Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

300.000 tl sermaye

pattisliborek

Öne çıkan mesajlar

Mino said:

kithnos_1 said:

Rent a car 'ın modası geçti mi Türkiye'de ? O sermayeye uygun bir iş gibi geldi .

Hala o kadar çok "esnaf" tipli kiralamacı var ki (senetle sepetle araba kiralayan ) , işini biraz düzgün yapsak önlerine geçersin gibi duruyor. Tabi ki her sektörde olduğu gibi işini kurumsal yapan 8-9 tane dev firma var Türkiye'de , onların pazarından alamazsın

Bu işe vakit ayırıp , kafa yoracak biri varsa mesaj atsın :P

Petrol ücretlerine aşırı bağlı sektörlere girilmesini tavsiye etmem bu aralar şahsen.

Şu anki şirketim yapıyor halen cirosu en yüksek departmanımız (europcar) diye biliyorum (rakamlara doğrudan erişimim yok) ama yapılabilir. Gerçi rakibi çok olan acımasız bi sektör intercity fleet corp falan ezici büyük firmalar misal ancak ağırlıklı olarak filo onlar (işin asıl karlı kısmı filo) bireyselde de bizimkiler tek dominant gibi bişey pazarda. Zor yani sektörde büyümek
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:

network lazım

mesela bende rent a car şirketi kursam işime yarayacak deli gibi bir network mevcut fakat ne para ne zaman var

Aslında tahmin edildiği kadar nakit gerekmiyebilir rent a car'a . Hele ki 3-4 yıl önce başlamış olsan , krediler dip seviyedeydi. 20% araba başı nakit bulup , gerisini kredi ile alabilirdin. İşin diğer yönlerini ve network kısmını halletmiş olsan , yakın bir gelecekte kendi kendini döndürmeye başlardı

En azından öyle düşünüyorum , yanılıyor da olabilirim tabi :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...