Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Alexander (a.k.a. Büyük İskender)

ghaldszar

Öne çıkan mesajlar

Efsanevi Makedon kralı Büyük İskender' in hayatı film oluyor. Hem de Oliver stone yönetmenliğinde.
Oyunculara gelince; Colin Farrell(Alexander), Jared Leto, Anthony Hopkins, Rosario Dawson, Angelina Jolie(Olympias-İskender' in Annesi), Gary Stretch, Jonathan Rhys-Meyers, Val Kilmer(Philip-İskender' in babası)
Filmin çekimleri 22 Eylülde başladı. Şu anda Amerika gösterim tarihi 5 Kasım 2004 olarak gözüküyor. Truva Savaşından sonra sanırım gözler Büyük İskendere çevrilecek.

[Bu mesaj ghaldszar tarafından 11 February 2004 03:29 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Collin Farrel? Şu phone booth ve Swat'ta oynuyan adam mı?

ee yuh.
iskenderi oynamak için bula bula bunu mu bulmuşlar?
cem yılmaz'ı oynatsalardı bari daha iyi olurdu eehehhe..

Ben valla gladiator'ü oynayan adamı tercih ederdim..
akıl oyunları (beautiful mind mı ne) filminde de süper oynamıştı..
gladiator'de de tam emperor ve savaşçı tarzındaydı..

collin farrel ve angelina jolie, doğru dürüst bir film olmaz gibi geliyor bana..[signature][hline]Kenderleme, 01 February 2004 00:29 tarihinde demiş ki:
öyle rezalet yüzsüz vatan haini insanlarız yani biz..
Sosyal ağlarda paylaş

En ünlü filmleri ve oynadığı roller:
Red Planet (2000)
At First Sight (1999) .... Virgil 'Virg' Adamson
Saint, The (1997) .... Simon Templar
Ghost and the Darkness, The (1996) .... Col. John Henry
Island of Dr. Moreau, The (1996) .... Montgomery
Heat (1995) .... Chris Shiherlis
Batman Forever (1995) .... Batman (Bruce Wayne)
Tombstone (1993) .... Doc Holliday
Real McCoy, The (1993) .... J.T. Barker
True Romance (1993) .... Mentor (Elvis)
Thunderheart (1992) .... Ray Levoi
Doors, The (1991) .... James Douglas 'Jim' Morrison
Top Gun (1986) .... Lt. Tom 'Iceman' Kazanski
Real Genius (1985) .... Chris Knight
Top Secret! (1984) .... Nick Rivers

[Bu mesaj ghaldszar tarafından 11 February 2004 21:02 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj ghaldszar tarafından 11 February 2004 21:42 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Ya direk baktığımda ben de aslında Angelina Jolie' den anne mi olur derdim ama olur valla. Hem de güzel bir anne olur.
Collin Farrel yükselen değer şu aralar. Ondan da büyük İskender olana kadar daha bir çok kişiden de olabilirdi de diyebilirdim.
Gelgelelim işin içinde Oliver Stone ismi var. Oliver Stone bugüne kadar kimden ne istediysse yaptı ve gayet de güzel yapmış bir yönetmendir. Bunda da gayet güzel olacağına o yüzden eminim açıkcası.
Angelina Joie olayında da zaten konu büyük ihtimal İskenderin doğumundan başlayacağı için İskenderin gençlik yıllarında daha çok görünecektir Angelina Jolie o yüzden bence cuk oturabilir.
İskender rolüne de biraz bebek yüzlü bir tip olması da kaba saba birherif olmasından çok daha iyi olur düşüncesindeyim.
Bence olur. Zaten olsa da komuş olmasa da.
Sosyal ağlarda paylaş

kadro süper valla jared leto ve anthony hopkins'den kimse bahsetmemiş
colin farrell'ı kim napsın bunların yanında :)

bu arada bir büyük iskender filmi daha çekilmekte
ghaldsar o da büyük bütçeli iyi kadrodan oluşan bir film. cast'ini bulup yazabilirsen iyi olur[signature][hline]Remember Sammy Jankis ..
Sosyal ağlarda paylaş

Buı arada şu anda Hollywoodda iki tane Büyük İskender filmi çekildiğini bilmem bileniniz var mı?

Biri hepimizin tanıdığı ünlü yönetmen Oliver Stone tarafından çekiliyor. 2004' ün sonunda gösterime girecek.

Diğeri ise Moulin Rouge ve Romeo + Juliet filmlerindeki yönetmenliğinden tanıdığımız Baz Luhrmann. Aslında Baz Luhrmann' ın projesi daha önce başlamasına rağmen sanıyorum ki Oliver Stone geride kalmamak için elinni çabuk tutuyor. Sonuçta geriden gelenin eksileri olacaktır. Hatta bu projeye Oliver Stone da el attığından dolayı Baz Luhrmann projeyi yarıda kesdiği konusunda söylenitler var. Baz Luhrmann' da yukarıda saydığım iki filmle, özellikle Moulin Rouge'yle iyi yönetmenler arasına girmiş bir kişidir. Sonuçta proje tamamlanırsa ondan da güzel bir şeyler çıkacaktır eminim.
Pekiii Baz Luhrmann' ın filminde kimler oynuyor derseniz hemen iki tane sim vereyim size.
Leonardo di Caprio - Büyük İskender
Nicole Kidman - Olympias(İskenderin annesi)
Peeki bu kadroya ne diyceksin Bomb?
Angelina jolieden anne olmaz da Nicole Kidman' dan olur mu?
Collin Farrel' dan İskender olmaz da Leonardo di Caprio' dan olur mu?
Bu arada kadroda Mel Gibson ismi de söylenenler arasında.

[Bu mesaj ghaldszar tarafından 11 February 2004 23:21 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...