Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ajax post ve mail hk.

khazadum

Öne çıkan mesajlar

Merhabalar,

Şimdi kendime bir tane online CV yapayım dedim;
http://khazadum.com/cv

şimdi siteyi jquery scroll ile yaptığımdan dolayı sayfada herhangi bir reflesh işlemi gerçekleşmiyor. Bu yüzden dolayı yapacağım iletişim formunda ajax post olayını kullanmak zorunda kaldım. (Başka bir çaresi yok sanırım)

Ajax post için şöyle bir javascript kullandım;

bu forma ait bi input serisi

ve mail.php sayfamın içeriği;

$name = $_POST['name'];
$email = $_POST['email'];
$mail = $_POST['mail'];
$adres = $_POST['[email protected]'];

$gonder .= "MIME-Version: 1.0rn";
$gonder .= "Content-type: text/plain; charset=iso-8859-9rn";
$gonder .= "From: $name rn";

mail($adres, $name, $email, stripslashes($mail), $gonder);

?>

acaba yalnış bişeyler mi yapıyorum diyorum ama hata vermiyor sayfa, ama mailde göndermiyor. Ajax postu kaldırıp mail.php 'de kontrol ettirip ekrana yazdırıyorum onda da hata yok ama bir türlü mail gitmiyor. Anlamadım bi türlü kafayı yemek üzereyim. Yardımlarınızı bekliyorum.

sevgiler, saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

Alakasız bi fikir belirteyim: eğer bitmiş hali bu ise berbat olmuş yalnız.

bitmiş halinden kasıt, iletişim sayfasıyla onu daha yapmadım. Diğer yerleri evet bitti. Zevk meselesi biraz, sana göre kötü olmuş olabilir bana göre güzel.

"herkesin hayatına kimse garışamaz. Ha nasıl garışamaz. Ben bu şekil geyinirim, bu bayan şu şekil geyinir. şu şekil geyinir."

MasterHapLo said:

kafadan fontu degiştir

dünyada en çok kullanılan fontu kullandım, Open Sans. Hem türkçe karakter desteği hemde google web font'ta bulunması sebebiyle.

Konu hakkında fikirleri olan var mı acaba?
Sosyal ağlarda paylaş

evet arkadaşların dediği gibi hazır bir mail header kullanınca ve kodlarına dikkat etmeyince gönderilen adresi de post'a atmaya çalıştığımı farkettim. Normal bir değişkene atayınca sorun düzeldi :) kodlarda bir sorun yok. Güzel bir Ajax post mail oldu. Dileyen kullanabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...