Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Optimizasyon projesi için

pontipati

Öne çıkan mesajlar

21i izledim, aynen ondaki gibi kart sayma teknikleriyle ilgili bi problem bulabilirm belki. bi sürü kart sayma sistemi var lakin opt.ye nasıl bağlarım hiçbir fikrim yok ilk kez alıyorum dersi
blackjack ve optimizasyonla ilgili şu makaleyi buldum çok hardcore :F
http://www.sii.org.pl/static/img/_163143043.pdf

KehKeh said:

Az mı optimizasyon yaptım matlab ilen

var mı projelik problem :D
Sosyal ağlarda paylaş

pontipati said:

konu lazım patiler. tanıdık şirket falan yok :).
ilgimi çektiği için kart sayma veya kart oyunlarında en iyi el için çekmek gereken kartlar vs. gibi bi 'optimizasyon problemi' bulursam kabul olurmuş.
evet optizasyon bilen patiler, bi el atın plx

Bahsettiğin şey optimizasyon problemi olmuyor pek, sonuçta her oyunun optimum elleri hali hazırda belli.

21 gibi oyunları da pek bilmiyorum ama oyun her seferinde oynanırken kendi kısıtlarını oluşturduğundan (sonuçta elinize gelen ve açılan kartlara göre kısıt oluşturup karar veriyorsunuz) şöyle bir şey hazırlamak gerekir.

http://www.mit.edu/~cfiguero/Blackjack/main.html

Bu da senden istenenden bayağı alakasız.

Gezgin satıcı, postacı vs. problemleri var. Eğer şirket bulmak falan senin için sıkıntılıysa sadece belediye istatistikleri ve google maps'ten yararlanarak gerçek problemler oluşturabilir ve üzerinde çalışabilirsin rahatça.

Örnek vermek gerekirse polis devriyelerinin, sokak temizleme araçlarının falan optimum rotalarını hesaplayabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

pontipati said:

firma olacaksa reelde de olması gerek :)

Short term financial programming üzerine de yapabilirsin.

Git bankalardan falan tahvil vs. getirilerini ve risklerini incele, not et; kendine bir ana para belirle ve ele aldığın tahvil, hisse senedi, döviz vs. neyse artık short term getirilerine göre paranın ne kadarını nereye yatırırsan kazancını maksimize edeceğini falan incele.

O da alındıysa blending problemleri var. Onlara giriş.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...