Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

hangi tütün

yav

Öne çıkan mesajlar

test ettim onaylıyorum: old holborn yellow (y)

ayrıca bugün gaza gelip marlboro light aldım gene de, resmen farklı bişey abi sigarayla sarma tütün çok ayrı dünyalarmış. paket sigara içerken zehir yuttuğunu buram buram hissediyosun 2-3 haftalık aralıksız tütünden sonra. ayrıca sarması başlı başına bi uğraş hobi. güzel bişi.

ne demiş atalarımız
lick is the new like
Sosyal ağlarda paylaş

bu dediginiz tutunleri yapan sirketin genel merkezinde calisan biri olaraktan,

Drum agirdir, en agiridir, acik mavisi biraz daha hafiftir.

GV icebileceginiz en hafif tutunlerden biridir fakat ekstra nemli muhafaza edilmesi gerekir, bogaz yakiyorsa, nemi kacmistir, ki trde kacak satildigi icin urunun ne kadar eski oldugu belli olmadigindan normal. paketin icerisine islak bir kiremit parcasi vs nemlendirecek biseyler tasiyiniz, nemlenir guzellesir.

Kagit olarak RIZLA tavsiye ediyorum. :)

1g tutunden ortalama 1 sigara sarilir :). 40 gr bi haftada biter normal olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

ben fransa'dayım şimdi, 30 gram burda old holborn yellow fiyatı da 6,50 mu 6,80 euro mu ne.
1 paket marlboro'yla aynı yani.

burda da marketlerde bakkallarda yok sigara, sadece tabac denen özel dükkanlarda satılıyor. Bu dükkanlar kimi zaman gazete dergi bayii aynı zamanda kimi zaman da bar, pub. Akşam 8-9'dan sonra bulmak imkansız. Adım başı var da sayılmaz. Yani bir garip buralar. Alkol de nitekim alamıyosun akşam bi saatten sonra, bakkal amca geyiği yok resmen. Hayır çocuğa süt lazım olsa onu da bulamıcaksın. Öyle saçma bi ülke.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
monoscope said:

tütün sigaradan ne kadar zararsız acaba. zifir falan var mı gene

hiç bişey yok

ha sigara akciğer kanseri yapıyor, tütün gırtlak kanseri yapıyor diye şehir efsanesi var ama bilemicem.

zararlı hazır yemekle evde kendin yaptığın gene zararlı olan yemek gibi düşünüyorum ben
Sosyal ağlarda paylaş

abi en iyi tütün diye birşey yok bakın.
2 senedir sarma tütün kullanıyorum sayılır. her birini denedim.
hemen hemen her tütünü denedim gerçekten saya saya bitmez.
her birinin yeri tadı ayrı.
zaman gelir hafif seversin zaman gelir ağır seversin.
ha yeri gelir hep aynısını içersin keyfine kalmış.
ama şöyle bir sıralama yapabilirim.
ağırlıktan hafifliğe doğru
adıyaman sert
old holborn kırmızı
old holborn sarı
golden virginia
hollanda tütünü
küba tütünü
george karelias and sons
adıyaman hafif

arada kalan bazı tütün isimlerini saymıyorum gerek yok.

dibinde toz gibi kalmasının çıresi yok ne yazık ki.
kütle olarak bir parmak çektiğinizde ayrışan kısımdan ufak ufak dökülüp paketin içinde kalıyor ve dibine oturuyor. sonunda da onlar kalıyor. üzgünüm ama sonunda onlarla başbaşa kalacaksınız.

ayrıca bazı tütünler ilk aşamada çok yaş bazıları ise kuru olur.
çok yaş olanları ağzı açık1 saat civarı bekletmenizi sonra katiyyen ağzını açıp bırakmayacak şekilde bırakmanızı öneririm.

kuru olan veya çok çabuk kuruyan tütününüz var ise tütünün poşetine/kabına geceden ufak bir elma dilimi atın. sabah açın. elmanın nemini çekmiş ve yumuşamış olacak.

kağıt olarakda gizeh uzun zamandır tek tercihim oldu. özellikle 100lük gizeh kırmızı kesik kulaklarıyla sarmayı da kolaylaştırıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...