Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Uydunet Bağlantı Sorunu

-Nae

Öne çıkan mesajlar

TTNET'i iptal ettirip uydunete geçtim. 20mbit sınırsız kullanıyorum. Bağlantı hızında vs hiç bir sorunum yok. Netmaster cbw700 modem var bilgisayarı açtığımda internete bağlanıyor fakat neredeyse ilk 15dk internet yarım yamalak çalışıyor. Sürekli ana bilgisayar çözümleniyor diyor bişi açmıyor. Sitelere girer gibi yapıp girmiyor. 15dk sonra herşey güllük gülistanlık oluyor. BU nasıl bir sorundur ve nasıl çözebilirim? Otomatik dns kullanıyorum. Google public dns diye bişiler buldum onlada çözemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

netmaster aslinda fena degil de kablosuz modem işini kotaramislar gibi cogu insandan duyuyorum zaten Esh in dedigi gibi ıp cakismasi oluyor olabilir ki zaten sag altta da bu uyarıyı verir bende de olmaya baslamisti gecen ay modemin arayuzune girdim (adres cubuguna 192.168.x.x yazıyosun x yazdigim yer modemin klavuzunda yazar tam hangi rakamlar oldugu mesela benim router da 192.168.5.1) sonra orda wireless da basic settings den channel yazar orda modemin izin verdigi kanal sayıları var default kanaldan farklı bir kanal sec bir de oyle dene hadi bakalim
Sosyal ağlarda paylaş

-Nae said:

TTNET'i iptal ettirip uydunete geçtim. 20mbit sınırsız kullanıyorum. Bağlantı hızında vs hiç bir sorunum yok. Netmaster cbw700 modem var bilgisayarı açtığımda internete bağlanıyor fakat neredeyse ilk 15dk internet yarım yamalak çalışıyor. Sürekli ana bilgisayar çözümleniyor diyor bişi açmıyor. Sitelere girer gibi yapıp girmiyor. 15dk sonra herşey güllük gülistanlık oluyor. BU nasıl bir sorundur ve nasıl çözebilirim? Otomatik dns kullanıyorum. Google public dns diye bişiler buldum onlada çözemedim.

Sayın Kullanıcımız,

CBW-700V modem Docsis 2.0’dır. 20 Mbps için Docsis 3.0 modem kullanmanız gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi ve teknik destek için 0216 366 66 96 numaralı destek hattımızı arayabilirsiniz.

Saygılarımızla,
NetMASTER
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...