Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ne yersek o muyuz?

Exodous

Öne çıkan mesajlar

Açıkçası kapalı kafes içinde kendi bokunda yaşayan,gün yüzü görmemiş hayvanlara acımamak için baya hıyar hatta hıyarağası olmak lazım.Ha çok seviyorum et yemeyi ben şahsen.Et yemediğim zaman kendimi tok hissetmiyorum hatta.Ama eti yerken aklıma getirmemeye çalışıyorum şu olayı.

Gerçekten içler acısı o hayvanların yaşadıkları ama elden bişey gelmiyo düşünmemeye çalışmaktan başka.Keşke kafeslerde değilde yaylada,çayırda büyüselerde daha keyifli yesem.
Sosyal ağlarda paylaş

hep büyük baş için konuşmussunuzda asıl zulmü tavuklar görüyor

hiç tavuk çiftliğinize gittiniz mi bilmiyorum baya rezalet durumlar

ama ben destekliyorum bu olayları hatta amerikan modeli tam bir sanayi ortamı oluşsun istiyorum ki et fiyatları ucuzlasın

bir yandan da daha kaliteli et üretimi olsun dediğiniz gibi tarlada gezsin tozsun onlar da elit kesime daha pahalıya satılsın win win
Sosyal ağlarda paylaş

Abi et yemek güzeldir.İhtiyaçtır insan vücudu için.Eğer yeşillikle beslenmek bizim için yeterli olucak olsaydı geviş getiren bi canlı olurduk.Ne azı dişimiz olurdu ne eti sindirebilicek bi midemiz.Sorun et yemekte değil yani kısacası.

Sadece öldürdüğün canlının senin gibi acı çektiğini,korktuğunu,üzüldüğünü bilmek ve öldürürken o canlıyı buna göre canını acıtmadan saygı duyarak yapmak.Asla et çöpe atmamak,mundar etmemek.Hani öyle durumlarda öldürülüyo ki o canlılar düşündükçe insanın iştahı kaçıyo.

Keşke kendi doğal ortamlarında olduğu gibi yaşasalarda canlarına saygı gösterilen kişiler tarafından kesilseler.İştahımız kaçmasa sonra bu canlı neler çekti kimbilir sofraya gelene kadar diye.Tek problemim o yani.

Ayrıca daha ucuz olucak diyede yapılmasın abi bu işkence.Et pahalı bi yiyecek.Hep öyle kalsınki cana saygı gösteremeyecek beyinsizler en azından fazla para verdikleri için saygı göstersinler yedikleri ete.
Sosyal ağlarda paylaş

abi kimse hayvanlara yapılan eziyeti tasvip etmiyor zaten.
ama bunun için de et yemeyi bırakamam kusura bakmasın vegan kardeşler.
hem siz vegan olarak kozmetik ürünleri dahil her şeyden vazgeçiyor musunuz ?
laf eziyete gelince reröre uygulamaya gelince sadece et yememek mi olay ?
Sosyal ağlarda paylaş

Zep said:

Benim anlatmak istedigim nokta et yiyip yememek bizim için bir tercih meselesi onlari için degil.

Oyuzden evrime Selam cakip bu hale et yiyerek geldik bundan Sonrada et yemeliyiz bizim dogamiz bu demek ve vejeteryanligi ya da veganligi reddetmek pek mantikli degil.

Evrime direnmenin luzumu yok. Değişmeyi tercih ederek evrilmek bizi bugünkü halimize getirdi..

Bundan sonra değişime dirennenler alt türler olarak kalması çok muhtemelen.

Çünkü beslenme dışında gerekli duygusal değişimlerin kimyasal sınavlarını içsel olarak verebilenler daha üst bir levella yükselmekte olmaya başlaığı bir dönemdeyiz.

Altta kalmaya tercih edenlere iyi davranmalıyız. Onlara , onların hayvanlara davrandığı gibi davranmamalıyız.. :)-D
Sosyal ağlarda paylaş

Noyzura said:

Dworgian said:

yuh bildiğin anlamamışım söylediğini. predatörler olmazsa niye azalıo antilop sayısı.

bak şimdi.

makale fln linkle abi okicam merak ettim

Konuşkansın
Girişkensin
Tartışmayı seviyorsun
Ama ne konuşulduğunu bile anlamıyorsun genelde =))

sakin ol şampiyon. hırs yapmaya gerek yok. kişisel saldırmaya gerek yok.

dün şişko dediğin adamın verdiği cevaba ses etmedin hiç. sen de bilmeden konuşuyorsun.

bana hiç hayvan kesmedin dedin mesela. onu da salladın işkembeden. gerek yok ki? sor değil mi. bak bana mesela? bilmediğini söylemekten ve doğrusunu sormaktan utanmayan biriyim ben. herşeyi bildiğimi, en iyi en harika olduğumu söylemedim hiç.
Sosyal ağlarda paylaş

Dur hatırlatayım;

Noyzura said:

Soris sen bir şişko değil misin ? neden bir beslenme ve sağlık uzmanı gibi nasihatlar veriyorsun burada ? Öncelikle kendi sağlığın için fiziğini sağlıklı bir hale getir ondan sonra konuşşan daha verimli olmaz mı ?

Yoksa kendi sağlığın için anatomini düzgün bir hale getirememin acısını burada uzun postlar atarak mı gidermeye çalışıyorsun.

Sağlık hakkında bu kadar bilinçli ve doğru şekilde konuşabilmek istiyorsan öncelikle kendi sağlığını önemsemeyi öğrenecek duruşu sergileyecek bir vucudun için kendine özen gösterecek iraden olsun. Fazla kilolarından kurtulup ondan sonra konuşalım lütfen.

Soris said:

Olaya ego boyutundan bakman beni üzdü Noyan. Ama madem bu bilinç düzeyinden iletişim kuracağız bende anlatayım.

Birincisi birisinin şişman olup olmaması beslenme bilgisi verip veremeyeceği anlamına gelmiyor.
İkincisi herkes öneri verebilir uygulayıp uygulamamak kişiyi bağlar. Bu öneriyi veren şişman ben uygulamıyorum demek kişiyi ilgilendirir.
Üçüncüsü olayı kişiselleştirmeden içeriğe göre cevap vermen daha hoş olabilirdi.

Ama medem olayı kişiselleştirdin biraz kendim hakkında bilgi vereyim de yanıldığını anla en azından.
Şu an ki kilom 107 yağ oranım 16% boyumda 194. Ağırlık da çalıştığım için kilom inmiyor bunun yerine yağ oranım yavaş yavaş azalıyor. Ağırlığı da alışık olduğunuz gibi estetik amaçlardan çok atletik performans adına yapıyorum. Daha çok compound hareketlere yönelik. Mesela pazartesi günü antrenmanımda 100kg deep squat yaptım. Çok bir kilo değil. Ama bu işler zamanla olur tekniği videolardan öğrenmiş ve de 1,5 sene çalışan birisi için çok da kötü bir rakam değil.

Onun dışında zayıfladığımdan beri yağlanmam olmadı ki bu da çok önemli çünkü zayıflayanlar 2 seneden fazla korurlarsa kilolarını zayıflayanlar insanlar arasında 10% a girebiliyorlar.
Bu kadar beslenme bilgisine sahip olma sebebim ise bu süreci kendim yönetmem. Kendi ihtiyacım olduğu için kimseden yardım görmeden araştırıp uyguladım ve sağlığıma kavuştum.
Neyse sonuç olarak yaklaşık 2 senedir uygun bir kilodayım. Bu sürece başlamadan önce de 127 kiloydum. O dönemde yağ oranımı bilmiyordum bile.

Sonuç olarak beslenme önerisi verebilecek uygun bir kişi olabilirim çünkü zamanında sağlıksızdım ve yağlıydım kötü besleniyordum şu anda yağ oranım gayet uygun ve sağlıklıyım ve atletik performans için çalışıyorum. Bunu kendim tecrübe ettiğim için konuyla ilgili biraz bilgi sahibiyim. Sağlığım ile bir takım şeyleri başardım böyle bir konu olduğunda da onunla ilgili konuşabiliyorum.

Hepsinin dışında sandığın gibi şişman birisi bile olsaydım önemli olan yazıların içeriği olması gerekir. İçeriğe cevap verebiliyorsan oturup tartışalım. Bu arada veganlık ile ilgili 1-2 ay vegan olduğum bir dönem de var. Onu da gayet iyi yorumlayabiliyorum yani. Yoga da yaptığım için bir çok vegan insanı görme şansım oluyor ve ne kadar sağlıksız olduklarını da gözlemleyebiliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

bence noyzura 3 evrim daha geçirir yaşadığı vakit içerisinde. kanat filan edinir uçar enerji olup...

abi et güzel bişi. afiyetle yiyoruz. nasıl ki yemeğe tereyağı koyunca lezzeti artıyorsa ot gibi şeyleri ineklere yedirip daha lezzetli bir besin elde ediyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Noyzura said:

Zep said:

Benim anlatmak istedigim nokta et yiyip yememek bizim için bir tercih meselesi onlari için degil.

Oyuzden evrime Selam cakip bu hale et yiyerek geldik bundan Sonrada et yemeliyiz bizim dogamiz bu demek ve vejeteryanligi ya da veganligi reddetmek pek mantikli degil.

Evrime direnmenin luzumu yok. Değişmeyi tercih ederek evrilmek bizi bugünkü halimize getirdi..

Bundan sonra değişime dirennenler alt türler olarak kalması çok muhtemelen.

Çünkü beslenme dışında gerekli duygusal değişimlerin kimyasal sınavlarını içsel olarak verebilenler daha üst bir levella yükselmekte olmaya başlaığı bir dönemdeyiz.

Altta kalmaya tercih edenlere iyi davranmalıyız. Onlara , onların hayvanlara davrandığı gibi davranmamalıyız.. :)-D

Naaptın dün öğleden sonra bütün gece internette metin mi aradın? Kopyala yapıştır kopyala yapıştır nereye kadar?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...