı işler çıkacağından eminim. bir-iki haftalık bi çalışma gözle görülür büyüklükte, hatta radikal bi gelişme yaratmaya yeter bence.[signature][hline]o si usque edita victus sapientia et lingua deus no praetendiese
beatus vır quı suffert tentatıonem
quoniam cum probatus fuerit accipiet coranam vitae
kyrie ignis divine eleison
o quam sancta,quam serena,quam benigna,quam amoena
o castitatis lilium
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar çok sağolun olumlu eleştrileriniz için.. bide o yamuk bu yamuk gibi gelenler boşuna zahmet harcamasınlar .. sözüm meclis dışarıdır bone a eleştrilerinden dolayı tşk ediyorum..Yakında koyucam diğer resimlerini arkadaşın :)

[Bu mesaj theKingpin tarafından 24 Aralık 2004 21:16 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

boşuna zahmet etmesinler, saçma sapan yorumlar görmek istemiyorum. bunlar ne demek şimdi? resmini koyuyorsun ve bu lafları sarfediyorsun. saçma sapan yorum nedir? ahah lan lan snake bak süfer mi? yamuk olduysa bunu söylemekte ne gibi bir zahmet görüyorsun? niye zahmet etmeyelim saçma sapan bir yorum yapmıyoruz ki? ama eğer zahmet etmemizi istiyorsan doğru bir yorum için neden buraya bu resmi koyuyorsun? sözüm meclisden dışarı ne? bone yamuk diyince doğrudur elvyn diyince sektir lan mı? umarım anlayabilirsin yazdıklarımı.[signature][hline]treat me devil, treat for fury, heat, rage. treat for a chance to show this hate to all humans, treat for a chance to show them real sorrow. treat for a chance to live. I don't want to be sick no more. treat me devil, treat me...
Sosyal ağlarda paylaş

Kingpin arkadaşına iletebiliyosan ilet, hakkaten güzel bir iş:)
2 göze çok batan "hata" gördüm, ikisi de adamın sağ, bize göre sol kısmında:
-diz, ufak çizdiğinden olsa gerek, kırıkmış gibi duruyor
-göğüs bölümünden bele geçiş biraz ani olmuş, ya da bel fazla ince diyebilirim:)
onun dışında gayet güzel, üzerinde dikkatle çalıştığı belli, öbür türlü o kadar ayrıntıyla uğraşmazdı[signature][hline]Boğaz'ın Ortasında Rakı-Balık Aşksız Gitmiyor
Release:Insomnia..... cık, olmadı:(
beleş D&D 3.5 ed., maksat wizards batsın. tık, indir
Sosyal ağlarda paylaş

konu altın mesaj yazmış kimseye bir şey anlatmak gibi bir derdim yok ama "görsel sanatlar" bölümünde çok sık yapılan bir hata var: "çizgi roman karakterlerinin çizimlerine gelen eleştiriler".
örneğin spider man serisinden herhangi bir dergiyi alın ve spider man çizimlerini inceleyin, ayrıntılara girdikçe "şu ayak ince, bu bacak yamuk, bu spider man plastikten mi yapılmış?" gibi bir çok yorum getirebilirsiniz (şahsen ben eskiden getirirdim). ama orjinal çizimleri böyle bunların, sonra başka birisi ona bakarak çizdiğinde bu tip yorumları onlara da yapmanın pek anlamı olmuyor ;)

bu çizim bence hoş.[signature][hline]is all that we see or seem
but a dream within a dream?

Edgar Allan Poe
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ractamainus, 25 Aralık 2004 06:16 tarihinde demiş ki:
"görsel sanatlar" bölümünde çok sık yapılan bir hata var: "çizgi roman karakterlerinin çizimlerine gelen eleştiriler".

bunu neden söyledin hiç bilmiyorum. çok sık yapılan bir hadise olduğunu zannetmiyorum. bir hata olduğunu hiç zannetmiyorum.

çizgi romanlarda her çizerin karakterleri farklı çizdiği bir gerçek. buna rağmen karakterlerin belirli bir konsepti vardır. Örümcek Adam'ın kostümünü birisi bol çizer, diğeri çok dar. Ancak sonuçta kostümün rengi dizaynı aynıdır.

Çizere göre değişen karakterleri geçip asıl meseleye gelicem.
Çizgi Roman'lar "mükemmel gerçekçi" çizilmese bile, anatomik kurallara uyulur. Omuzları simetriktir, omurgası eğri değildir, eklemleri "eklem" olduğunu hissettirir vs vs. Kimse şekli sürekli değişen ve notre dame'ın kamburu gibi gözüken karakterleri istemez herhalde.

Neyse Kingpin kritik istememiş, boşuna uzatıyoruz biz tartışmayı...[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 25 Aralık 2004 10:55 tarihinde demiş ki:
Çizere göre değişen karakterleri geçip asıl meseleye gelicem.
Çizgi Roman'lar "mükemmel gerçekçi" çizilmese bile, anatomik kurallara uyulur. Omuzları simetriktir, omurgası eğri değildir, eklemleri "eklem" olduğunu hissettirir vs vs. Kimse şekli sürekli değişen ve notre dame'ın kamburu gibi gözüken karakterleri istemez herhalde.

ben zaten bu hatayı yaptığınızı söylemek istemiştim. anatomileri çok gerçekçi değildir bir çoğunun, özellikle marvel karakterlerinin...
aklımdan hiç çıkmayan bir örnek, bir örümcek adam çizimi vardı(kapakta) ; ayak bileği dışa doğru kıvrılıyordu ve çok inceydi. yani dikkat ettiğiniz de bariz sırıtıyordu. ama bu da örümcek adamı örümcek yapan unsurlardan biridir. aynı yukarıda olan örnekteki gibi.[signature][hline]is all that we see or seem
but a dream within a dream?

Edgar Allan Poe
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...