Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ebay ve benzer siteler

Bone

Öne çıkan mesajlar

biraz önce e-bay'e baktım.

auction sistemiyle çalışıyor herhalde.

digital fotoğraf makineleri, 1dolardan başlıyor.
şimdi ben bidding yapabilmek için nelere ihtiyacım var?
sign up lazım mı? kredi kartı lazım mı?

ayrıyetten ben bu auctionlara katılsam, 500 dolarlık digital fotoğraf makineleri 50 dolara alma imkanım var mı?[hline]You want a piece of me, boy?
Sosyal ağlarda paylaş

ayrıca bir soru daha:
bizim eski org ve fotoğraf makinesinin bir üst modelini almak istiyorum. Türkiye'de ve kıbrısta gördüğüm yeni modelleri bizim eskiler kadar iyi değil. Belki eski, ama bizimkinin bir iki üst modelini beğenirim.

Peki böyle eski şeyleri alabileceğim siteler var mı? mesela ebayde bulabilir miyim?[hline]You want a piece of me, boy?
Sosyal ağlarda paylaş

500$ lık bişeyi 50$ a alabileceğini sanmıyorum...

Ebay de dediğin gibi eski ürünleri bulabilirsin zaten. Sonuçta senin benim gibi insanlar satıyor...

Auction a katılmak için üye olman gerekiyor. Kazanırsan satıcının istediği bi ödeme şekline göre ödemeni yapıyorsun. Türkiye'den kredi kartı ve western union ile yapabilirsin sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 yıl sonra ...
Ben cok alisveris ettim yurtdisindayken eBay'den. Guvenilirlik olayi su sekilde oluyor. Siz parayi yolluyorsunuz kazaninca mali. Parayi yolladiginiza dair makbuz eBay'de belirtmis oldugunuz mail adresine geliyor. Eger mal beklenen sure icinde gelmezse eBay'e basvuruyorsunuz. Onlar durumu arastirip paranizi iade edip diger kullaniciyida sistemden banliyorlar. Satis karsiligi ve satinalma karsiligi feedback sistemine gore puanlama oldugu icin yuksek puani olanlar boyle birsey yapma riskine girmezler, zira accountlari banlanirsa sil bastan cok zor, cok az insan feedback puani 10 un altinda olan insanlardan alisveris yapiyor. Zaten eBay feedback puani az olanlardan alisveris yapmayin vs. diye uyarilarda bulunuyor genelde..
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 1 yıl sonra ...
konuyu hortlattım gitti *TAK*

Bişey sorucam saat almayı düşünüyorum gerçi yıllardır ebayden saat almayı düşünüyorum ama önceden para yoktu falan şimdi para var.Alıcam bitane.

Armani falan istiyorum 120$ a falan var.Orjinal diyorlar powerseller adamlar.
Güvenilebilir mi ?

alan oldu mu ?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...