Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Prince Of Persia 2 (Serinin 5nci oyunu) - Önizlenim

Vampire

Öne çıkan mesajlar

Zaten cogunuz cikacagini biliyorsunuz ama az önce 1 trailer ve 2 development filmini seyrettikten sonra buraya bikac satir yazmak ve aciklamak daha iyi olucak...

Sands of time'i acikca hem cok begendim hemde nefret ettim...Bidefa POP serisinde hep kan olmustur, tuzaklarda feci sekilde can vermek, ikiye bölünmek, yerden cikan kaziklarin üstüne düsmek vs vs...POP 1 de bile düsmani kilic oyunlariyla yüksek biyerin ucuna getirip son hamleyi vurarak asagiya kaziklara attigimi bile hatirlarim (psikopat miyim neyim)

Sands of time i oynadiktan sonra POP2 nin haberini alinca hic heyecanlanmadim acikcasi, yine SOT a benzer nasil olsa diye...Internette gezerken sikinti iste, actim ubi nin sitesini oyunlara bakarken bide POP a bakayim dedim ve yukarda yazdigim movieleri seyrettim...Su an bu oyun - bütün oyunlari gectim - benim acikcasi en cok bekledigim oyunlar arasinda bir numaraya oturdu...Nasil yani diceksiniz (Bende yaziyi okuduktan sonra movieleri seyredin diycem):

1.Karakterimiz oldukca karanlik bir görüntüye bürünmüs ve oldukca agressif bir yapida artik.SOT daki cocuksu cizimden cok ötede...

2.Oyun SOT gibi bi masal havasi yerine karanlik bir havaya bürünmüs

3.Sayisiz yeni hareket ve dövüs stilli eklenmis (official sitesindeki movielerde - trailerda degil - bu hareketleri gösteren ve yeni oyunun atmosferini anlatan 2 ayri movie var, siddetle tavsiye ederim):
-Düsmanlarinizin silahlarini yerden alip kullanabilme
-Cift el kilic dövüs stilleri
-Düsmaninizi kapma hareketleri
-Tek el dövüs stilleri
-Sizden büyük (cok daha büyük) düsmanlarinizin üstüne tirmanma (legolas misali)
vs vs...Kisaca bisürü yeni sey var...

4.Yeni alanlar muhtesem yansitilmis, bir zindanin karanligi (doom3 gibi karanlik degil merak etmeyin, atmosferi yansitma acisindan bahsediyorum) yerdeki sisler ve oyunun gectigi alan SOT a göre cok daha basarili olarak yansitilmis...Ve anladigim kadariyla zamanda yolculukla ilgili biseyler var fakat, zaman asiminin haritalar üstündeki etkisi oldukca sahane olmus...

Daha yazicak bisürü sey var ama ben ne kadar yazarsam yazayim bu oyunu size o 3 movie den daha iyi hicbirsey anlatamaz...

Movieleri bulabilceginiz adres
http://www.princeofpersiagame.com/teaser/us/
Bu sayfadaki en asada OTHER MOVIES isimli kisimdaki movieleri seyredin...

Konu derin mi bilemiycem ama ilgimi cekmedi degil "Your fate has been written...You will die" Kisaca kaderi belli ve ölüm olan bi karakteri oynamak ilginc olucak...

[signature][hline]Dont make me more aggressive than devil...

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Disappear, 26 Ağustos 2004 02:55 tarihinde demiş ki:
sirf kafami kesiyoruz oyunda ? polat hesabi =p bilmiyorum nedense pop bana ilk o geren muzikli oyunundan sonrasi ilgimi cekmedi / sarmadi nedendir bilinmez

Yok hayir sirf kafa kesmiyoruz ama kan iceren ss bulmak cok zor oldugu icin sadece bunlari koyabildim buraya, verdigim linkteki movieleri seyredersen cok daha fazla seyin oldugunu görüceksin :)

Oyun zaten +16 olarak siniflandirilmis simdiden[signature][hline]Dont make me more aggressive than devil...
Sosyal ağlarda paylaş

Drizzt gibi olcaz desenize.
zevkli olcak böyle düşmanların üstüne atlayıp bıçaklamak felan.
Sütunu tutup dönerken etrafımızdakileri kesicez..

ama iki tane önyargım var.

-Birincisi, oyunun adı pop2.
PoP 2 koymaları beni irrite etti.
Prince 1 ve Prince2 zaten çıkmıştı.
Ama iki şey Yüzünden bana göre
SoT'a PoP 1, Buna da PoP 2 diyorlar.
birincisi prince 3 gibi bir hatanın devamı olmak istemiyorlar, o hatadan kurtulmak istiyorlar.
Çünkü başarısız bir oyundu, pek de tutulmadı.
Bu biraz anlaşılabilinir birşey.
Ama diğer olay, asıl beni üzen durum.
Asıl Prince Of Persia 2'ye saygısızlık ediyorlarmış gibi gözüküyor.

-Diğer durum ise çok "Devil May Cry" tadı gördüm.
Kılıç dövüşü atlayıp parçalamak, değişik Combolar felan.
Ha bi de oyuna Croc tarzı, hareketli platformlar arası atlayıp zıplamaya çalışmak gibi öğeler de eklerler..

Çok Konsol vari kokuyor.
Zaten PS2'ye, X-Box'a, Gamecube'e, bir de PC'ye çıkartıyorlarmış. Asıl hedefleri konsolcular..
Konsolda Silent Hill gibi güzel oyunlar çıkabiliyor.
Ama genelde çok yüzeysel oyunlar çıkıyor konsola,
hele bu oyunlar PC'ye çevrilirken, beceriksizce çevriliyor, Klavyede tuş ayarı, video ayarı gibi PC Oyunlarında alıştığımız ayarlar bile konmuyor / veya gene yüzeysel olarak konuyor..
Bu yüzden konsoldan pc'ye çevrilmiş oyunlar genelde sevilmez. Oyun güzel olsa da başarısızca çevrilir çünkü..

Oyunun free form fighting özelliği çok iyi.
yalnız pc'ye nasıl çevrilceği çok önemli.
konsoldan farklı bir tarz izlenmeli pcde.
wasd+mouse kombinasyonuna alıştık.
ama konsollardaki gamepad'larda yön tuşlarının hemen yanında bir sürü başka tuş daha var.
konsollarda bu sayede combolar çok daha kolay.
ama pclerde klavye+mouse kullanırken çok sorun çıkartıyor.

Ha bi de aklıma takılan son birşey.
Bir Perslinin gözü mavi mi olur?
Umarım oyunda Arap kültürünü felan iyi yansıtırlar, grafik motoru güzel gibi çünkü.[signature][hline]Bu mesaj 5 saniye sonra kendi kendini imha edicektir.
Sosyal ağlarda paylaş

ben oyunu oynarken dehset, vahset, kan gormekten zevk alan bir insan olmadigimdan kelli herhalde Prince of Persia serisine her ne kadar tapsamda (ki buna sarisin mavi gozlu prensin oldugu 3'de dahil oldugunu dusunmek lazim) bu oyunu screen shotlarinda gordugum karanlik atmosferinden dolayi tercih etmeyecegim. Sands of Time'de oyun masalsi bir hikayeydi hatta savastigin yaratiklar bile bir espirisi olan karakterlerdi (misal harem'de ki bayan sand persian'larin sand zombie olmalarina ragmen halen dans ederek yurumesi gibi), ortam yine bu konsept ile tasarlanmis ve resmen masal saraylarini hatirlatiyordu.

Bu arada prensin prensligi kalmamis resmen amca olmus amca, ne o kirli sakal yahu, prens dedigin temiz yuzlu olur dimi?

bu arada; Opps, D&D will sue someone.

Ha bi de afedersiniz ama adam persli diye kara gozlu kara kasli olmak zorunda degil, mavisi de olur, yesili de olur, moru da olur, tabii dimi?

[Bu mesaj dom tarafından 26 Ağustos 2004 11:07 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

pop 3 zaten bariz konsol koyuyordu. oyunun yarisini atlayip yiplayarak, diger yarisini da adam oldurerek geciriyorduk. ama yine de super grafikler, super kombolar ve muzik/ses efektleriyle zevkle oynamistim. yenisini de zevkle bekliyorum. oyunun adi konusunu da ben de tutmadim. pop 2 klasikti. saygisizlik resmen.

said:
HerenIstiaron, 26 Ağustos 2004 11:06 tarihinde demiş ki:
Prince Of Persia 2 bu serinin başka bir oyunun adı değil mi ?
Adam başına bir şey takıyodu 1. levelın sonunda gemiyi yakalaman gerekiyodu falan

aynen o. vezir hazretleri büyü yapiyordu, bizi dusman gosterip muhafizlari üstümüze saliyordu, biz de karizmatik bi hareketle camdan atlayıp kaçıyorduk vs.

[signature][hline]"Ben bir şeyi iki kere demeeeeem, iki kere demeeeeem." Sezai Gündoğdu

[Bu mesaj Mirage tarafından 26 Ağustos 2004 11:10 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Leathas, 26 Ağustos 2004 11:07 tarihinde demiş ki:
persler ve araplar ayni irk degiller
birisi pers=iran(simdiki hali degil tabiki)

iran ırak arabistan yanyana.

yanlış bilmiyorsam, anadolu, iran, ırak, arabistan gibi yerlerde mavi nazar boncuğunun olmasının nedeni, batılıların gözlerinin mavi olması, ve onların da bakışlarının nazar değdirdiğine inanılması. Bu yüzden nazar boncukları mavi.

ayrıca okuduğum yerde, mavi gözlü batılıların da kahverengi nazar boncuklarının kullanıldığı yazılıyor.

ne kadar doğru bilemem. sadece okudum bir yerde..[signature][hline]Bu mesaj 5 saniye sonra kendi kendini imha edicektir.

[Bu mesaj Bonecrusher tarafından 26 Ağustos 2004 11:30 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Özensin tabi helal olsun, çok yakışmış.

Da, ben palaların şeklini beğenmedim.
Bi kere kabzanın bittiği yerde elini koruyacak şeylerden yok (siperlik mi deniyor ona?)
Ayrıca fazla kıvrık.

Çıkınca deliler gibi oynicam ama, o ayrı :)[signature][hline]horacegoesskiing, 04 Ağustos 2004 16:28 tarihinde demiş ki:
kalimeroyu izlememişsiniz belli ki. hepimiz birlik olup onu öldürmeliyiz.
Sosyal ağlarda paylaş

e pala dediğin kıvrık olur ki zaten?
az kıvrık olan tipi pala değildir, rapier diyorlar ona türkçesi ne bilmiyorum
kılıçlar benim çok hoşuma gitti şahsen.[signature][hline]usstan zhal malar chath...xuil chath
Heffer, 22 Ağustos 2004 01:09'da icq'dan demiş ki:

pink metalse bende illithidim zaten
Sosyal ağlarda paylaş

Ben anlamam rapier mapier. Çok kıvrık bu.

Hmm dur sana daha az kıvrık güzel bi pala resmi buliyim :)

Aha :) Eheh tamam kızmayın.
Budur

Birincisi güzel.
İkincisinin kabzası çok uzun.
Üçüncüsü de fazla kıvrık.
Dördüncüsü Arwen'in filmde kullandığı kılıca benzediği için güzel. :)
Beşincisi çirkin. :)[signature][hline]horacegoesskiing, 04 Ağustos 2004 16:28 tarihinde demiş ki:
kalimeroyu izlememişsiniz belli ki. hepimiz birlik olup onu öldürmeliyiz.
Sosyal ağlarda paylaş

Rapier ın türkçesinin meç olması lazım ama emin değilim.
Bu oyuna çıktıktan sonra bir "Drizzt mod" çıkar heralde:P Adamlar düz areaklamış olmamak için palalardan birini değiştirilebilir yapmışlar, tabi ben kimsenin değiştireceğini sanmıyorum ya neyse:D[signature][hline]Roken brengt u en anderen rondom u ernstige achade toe
MSN:[email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...