Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Özgürlüğün Hikayesini Yazacak Olsaydınız?

Lucina

Öne çıkan mesajlar

sanssizsansli said:

ne dediğini anlasam cevap vereceğim de anlamadım birşey.

ademcilik diyorsun ya. adem kim lan. adam hiç bişiye inanmadan gidiyor, ademe veya ademciliğe inanmak için bi dinin mensubu olman lazım.

ben de senin yazdığın şeyi anlamadım. anlamadığımı yazdım hatta. keşke biraz daha açıklayıp, sonra "anlamadım" deseydin.
Sosyal ağlarda paylaş

abi sen çok yanlış anlamışsın ya. ademcilik bir metafor dini bir şahıs olarak kullanmadım onu.
yazarken gülüyorum şu an sdf
öbür yazındaki şehir içinde yapsınlar mı öyle birşey dedin onu da anladım galiba şimdi bir kaç kez okuyunca.
şehirde özgür olamassından kastım aa adamın golden rotrieverı var ben bunu ne yerim diyip kaçırıp yemek mesela.
ormanda git ayı kes domuz kes kimsenin malı değil ya rahat rahat yapıyorsun. şehirde olmuyor o.
ormana da 1000 kişi gitse bu sefer yine bura benim yerim o hayvan senin değil benim kavgası çıkar orman yine toplumun bir parçası olur yine özgür olamassın.
neyini anlamadın yani yazdığımın.
Sosyal ağlarda paylaş

yok o ormanda güçlü kazanır. vuran, avlayan, düşmanı öldüren kazanır. ormanda her şey daha güzeldir. yeteneğine kalmış devlete değil. kendini geliştirmediğin için ölürsün.

yani o zaman özgür olurduk anca. insan dışında dünya bilmediğim tarihten beri özgür yaşıyor. ama düşünen öküzler olduğumuz için birinin gütmesini istiyoruz bizi.

kaldırımların altında deniz var : )
Sosyal ağlarda paylaş

sanssizsansli said:

hayvanları katlet sonra özgürüm de hayvanın özgürlüğünü düşünme.
ha modern toplumda da yapıyoruz bunu ama kılıfı var işte.
güçlüyüm diye istediğini öldür güçsüzün özgürce yaşamasını düşünme.
falan filan uzatmayalım özgürlük ütopya.

tabiki ütopya. insanlık için en azından. diğer hayvanlar yıllardır özgür yaşıyorlar. o ütopyayı yaşıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

özgürlük ne abi tam olarak? herkese göre farklı.

şimdi ona bakarsan senin söylediğin gibi en iyinin survive ettiği bir orman/dünya yine bazı özgürlükleri kısıtlamış oluyor. ya adam götü yayıp yatmak istiyorsa (ama o zaman ölüyo). bu da tam olarak özgürlük değil.

siktirin edin işte özgürlük diye bişey yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...