Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gelecek vaadeden genc mimarlik ofisi

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

abi bina yaptıracaksanız random öğrenci veya yeni mezun bir mimarla olduramazsınız o işi. herşeyden önce imza yetkisi lazım.

imza yetkisi=ofis(veya yüksek hisse)

zaten bina yapmak sadece mimarın çizmesiyle bitecek iş değil. çok fazla prosedürü pis işi var ve bu işler genelde mimarlarda patlar.

yani başarılı bir arkadaşa (hmm mesela ben) bize bi bina çiz dediğinizde elinizde sadece konsept olacak.

çünkü o çizimi imza yetkili (ofis sahibi) bir mimara imzalatacak, diğer projeleri (teknik) çizdirip onaylatacak, ruhsatını falan aldıracak hale getirmek falan gibi tonla iş oluyor. bu işleri de inşaat büroları, yada mimarlık büroları yapıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben yapabilirim. 300k m2 civari is bitirmem var sanirim. Takim proje cikartiyoruz mimari statik elkt mekanik zemin. Ustune bir de kaba insaatini yapip oyle veriyoruz. Cunku cizdigimiz gibi uygulandigindan emin olmamiz gerekiyor. Surekli sureksiz kirisler soguk derz seregasyon olmamasi vs..

Butun bunlar tabi izmirdeysen mumkun. Bir de biz goldeb raito geometrisine gore postmodern gorunumlu yesil ev yapiyoruz enerji sinifi a cikacak sekilde. Mantolamada illa tas yunu kullanacaksin fln oyle kurallarimiz var :) begenmeyenle calismiyoruz. 3 ay sonra geri geliyorlar. :P ama tabi izmir..

Sana da dara mimarligi oneririm. Deli guzel hayalgucu olan iyi bir firma.
Sosyal ağlarda paylaş

Killer said:

gio itü mimarlıkta okuyan arkadaşım var

bitirdi tezini hazırlıyo şuan staj falan da yapmıştı. başarılı kzıdır. sorayım söylimi sonra sana?

Abi valla parlak guzel insanlara acigiz. Binanin kaba formu, projesi belediyeden onay aldigi icin belli olacak ama dis cephe tasarimi ve ic tasarimina ihtiyacimiz var. Basarili ve yaratici olduguna inainiyorsan neden olmasin?
Sosyal ağlarda paylaş

abi guzel bi ihale acin olmasi gereken standartlar + sizin istedikleriniz ardindan icinden mimari uygulama ve ic tasarimi en cok begendiginizi ve fiyati en uygun olani alin sonra gorusmelere baslayin direk ofise atlarsan soyulursun gibi geliyo bana.

e: hem farkli uygulamalari gorme sansin olur hem de iyiyi vasati kotuyu gorme sansin olur ona gore yol cizersiniz calisicaginiz firmayi ofisi secersiniz kontrol daha cok elinizde olur
Sosyal ağlarda paylaş

ihale icin profesyonel yardim almaniz lazim gene, hani aranizda insaat sektorunden kimse yoksa ihale sartnamenizi sizin olusturmaniz cok zor cunki mekan icerisinde kullanilip uygulanmasini istediginiz tum malzemeleri markasini, modelini, rengini, boyutunu, vs. vs kalem kalem listelemeniz lazim boylelikle kabataslak bi maliyette cikmis olur elinize otomatikman ve ihaleyi actiginizda teklifleri buna gore cok daha rahat degerlendirip karar verirsiniz, duyurmak icinde gazete ilani fln gibi seyler olur bence zaten aninda ususurler, cunku bundan once istediginiz konsept ve stil ile ilgili de katilimci firmalarla toplanti yapmaniz lazim ki mimarlar ve icmimarlar projeyi o yonde sekillendirsin, birde ihale oncesi projeler icin sunum yaptirirsiniz istediklerinizi istemediklerinizi ilk once orda eler kalanlar arasinda ihale yapar fiyat alirsiniz
Sosyal ağlarda paylaş

Giovanni said:

Killer said:

gio itü mimarlıkta okuyan arkadaşım var

bitirdi tezini hazırlıyo şuan staj falan da yapmıştı. başarılı kzıdır. sorayım söylimi sonra sana?

Abi valla parlak guzel insanlara acigiz. Binanin kaba formu, projesi belediyeden onay aldigi icin belli olacak ama dis cephe tasarimi ve ic tasarimina ihtiyacimiz var. Basarili ve yaratici olduguna inainiyorsan neden olmasin?

mesaj attım cevap verince söylerim sana cv'sini falan atarım olmadı
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...