Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

G2 vs Z1

kath

Öne çıkan mesajlar

Donanım olarak aynılar

Performans olarak da aynılar. Kimi benchmark testlerinde z1 geçiyor, kimisinde ise G2.. Aldıkları puanlar birbirlerine çok yakın.

Tasarım olarak Xperia serisini hiçbir zaman beğenmedim. Z1'in ölçülerine bakarsan resmen telefonun çoğunu çerçeve kaplıyor. Dolayısıyla da çok büyük duruyor ve şık bir görünümü yok. Tasarımı da dandik bana göre..

Z1 su ve toz geçirmez deniyor ancak bu da ne kadar doğru tartışılır. Su aldı şikayetleri burada dahi olabiliyor.

Yazılım olarak Xperia'ların timescape arayüzü daha iyi olabilir. G2'nin arayüzünü ben hiç beğenmedim.

Ses olarak ikisi de aşağı yukarı aynı performansı sunacaktır. Bu arada G2'nin hoparlörü mono hoparlör. Z1'i bilmiyorum ama stereo olduğunu tahmin ediyorum.

LG G2, 24-bit, 192 kHz Hi-Fi playback for FLAC and WAV ses dosyalarını destekliyor. Sanırım bu kalitedeki ses dosyalarını destekleyen başka bir telefon yok. (HTC One da desteklemiyor.)

LG G2, arttırılabilir hafıza sunmuyor bu bakımdan büyük bir dezavantajı bulunuyor. Dahili hafıızası yeterli gelmeyebilir.

Diğer farklara aşağıdaki siteden bakabilirsin.

http://www.gsmarena.com/sony_xperia_z1-5596.php
http://www.gsmarena.com/lg_g2-5543.php
Sosyal ağlarda paylaş

yooo g2 ile z1 arasında en az500 lira fark var -ki 16gb falan alırsan 800 lira fark oluyor-
bu farkta z1i çöp yapıyor. çünkü aradaki fiyat farkını göz ardı edicek bi özelliği yok z1in

tamamen aynı telefonlar
ki sony yine cimrilik yapıp dandik panelleri kakalamış 2200 liralık telefon ile
Sosyal ağlarda paylaş

Tmm da param var huzurum da varsa neden G2 alayım ? Benim topiği açma nedenim hangisi daha iyi idi açıkcası hangisinin daha ucuz olduğunu zaten biliyorum.

Artı olarak benim gördüğüm suya dayanıklılık, daha iyi 3g konuşma süresi,daha iyi software, daha iyi kamera vs.
G2'nin gördüğüm tek artısı ekranı.
Sosyal ağlarda paylaş

TFT- Led farkı klasik, Led daha az enerji harcar en basitinden, siyahları daha iyidir, kontrast oranı daha yüksektir vs. İki telefonu ekran olarak karşılaştırınca G2 bariz daha parlak ve albenili bir ekrana sahip. Renkler daha canlı vs..
Her ne kadar bunu teknoseyirdeki pro tech geek vatandaşlar yahu şişirme renk işte olarak özetlesede ips led ile tft lcd arasında ciddi kalite farkı var bence
Sosyal ağlarda paylaş

kozalak said:

hangisi daha iyi derken? hangi konuda iyi peki o zaman onu da belirtmen/sorman lazım. mesela z1 boyut olarak fazla büyük. g2 nin suya dayanıklılık özelliği yok. falan filan.

Biraz yanlış bi ifade olmuş hangisi daha iyi haklısın, siz olsaydınız hangisini alırdınız ve kullanan var mı ne düşünüyolar esas sorular aslında.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...