Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

AKP li ve AKP karşıtı ?

mawiman

Öne çıkan mesajlar

Kısa yazacağım.

- Balon krediler, patlatılan rant, aklanan kara para
- Kontrolsüz üreyen nüfus
- Azalan enerji kaynakları ve değiştirilmesi gereken aşırı tüketime dayalı yaşam biçimi
- Katledilen doğa
- Vahşi kapitalizm

Derdim milletin maneviyatı değil. Bunları inatla görmek istemeyen kitle beni kızdıran.

Dönülemeyecek nokta geçilince krizden kurtulmak için çok radikal tedbirler gerekir. Balonu şişirip şişirip benden sonrası tufan yaklaşımı asıl sorun.
Sosyal ağlarda paylaş

Biyik said:

Remus said:

Adamlar anlamıyorki müzeden, tiyatrodan, baleden. Muz cumhuriyetinde yaşi,yoruz.

bunu diyorsan, ben anlıyorum, keşke onlar da anlasa belki ülke bir şeye benzer anlamı var. ben de o yüzden soruyorum ama iki satır yazamadın şuraya bir şey. havasını atmak iyidir de altını doldurman lazım.

bienale ibb sayesinde gidecekse insanlar hiç gitmesin. ben bir sürü başörtülü gördüm bienalde, bu işlerin chp'lilikle ak parti'yle alakası yok. sanatla ilgilenmek isteyen insan bir şekilde ona ulaşır.

ek: evlere şenlik bir yanlış "muz cumhuriyeti" kullanman da var o tanımda ama ona artık hiç girmiyorum.

Sendede RTE'lik var. Anlıyorlarsa söyle. Anlamıyorlar salak cahil bir topluma sahibiz. Hala omurgasızın önde giden bir partisi %50 oy alabiliyorsa dediklerimi ispatlamayada gerek yok.

Seninde AKP'nin hödüklerin hiç farkin yok. RTE ile taniştirsak Yiğit Bulutun yerine baş danişman olursun.

Gezidede baş örtülü bir sürü insan gördüm. Hatta gazdan adamda bir sürü vardi, O zaman gezininde AKP ile alakası yokmu?

Bu ülke olan her olayın AKP ile alakası var, Adamlar devleti yönetiyor. Sorumluluk kabul etmiyiceksen siktirip gidersin.

AKboy Bıyık. Sen AKP'yi koru koru sonra ben AKP'li değilim. lol ki ne lol.
Sosyal ağlarda paylaş

remus çok komiksin.
görüşürüz.

eklemeden edemedim, şu ne kadar saçma bir şeydir:

Remus said:

Gezidede baş örtülü bir sürü insan gördüm. Hatta gazdan adamda bir sürü vardi, O zaman gezininde AKP ile alakası yokmu?

Bu ülke olan her olayın AKP ile alakası var, Adamlar devleti yönetiyor. Sorumluluk kabul etmiyiceksen siktirip gidersin.
Sosyal ağlarda paylaş

yurt dışından davulun sesi hoş geliyor galiba.
ak parti burada olabildiğince faşizm rüzgarları estiriyor.
ekonomi iyi demokrasi gelişiyor diye belki yansıyordur oraya ama kazın ayağı öyle değil. belki 2005'e kadar falan öyle sayılabilirdi ama artık her şey çok boktan durumda. medyayı kontrol altına aldı ve insanlar tam olarak ne olup bittiğini bilmiyorlar.

tek bir iyi yaşam formu dayatıyor insanlara. ilk cumhuriyet dönemindeki gibi belli başlı disiplinci normlarla yeni bir nesil yetiştirmeye çalışıyor. "dindar nesil" yetiştirmek istiyoruz lafı bunun en büyük kanıtı. devletin baskıcı tarafını eleştirirken kendileri aynı şeye dönüştüler.
Sosyal ağlarda paylaş

Trias said:

Akp nin icraatlarinin %60 ini destekliyorum. Turkiyede olsam oy veririm.
30 yasindan kucuklerin de akp ile buyuduklerini eski yonetimleri gorup kiyaslama yapamadiklarini hatirlatirim.

Eski yonetimler zamaninda twiter facebook oldaydi 6 ayda bir duserlerdi

2007'den sonra yaptıkları %40'a giriyor galiba :)
Sosyal ağlarda paylaş

Birde böyle kafalar var

said:
Yazıklar Olsun!

16 Ekim 2013 Çarşamba 12:32
[email protected]
Türkiye’de bazı medya organlarında faaliyet gösteren gazeteciler içinde görevlilerin olduğunu, özellikle de son yıllarda beliren bazı yazarların özel olarak yetiştirilip önce dinsiz medyada staj yaptırıldığını sonra da sahte dindarların yayın organlarında aslî görevlerine başlayarak ifsat hareketine giriştiklerini bilmeyen yoktur.

Dinî argümanları savunarak işe başlayıp sonra asıl niyetini izhar ederek çizilen rotada ezberlettirilen rolleri en iyi oynayanlar çeşitli şekillerde ödüllendirilir. İngiliz, Alman ve ABD istihbaratlarının desteklediği, onların çıkarları için belirlenmiş düşünce stratejilerini topluma dayatmak için tedricen harekete geçerler. Oysa bunların acemilikleri, kendilerini hemen ele veriyor. Bunlar genelde dinsiz yayın organlarında pişirilir sonra sahte dindarların gazetelerine geçerler. Hükümeti kafakola almak için liberallerle uzun yıllar ortak çalıştılar. Daha sonra liboş-lümpen tayfasının yapamadıklarını tatlı cümleleriyle yapmaya, daha doğrusu hükümete yaptırmaya çalışırlar. Tabiî bu sırada asıl niyetleri, niçin neşvünema buldukları hemen ortaya çıkar.

Kamu kuruluşlarında örtü yasağının bitmesi, yeni tartışmaları beraberinde getirdi. Bu tartışmaların odağında ulusolcuların, liberal veya dinsiz medyanın örtü aleyhtarlığı değil, maalesef başı örtülü olduğu hâlde laikliği içselleştirmiş ve ruhen dekolteli olan gazetecilerin dekolte ve mini etek müdafaası var.

Fatma Bostan diyor ki “Dekolteli kadının haklarını ihlal benim hakkımı da ihlaldir. Çünkü bu hakka insan olduğumuz için sahibiz. Öğretmene, kolsuz giyme, demek de kılık kıyafete bir müdahaledir. Başbakan 3 yıl önce ‘Kadın erkek eşit değil.’ dedi. Etkili yerde olanlar kişisel beyanlarını kısıtlamalı. Muhafazakârlarda kişisel özgürlükleri kısıtlayıcı refleks var. Nefret suçunun en çok yöneldiği grup, LGBT’ler. Başörtülülerden daha fazla mağdur oluyorlar. İsterlerse beraber namaz kılarız, Peygamber mescidinde yerleri var, denir. (Taraf, 14/10/2013)”

Bunları söyleyen biri ile İslâmî düşünceyi savunanlar arasında hiçbir ortaklık kalmamıştır. Dekoltelilerin ve LGBT yani cinsî sapıkların derdi, Fatma Bostan Ünsal’a düşmüş. Oysa dekoltede bir sınırın olmadığını kendisi de gayet iyi bilir. Kamuda fiilen uygulanmayan kolsuz giyme yasağı serbest olsun, nice mini etek ve dekolteli kadın bikini ile hatta üstsüz kilotla gelmeye kalkar. Ahlaklı olmada sınır olmadığı gibi dekoltede de sınır olmaz. Liberalliğin sınırı olmadığı gibi, ahlaksızlığın da sınırı yoktur. İnsan, insan olduğu için örtünür, diğer mahlûkatta örtünme yoktur.

Hidayet Şefkatli Tuksal da Coşkun’un programında mini etek giyme hakkından bahsediyor. Dekolte özgürlüğü de, örtü özgürlü de olmalı, diyor. Bırakın herkes nasıl giyerse giysin, diyor. Mini eteklileri de savunmak Hidayet’e düşüyormuş. Tıpkı Fatma gibi Hidayet de özgürlükte sınır tanımıyor.

Fakat şunu söyleyelim ki haklarını yemeyelim. Fatma Bostan, gündeme nasıl geleceğini iyi biliyor. Dinsiz, şeriat düşmanı bir gazeteyi seçiyor ve cinsî sapıkların haklarını savunuyor. Bu hakkı Altanlardan biri savunsa idi haber değeri olmazdı. Oysa laik bir başörtülü savununca haber oluyor.

Burada şunu da itiraf edelim ki Türk medyasında yetişmekte olan ve yakında gündeme patır patır düşecek olan yeni inciler sırada bekliyor. Tek özellikleri başlarında bir örtünün olması olan ve ulusolcu tayfadan daha tehlikeli fikirleri enjekte etmek için sıra bekleyen bu batınî laiklere dikkat etmek gerekir.

Bugün Türkiye’de İslamî hareketin önündeki en büyük engellerden biri bu tip laik ve liberal zihniyetli, dindar kisveli feministlerdir.
Sosyal ağlarda paylaş

Trias said:

Akp nin icraatlarinin %60 ini destekliyorum. Turkiyede olsam oy veririm.
30 yasindan kucuklerin de akp ile buyuduklerini eski yonetimleri gorup kiyaslama yapamadiklarini hatirlatirim.

Eski yonetimler zamaninda twiter facebook oldaydi 6 ayda bir duserlerdi

Bu hükümet günde bir düşmüyorsa, eski yönetimlere hiçbir şey olmazdı, no problem.

Yurtdışında olanların, yurtiçinde yaşayanlardan daha çok AKP'yi desteklemesi de ilginç bir durum.
Sosyal ağlarda paylaş

27 kişiye bir soru sorabilir miyim? isteyen cevaplayabilir.

Amerika da ve bazı diğer avrupa ülkelerinde seçim dönemlerinde görmeye alıştığımız bir tablo vardır. Liderler yada yarışan adaylar canlı açık oturumlarda, 1 tarafsız moderatör ile birlikte halkın önünde canlı, canlı tartışırlar, tezlerini ve antitezlerini paylaşırlar.

Seçimleri de direk olarak etkileyen, kazananı belirleyen çok önemli bir faktör olduğu da hep söylenir.

Soru, RTE'nin neden bu tarz yayınlara çıkmadığı ile ilgili. Canlı yayına çıkacak cesareti olmayan, sadece paralı asker gazetecilerin karşısına çıkabilen ve onları da her çıktığında azarlayan, soruları önceden belli olan yayınlara çıkabilen, bir adama, siz ne diyorsunuz? Çıkmalı mı? Doğru mu yapıyor? Korkuyor mu? Nedir?
Sosyal ağlarda paylaş

RTE ya eline verilen metni okuyan, ya da lanlun konuşarak seyirciye oynayan birisi. TV'lerde gazetecilerin önüne çıktığı zaman bile, o gazetecilerin eline önceden hazırlanılmış çanak soruları veriyorlar, Tayyip de onları cevaplıyor. Halk bunları izleyince de "Vaov, çok karizmatik başbakan" diyor.
Eskiden TV'lerde parti başkanları çıkıp konuşur, tartışırdı (Youtube'da görüntüleri var), ama Tayyip bu adeti bıraktı. Nedeni de, karşısına donanımlı ve hazırlıklı biri çıktığında verebileceği cevabı olmayacak olması...
Sosyal ağlarda paylaş

Bende tamamen aynı fikirdeyim ama özellikle RTE ye oy veren, onu karizmatik bulan, ona lider diyen birinden bir açıklama bekliyorum. Ve ne söyleyeceğini de merak ediyorum. KK'nun dediği gibi candan değil camdan konuşan biri, karşılıklı tartışmaya çıkacak cesareti olmayan biri nasıl oluyor da, karizmatik lider olabiliyor. Evrenin sonu kadar merak ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

RRa said:

Amerika da ve bazı diğer avrupa ülkelerinde seçim dönemlerinde görmeye alıştığımız bir tablo vardır. Liderler yada yarışan adaylar canlı açık oturumlarda, 1 tarafsız moderatör ile birlikte halkın önünde canlı, canlı tartışırlar, tezlerini ve antitezlerini paylaşırlar.

Seçimleri de direk olarak etkileyen, kazananı belirleyen çok önemli bir faktör olduğu da hep söylenir.

Soru, RTE'nin neden bu tarz yayınlara çıkmadığı ile ilgili. Canlı yayına çıkacak cesareti olmayan, sadece paralı asker gazetecilerin karşısına çıkabilen ve onları da her çıktığında azarlayan, soruları önceden belli olan yayınlara çıkabilen, bir adama, siz ne diyorsunuz? Çıkmalı mı? Doğru mu yapıyor? Korkuyor mu? Nedir?

http://inciswf.com/recep112323r4t5.swf
Sosyal ağlarda paylaş

downwhereiam said:

RRa said:

http://inciswf.com/recep112323r4t5.swf

Sizin adamınız niye çıkmıyor sizin adamınız ? Sizin adamınız çıkmak istemiyor belki KK.
Sosyal ağlarda paylaş

RRa said:

liderler demişsin, karşısına kimi koyacaksın?
kk mi? bahçeli mi?
haberci cart curt karıştırmıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Soruyu kaçırıyorsunuz. Çıkar mı diye sormadım ben. Çıkamıyor, onu biliyoruz zaten.

Bir tartışma platformuna bile çıkamayan, candan değil, camdan konuşan biri, nasıl karizmatik bir lider oluyor? Nasıl oluyor da şuan itibari ile 37 kişinin oyunu alabiliyor. Şahsen benim desteklediğim adam, bir siyasi düelloya çıkmaya korksa, bir daha benim oyumu filan alamaz.

Bu RTE, bu arkadaşların oyunu nasıl alıyor. Açıklasınlar bize bizde bilelim.
Sosyal ağlarda paylaş

Akboylar memnun hayatlarından. Ölen ezilen kendileri olmadıkları için carpe diem...

Adamların gerizekalı, şerefsiz, hırsız, olduklarını bırakın bir yana dünyada ne kadar terrör örgütü varsa irtibata geçtiler ilişki kurdular. Bırakın Reyhanlıca patlatsınlar bombayı. Getirdikleri yetersiz subayları uluderede insanları öldürsünler. Polisleri sokaklarda terrör estirsin. Yargıçları keyfi karar versin. Şuçsuzluğunu ispatlasan bile git içerde yat. Hatta hatta AKP'li değilsen hayatta çıkama.

Hayat Akboya güzel...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...