Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Heroes of the Storm [/join paticik]

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

Laurelin said:

Diger herolar gibi oynanan bir hero degil nova, merc camp bile yapana yardimin olmiyor potansiyelini harcaman disinda. Her oyunda nefret edilen soteye yatmis sniper gibi dusun ve oyna, sansliysan tum takimi carrylersin, sanssiz isin ve 4 kisi laneleyebilen takimin soaklamaz levelda geri kalirsaniz cop olursun, hicbirsey yapamazsin.

bu kişisel şanstan ziyade rakip takımın aptallığı ile alakalı. novaya karşı oynamayı bilen bir takım karşısında çok çok düşük şansı oluyor novaların. tabi bu açıdan bakınca yine bir şans meselesi. rakip aptalsa akar gidersin novayla, özellikle QM oyunlarda iş yaparsın, HL'de çok zor.

bi de dediğin gibi çok dikkatli oynamak gerekiyor. e bu durumda KT al hem dikkatli oyna hem tf'lerde hayvan gibi rol oynayıp rakibi aleve boğ, daha çok yararın olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

şu hl de gelen skill bonus nerden bitecek bilmiyorum ama yarım günümü aldı 50 den 12 ye inmek ve hala 100 win bonus 211 skill bonus geliyor baya kötü oyuncu olmama rağmen.

sistem skill olcmuyor cunki

http://i.imgur.com/9vFEerF.png

skill bonus sayesinde 17 oyunda rank 1 olan tipler var, tam bir corba oyunun kullandigi algoritma
Sosyal ağlarda paylaş

Butcher ve nova konusun da erken yorumler yapılmış galiba.

Butcher'ı release olduğü gün aldım ilk 5 oyun ağzım açık oynadım ertesi günü biraz abartığımı düşündüm 1 hafta sonra da iyi ve sustional bir assasssin olduğuna karar verdim. Bir kere 1v1 % 60hp+ ysa karşıdaki ve az birşey uyanıksa kesinlikle kesemiyorsun herşeyini harcasanda adam kaçıyor yani slow/charge hak getire. Zeratul, illidian, thrall gibi melee assassinlerde böyle bir sorun yok adamın üzerinde kalıcam diyorsan kalıyorsun.

Sonra dayanıklılık gene diğer oyuncuların farkındalıklarına bakıyor, her vurduğunda kendini heallamasını sağlayan abilityi yediği anda evasion acan bir illidian bubble acan murky hepsini gec 2 adım kacip tf de heallanmeni engelleyen bilincli oyuncu seni rahat öldürtüyor. Tf demişken zaten melee oldugundan kafana 1 den fazla cc yiyorsa cikman biraz zor. Yani öyle bir opligi yok thrall tier.

Nova konusunda da açıkçası heralde 6 ay fln aradan sonra ilk kez oynadım ve çok çok iyi geldi tamamen onun kafasında stealther play style modunda olmak lazım. 6 oyun attim cogunda buyuk hero dmg farki vardi hicbirinde de hero dmg te 1. Ligi kaptirmadim killing blow da öyle yani solo killer de baya vardı.

Evet siege dmg/pve olarak nerdeyse sıfır yani ama oyunun icinde diger assassinlere göre fazladan 3-4 kill alabiliyorsa fark olarak yani bu lane in fazladan pushlanmasina ya da objective e katkı olarak geciyor. Yani hero vs hero oldukça başarılı olduğundan pve acığını kapatıyor.

Nova da ki siege dmg acigi abathurda capture yapmamasi bazi siege heroların pvp de kötü olması vs gibi bir özellik yani bunu gördüm.ör: gazloowe un turretlar safezone kalarak inanilmaz bir lane pusher olmasını saglarken pvp de vasat olucak şekilde tasarlanmasına neden olmuş, nova nın da pvp deki biraz daha fazla üstünlüğü pve sine vurmuş gibi.

Tl:dr butcher op degil thrall tier, nova kötü değil moda girildimi pvp si pve acığını kapıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Nova iste stealth mekaniginden kotu, goren oyuncu rahat goruyor ve zeratul gibi kacma sansin yok. Gene cogu kisi misal minimapten decoy check bilmiyor, nova aciktayken kabak gibi cikiyor portresi minimapte. Attigim decoya millet cd harcayinca cok guluyorum, gecen sylvanas bide ters yonet attigim decoya haunting wave atti, normalde dalmazdim ama haunting wave i agresif kullanan sylvanas gorunce hele ulti cd de iken dayanamayip gidip olduruyorum her karakterle :P

Decoylara millet ulti atinca daha komik oluyor ama sanki kabak gibi ortadayken yasama sansim varmis gibi
Sosyal ağlarda paylaş

Decoyu iyi kullanınca baya rahatlıyor işte nova, birde cok kacma mekanizmasına ihtiyacı yok bence çünkü;

Zaten genelde kill almak için avantajlı durumlarda reveal oluyorsun veya takım arkadaşına yardımda gang atmak icin,

Sonra bir ranged dps icin slow yeterli kacis mekanigini sagliyor 1v1 de ayni sekilde.

Ama gidipte jaina kafasiyla nova oynayanlar kötü buluyor heroyu ki 6 ay önce bende yakın bir kafayla oynamıştım free rotaionda.

He birde iyi derken yani alışılınca bahsedilen kötü taraflarının cogu oyun deneyimi eksikliginden kaynakladigini dusunuyorum demek istedim. Hl de metada fixlenmesi gereken yanlari var ayri ama qm icin gayet guzel ve zevkli bir assassin. oyle capture gereken maplerde abayla girip setup inda kötüyse kendini eli kolu bagli hissetmiyorsun en azindan.
Sosyal ağlarda paylaş

Novanin escape i olamaz zaten denge yuzunden, zeratul cok iyi oynamayi grektiriyor misal follow through buildinde ama nova tek rotasyonda %70 hp alabildigi icin sacma olur. Advanced cloak talentina transperency az daha arttiran bisi yapabilirler misal hemde ayni tier decoy talentina alternatif olur. Baska bi duzeltme aklima gelmiyor, balance olarak iyi bir yerde bence. Su an oyundaki en broken hero olan zeratulla mukayyese etmek yanlis ikiside stealth hero diye.

Novanin tek sorunu iste mmr ve mac sayisi arttikca gorbebilen sayisida artiyor, qm de o yuzden teror estiriyor ahahahah
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen katilıyorum o advanced stealth cok iyi bir fikir olurdu, bende novaları cok rahat gorebiliyorum tf lerde bile.

Belki pve icinde bazi skiller vs minnioda 2x / 3x vurur gibi bir çözümde olabilir zeratulun pve de ki imba q sunu düşünürsek.

Ama bilemedim yani tecrübeli bir nova oyuncusu degerlendirebilir ancak pve de etkili olmali mi yoksa boyle tasarlanmasi normal mi ? Sorusunu.
Sosyal ağlarda paylaş

yok her tur bozar heroyu, belki snipe capturelanmamis merclere 2x vurabilir veya pinning shot eger minionda kullanilirsa ve hicbir heroya vurmaz ise sylvanasin dagger gibi spreadliyebilir falan filan, baska gelmiyor aklima

su sekil takimin boss yapiyor, rotasyonu vurduktan sonra hele AA shell var ise bos bos bekliyorsun acikta, rakip geldimide direk focus. yardim etmesen icin ciz ediyor filan, ben uzuluyorum biri merc camp alirken en yakinda bi ben varsam, bi rotasyon vurup gidiyorum filan.

http://www.youtube.com/watch?v=SO7aSr-w4O4

cok iyi su ya :D
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...