Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tapu sorgulama

monoscope

Öne çıkan mesajlar

kredili ev alıyorsan, banka her halukarda ekspertiz raporu hazırlatır. değerlendirmeyi yapan uzman sadece gidip binayı görmekle kalmaz, aynı zamanda tapu dairesine giderek tapu ve takyidat bilgisi (daire üzerinde şerh, haciz vs var mı diye) ister. eksper raporunda da bu bilgiye yer verilir.

evi almadan önce eksper raporunu incele. bilgileri karşılaştır. eğer takyidat "şifahen" alındıysa, yani tapudaki görevli memurun lafına dayanıyorsa, eksper raporuna itiraz et. tekrar gidip baksınlar.

gerek yok ben uğraşırım diyorsan da, tapuya giderek benzer işlemleri gerçekleştirebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

eheh yarin satin alicaz hayirlisiyla vakit kalmadi o yuzden kontrol etmeye. bugun belediyeden kagit almis ev sahipleri heralde vergi borcu olmadigina dair falan tapuda gerekiyor sanirim. iki farkli bankadan kredi basvurusu yapmistik artik onlarin kararlarina guvencez ve hayat ne getirir gorucez. benim oncelikli derdim o tapunun o eve ait olup olmadigiydi bankalari aradim ikna edici konustular bi de o belediyeden gelen kagitta ada no parsel no falan vardi acik adres ile birlikte. icim rahatladi az da olsa
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...