Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

tütün lazım

nienna

Öne çıkan mesajlar

Tekel bayiine gidip sarma sigara tütünü var mı diye sordun mu hiç?
Bende var şu an kilosu 80 liralık ben 250 gr aldım 2 aydır içiyorum bana mısın demedi.
Bir sarma makinesi 4 parça sigara kağıdı ve sünger filtre ile sarıp sarıp içiyorum. Şu hazır markalara para bayılmayın boş yere.
Bir tuto hazırlayacam da eriniyorum be.
Sosyal ağlarda paylaş

Tamamen senin ayarına kalmış bir şey. Tütünün azlığı çokluğuna göre, kağıdına göre, nemliliğine göre, filtresine göre, sigara kalınlığına göre değişkenlik gösterir. Siz kendi içiminize göre bir kez ayarı tutturursanız daha da normal sigaralara bakmazsınız.
Sosyal ağlarda paylaş

http://forum.paticik.com/read.php?25,5941653,7229562,page=4#msg-7229562

kalın kağıt öksürtür, kuru tütün çok duman çıkarır. yumuşak içimlisi illa vardır da benim denediğim kuru tütünler genelde oldukça sertti.

her ne kadar zaten daha ucuza geliyor olsa da direkt ekonomi derdindeyseniz kuru tütün daha ucuz. ıslak az daha pahalıya geliyor her şekilde kağıt ve filtre faktörü dolayısıyla. günde 3-4 liraya denk geliyor. kuru tütün-makina-boş sigara doldurma olayında baya düşüyor günlük masrafı. ben hoşlanmadım, sevenini bilemem.
Sosyal ağlarda paylaş

Litminov said:

Ankara'da nerden alabiliriz adam akıllı tütün? Karanfil'den Gold Virginia ve Drum alıp, denedim beğenmedim. 50 gramı 16 liraydı ve sanırım 60 tane çıkıyor 50 gramdan. 2 yıldır Camel Black içiyorum onun gibi içimi güzel ve sert bir tütün arıyorum.

Ulus itfaiye meydanı çıkışında tütüncüler var bol bol. oranın dışında, yukarı doğru çıkan pazarda da 1-2 tane tükan var. Bizim arkadaş toptan alıyor ve satıyor, fiyatlar uygun, perakendede değişir tabi.

Bir de adıyaman şöyle, diyarbakır böyle demeyin. Hepsinin değişik değişik kalitesi var. Adıyaman'ın da 50 liraya olanı var 100 liraya olanı var.

Sarma olarak elinizle saramıyorsanız makine alın, bir de tabaka alın mutlaka bence rahat olur.

Sarma sigara başta bir öksürtür. 15-20 gün alışma süresi vardır, bu sürede balgam yapıyor lanet olası diye bırakmayın. Sonrasında göreceksiniz ki resmen 0 balgamla uyanıyorsunuz sabahları. 6 aydır falan içiyorum sarma sigarayı hem ekonomik olarak rahatlattı baya hem de dediğim gibi sarma sigarada ciğerler bence rahatlıyor. Ama dediğim gibi gidin iyisinden alın, deneyin tütüncüde sigarayı.

Kafamda olan bikaç şey; tütünde küf var mı ona bakın, koklayın falan. Yakın sigarayı orada boğazınızı yaktı mı ona bakın. Bazıları çok kükürtlü oluyor direkt boğaz yakar balgam yapar. Ayrıca bu kükürtlülerin kokusu da fecididr.

Şimdilik aklıma gelenler bu kadar, sorusu olan varsa cevaplayabildiğim kadarıyla cevaplarım.
Sosyal ağlarda paylaş

Rerore said:

Jim_E_Rustler said:

Tütün'ü kiloyla alırsan kurur o, koruyamazsın onu. Adam gibi paket paket al.

Kurudugu zaman hem tadı rezalet oluyor hem adam gibi sarılmıyor. Aldıgın pakedin agzını da açık bırakmıcan yani.

satanlar nası kurutmyor

Satanlar senin benim gibi açmıyorlar çünkü zırt pırt. Ve ellerinde sende duracagı kadar durmuyor.

Gemicilik acentesinde calısırken çuvalıyla alıyorduk crew için.

bi tanker adam hızıyla içiyorsan sorun yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...