Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #4

AthleT

Öne çıkan mesajlar

bu şekilde yap diğer pozisyon beli zorluyor arkaya doğru ellerini açtığında bel boşluğa çıkıyor riskli. omuzlarının duruş pozisyonunu da iyi ayarla düşme arkaya dirseklerini kırarken.

bir şey daha hareketleri yaparken çalıştırdığı kas grubunu öğren hissetmeye çalış o kasın kasıldığını hissetmiyorsan bil ki yanlış yapıyorsun.

bunuda kenara yaz burdan da bakabilirsin güzel site
http://www.exrx.net/WeightExercises/PectoralSternal/DBPullover.html
Sosyal ağlarda paylaş

dün bir doktora öğrencisi ile konuştum nasıl daha hızlı yağ yakarız diye sordum, başladık konuya anlattı da anlattı en sonunda ben her gün 30dk cardio + 7 hareket karın + 8 hareket ağırlık çalışıyorum dedim. benim için 1 hareket ağırlık 1 hareket karın 5dk cardio şeklinde gitmemi söyledi bakalım bir süre böyle yapıcam nasıl olucak görücez.
Sosyal ağlarda paylaş

valla öyle söyledi işte bilmem kaç kişi üstünde bilmem ne testleri yapmışlar hep terim isimi aklıma gelmiyo bu tarz çalışanlar diğer 2 denek gruba göre daha iyi sonuçlar vermiş ama yine dedi ki bu demek değildir ki bu doğru dedi insanlığın geri kalan kısmını 3 5 kişiye dayanarak değerlendirmek doğru değil dedi vücut geliştirme kondisyon falan bunlar kişiden kişiye farklılık gösterebilir haftalık düzenli kan tahlili ve profesyonel birinin bu tahlile göre seni değerlendirmesi ile ancak doğru sonuca ulaşabilirsin dedi. yani işin özü şu ki kendini iyi hissettiğin şey doğru şey
Sosyal ağlarda paylaş

beyler gym cardiometer tadında bişeyler biliyosanız paylaşın allah rızası için.

Kardio da az çok görüyoruz ortalama kaç kalori yaktığımızı da belli bi ağırlık programıyla belli kiloda ortalama insan ne kadar yakıyo falan onları hesaplayan bişey olsa güzel olur aslında
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

gir bilgileri koşu bandı bilgisayarına çıkarsın karşına ne yaktığını. üstüne kalp nabzını da ölçüyo.

yok zaten cardioda ölçebiliyoruz input girince onda sıkıntı yok.

Ben şey diyorum mesela ben bilgileri gireyim yaşım şu kilom şu, ve gym programımı gireyim şu kadar ağırlıkta şu kadar bench, üstüne şu kadar ağırlıkla şu kadar set deadlift, bu kadar püsür falan. Yani 1 saatlik ağırlık idmanında az çok ne kadar kalori yakmışım bilgisini edineyim =)
Sosyal ağlarda paylaş

Wolas said:

e tamam işte metabolizmaya göre değişir o aynı kiloyuz boyuz aynı apırlığa gireriz atıyorum ben 10 kalori harcarım sen 15 harcarsın

peki bu işin ortalama estimate i yok mudur, metabolizmanın belli parametrelerinin bilgisini verince ortalama bişey çıkartan. Misal, bazal metabolizmayı verdim benim vücut doğamı az çok tahmin edip verdiğim programın bana kaç kalori yaktırdığını söyleyecek?

şansımı çok zorluyorum farkındaıym, yok sanırım böyle bi online hesaplayıcı ya da formüller vs.
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar
Hani böyle insanlar fotolarına yorum yaptırtıyorlar ya, siz de görmüşsünüzdür illa hep ''göğüsler geri kalmış, göğüse ağırlık ver'' fln tarzı yorumlar geliyor. Benim de göğüslerim vücuduma oranla çok geride. Nasıl göğüse ağırlık verebilirim, haftada iki kez falan mı çalışsam?

Ptesi Göğüs-Biceps
Çarşamba Sırt-Karın
Cuma Omuz-Triceps

gibi bir programım var şuan.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...