Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

AVRO ne demek ya?

BioHazarD

Öne çıkan mesajlar

ya boyle bilgilendirme programları oluo ya ytl falan tanıtıolar onlardan birinde soyledi. hatunun biri basladı iste genel kullanım olarak euro (yazıldıgı gibi okudu direk :)) yuro veya oyro denilir ama telaffuzun dogrusu avrodur dedi sonra benim yazdıgım ilk iki harf olayını soledi[signature][hline]in the memory of days passed with waiting a pale gray sky.... AROSE!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
dark-dr, 09 Aralık 2004 21:45 tarihinde demiş ki:
kim soyledi abi? laf ola degil, cidden merak ediyorum.

yani `canimiz sikildi, avro koyduk adini` dense tamam da, eger gercekten boyle bi aciklama yapildiysa ciddi ciddi, ona gore dusunucem ehue.

[Bu mesaj dark-dr tarafından 09 Aralık 2004 21:46 tarihinde değiştirilmiştir]

bi kaç gündür kanald ana haber bülteninde dolar düştü AVRO artıyor falan gibi şeyler söyleniyodu

bende bakıyorum Euro işareti gösteriyo ekranda kadın AVRO diyo sonradan çakozladım euro'ya avro demeye başladığımızı :D[signature][hline]N-Gage Kullanıcıları Portalı
..Knight Online..
..Aliko the Warrior..
..Xigenon 1..

[Bu mesaj uzaylılar tarafından 41 Aralık 3811 34:98 tarihinde değiştirilmemiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Infernal_Reborn, 09 Aralık 2004 19:14 tarihinde demiş ki:
normali avrodur ama biz yuro dioruz.
her ülke kendi dilinde avrupanın ilk iki harfini alıp sonuna ro koyar. oyro, yuro, avro vb.

uzun süre e-posta denmişti
sonra "öle olmaz böle olur, doğrusu budur" dediler, çıktı TDK "bundan sonra elmek diyeceksiniz dediler"
bu sefer e-posta denmesi azaldı, artık meyil diyoruz.

bu da onun gibi birşey. "her ülke kendi dilinde avrupanın ilk iki harfini alıp sonuna ro koyuyor, bundan sonra avro diyceksiniz yoksa gözünüzü oyarız" gibi bir durum var sanırım.
hem tam o dilleri bilmesem de, europe, yurop, yürop, öyrop diye okunuyor, ondan dolayı yuro, yüro, öyro... diyorlar olabilir mi? o zaman bizim de "avru" dememiz gerekmez mi? o durumda da yanlış anlaşılıp yavru dendiği sanılabilinir mi?

Bırakın kalsın işte yuro, ne güzel geçinip gidiyorduk e-posta gibi..

not: ki zaten arcane ve werewolf değinmişler bu konuya...[signature][hline]Did you know that 4 out of every 5 people have the potential to be a zombie?

[Bu mesaj Bonecrusher tarafından 09 Aralık 2004 22:18 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ehe yanlis anlasilmis, euro`nun turkcesinin tdk tarafindan `avro` olarak belirlendigini biliyorum.

sadece o `kendi dillerinde ilk iki harf alinip sonuna `ro getirilir` gibi bir aciklamanin resmi bi kurum tarafindan yapilip yapilmadigini merak ettim.
nitekim yapilmis. ogrendim, mutlu oldum ehue.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 09 Aralık 2004 22:11 tarihinde demiş ki:
"her ülke kendi dilinde avrupanın ilk iki harfini alıp sonuna ro koyuyor, bundan sonra avro diyceksiniz yoksa gözünüzü oyarız" gibi bir durum var sanırım.

Öyle bi duruma gerek yok ki. İlk başta tvler avro diye açıklasalardı haberleri herkes avro dicekti. TDK elini biraz çabuk tutsa herşeyin doğrusunu millet öğrencek zaten kendi kendine. Alışkanlık olunca değiştirmek zor gelir herkese :)[signature][hline]ICQ#:149976315 | Msn: [email protected]
Kellindil
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Infernal_Reborn, 09 Aralık 2004 19:35 tarihinde demiş ki:
said:
W3r3wolf, 09 Aralık 2004 19:23 tarihinde demiş ki: Dolar'ın da adını değiştirelim.

zaten değiştirmişiz ki, doğrusu dollar (okunuşu dalır) biz dolar yazıp dolar okuyoruz.

bak boccob ne yazmışım[signature][hline]in the memory of days passed with waiting a pale gray sky.... AROSE!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...