Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

UFO:Aftermath Oyun Izlenimleri - Rezillik

Vampire

Öne çıkan mesajlar

Ayri konu basliginda actim digeri altinda herkes göremiyebilir diye...

Rezilligin son noktasi...UFO efsanesinin icine bukadar edilemezdi bence...Grafikleri güzel,xp sistemi güzel (hatta oldukca detayli), combat sistemide fena degil ama geri kalan herseyi cöpe atilcak bi oyun...

Nerde benim üssümün icine hangi upgrade'i yapicagimi sececegim ekranim, üssümü sekillendirecegim ekranim nerde, interceptor hangarim, living quaetersim nerde...Tek kelimeyle fitik oldum, oyun icinde default bir üs var ve hicbirsekilde degistiremiyorsunuz...Development oldukca derecede sacma...Silah ve sarjor yapimi yok zaten unutun...Arada sirada "cepahnelik bulundu" diye mesaj geliyo ve oyuna yeni silahlar geliyo, ben silahlari kendim research edip kendim üretmiceksem bu silahlar ilahi bi güc tarafindan oyuna cat diye gelcekse ben böyle ufo oyunu yapanlarin suratina tüküreyim ne diyim, oyunda hersey default, üslerde hicbirsey degismiyor ve eklenmiyor ve silahlar muallaktan geliyo...

Istediginiz yere üs kurma diye biseyde yok hatta ekonomi hic yok cünkü oyunda para kavrami yok...Üslerin lokasyonu haritada olusuyo ve "Git bu üssü temizlede yeni bi üs kuralim oraya" gibi lavuk bi mesaj cikiyo...Sizde gidip temizleyip üs kuruyosunuz...Öyle siparis verip disardan malda almiyosunuz hatta mal almayi birakin scientist veya engineer beile alamiyosunuz...

Adamlar oyuna 3 cesit üs koymuslar military-research-engineering, siz bi üs ele gecirince (ya da istediginiz zaman kendi üslerinizden birini) bu üssün ne üssü olcagina karar veriyosunuz...Ne mantik yaw, bi üs var ve icerde herkes scientist sanki, "biz keko scientistleriz hic savunmamiz yok gelin kesin bizi alienlar" gibi bisey bu, üs kavraminin bile icine edilmiz...Pfff yazarken bile sinir oldum

Oyub sadece git surdaki alien activitilerine bak gerekirse alienlari kes oyunu olmus, sadece combata dayali, orda 3-5 tane research var onlari yapiyosunuz o kadar, ben ne anladim o researchten...3 saat durmadan oynadim karsima cikan her yaratigi duman ettim ama bitmek tükenmek bilmiyo...Hep ayni terane yani...

Ayrica en kil yönlerinden biri interceptorlar savasi girdigi zaman karsiniza bi demo giri altta iki tane secenek var "Retreat" yada "Skip"...Töbe töbe ya, nerde bu isin stratejisi, eskiden interceptor kullanirken bile secenekler vardi nasil attack yapcaginiza göre seciyodunuz...Retreat ve skip lol be cok ayrintili strateji oyunu yapmissiniz ne diyim...

Ayrica binalarin ici falan yok bosuna heveslenmeyin, yok su binaya gireyim 5. kata cikiyim belki icerdedirler diye bisey söz konusu degil olay tek düzlemde gecen haritalardan ibaret...

En fitigi geliyor - Düsürdügünüz ufo ya gidip dalamiyosunuz yani icine giremiyosunuz.Düsünce kayniyo gidiyo...Ya nerde bu isin zevki...10larca ufo düsürdüm haritada her düsen ufonun lokasyonu isaretli ama böyle bi feature yok oyunda hey allam ya...

Eger gercekten ufo serisini seven birisiyseniz hic bu oyunu alip sinirlerinizi bozmayin yükleyin "x-com apocalypse"i pasalar gibi oynayin...Bu oyunu yapan karpuzlar hayatlarinda ufo oyunu oynadimi cok merak ediyorum - 10 üzerinden 3 veririm bu oyuna daha fazlasi yok, zaten böyle bi battlefield tactic oyunu oynicak olsam gider fallout tactics oynarim...Rezillik yaw bekle bekle boktan bisey ciksin...

Kisaca

Ekonomi - yok

Research - var ama bi halta yaradigi yok
Base - var ama default oyun boyunca hicbirsekilde ne icerde ne oldugunu biliyosunuz nede bi halti degistirebiliyosunuz

Development - Bi kibrit bile üretemiyosunuz oyunu yapan adamlar development in anlamini bilmiyodu herhalde

daha falza uzatmiyim gerisini dahada kisaltayim "YOK YOK YOK"

Nerde eski dos oyunlari...

[hline]Dont make me more aggressive than devil...

[Bu mesaj Vampire tarafından 06 October 2003 04:29 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

benim de 1-2 saat içinde dl bitecek. Şimdi moralimi bozdun.
Hep de iyimser olmaya çalışıyordum. Bu oyunu yapan adamlar eski oyunların fanatikleriymiş düzgün yaparlar diye.
Galiba sırf combata dayalı 3d bir strateji oyunu yapmışlar.
Neyse bana indirecek başka güzel bir oyun söyleyin bari. :)[hline]NO PAIN NO GAIN

Sosyal ağlarda paylaş

bütün bir serisini oynadım bu oyunun. enemy unknown dan interceptor e kadar eğer boyleyse sıçmışlar oyunun içine. oyunun adından para kazanmak yaptıkları şey. hoş bizz orj almıyoruz ama oyunun içine etmeselerdi bari. ilk çıktığından beri ufo'yu ufo yapan bütün özellikleri silmişler...
Sosyal ağlarda paylaş

kendi teknolojini geliştirip para kazanmak oyunda çok zevkli oluyordu. boyle bir ozellik zaten çok az oyunda vardı. ceset satıp bile para kazanırdım. apocalypse'te hostile olan company ye (adını hatırlayamadım) saldırırdım para kazanmak için. enemy unknow da da interceptorler için uzun mesafeli silahlar geliştirirdikki yakından ateş ederken buyuk ufolar 1 atışta patlatırdı uçaklarımı hey gidi hey ne güzel oyundu :)

[Bu mesaj Castigater tarafından 06 October 2003 23:03 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

fırlamalık yapmayayım ama ...
ılk mesajda soylenen seylerın %70 zaten oyun cıkmadan duyurulmustu ...
yanı alien vs human degılde human survival olacagı ...
adamların belırlı olacagı adam kaybetmeye korkacagın ınsanı sınırlendırecek pekcok ozgurluk kısıtlaması ...
kısaca adamlar dedı ...
fazla kızmamak lazım ...
ben bunları bılerek yaklasacam oyuna (eger bulursam pıysada) ...
download ı cancel edenlerı de kınıyorum ıtınayla ...
bır UFO oyunu .OK gıbı bıle olsa bır kez denenmeyı herzaman hakeder bence ...
tabıkı herzaman oıdugu gıbı bunlar benım fıkırlerım ...[hline]*The Bagımsız Oyun Bagımlısı
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunu oynadım ve beğenmedim (kişisel fikrim). 3 boyut yapmışlarda gene bir işe yaramamış. Uzaylılar da aptal. (aslında saldıranlar uzaylılar değil de zombimsi dünyalılar da neyse)
Oyunda helikopterinizle ve kahraman askerlerinizle (max 7 kişi) dünyayı kurtarmaya gidiyoruz. Böle dünyanın çeşitli yerlerinde görevler çıkııyo biz da atlıyoz gidiyoz kesiyoz geliyoz....

Sonra istanbulda bir görev çıktı. Şehir oalrak istanbul yazıyordu ve hartiada da istanbul boğazı işaretliydi. Allah dedim acaba bostancı da mı geçer felan :-P atladım helikopterime indim istanbuluma da bir anda Ne GÖREYİM!.
Şok oldum!

İstanbul bir ARAP ŞEHRİ ymiş gibi gösteriliyordu. Etrafta palmiyeler. Age of empires 2 deki memlüklülerin binalarına benzeyen evler. Çadırlar yerlerde halılar. tos toprak. Bir kaç exki kamyon arba felan.
Yuhunuz dedim oyunda yıl 2005 ve istanbul u böle gösteriyorlar. Sinir katsayım iyice arttı. Sonra aklıma oyunun genel yapısı geldi.
Oyun dünyayı belli bölgelere ayırmış ve o bölgelerdeki şehirlerde de bina şekillerini vs. şeyleri random olarak yaratıyor. Gerizekalı yapımcılar istanbul u arapların şehirleriyle bir tutmuşlar (kısaca asya da saymışlar).
Bu avrupalılar hiiç değişmeyecekler![hline]NO PAIN NO GAIN

Sosyal ağlarda paylaş

Açıkcası X-COM Apocalypse ve sonrasını da hiç sevmemiştim.. Ama onları büyük bir iştahla denemiştim. Her oyunun benim için - ki oyun fazla seven bir insan değilim - kredisi var. Bu durumda da istediğim oyunun download'unu cancel edebilir, deneme hakkımı daha denemeden kullanmış varsayabilirim.. Heleki bu UFO ise... Çünkü UFO 1 ve UFO 2 benim hayatımın oyunlarıydı. Bir oyun tasarımcısını en çok takdir ettiğim oyunlardan biriydi. Bu tür bir nostalji benim için özeldir, eminim herkes için de özeldir.. Böyle bir nostaljiyi de bambaşka bir senaryo için defedemem.

Kınayınız :) Hem de itina ile.[hline]There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't..
Ethernass Sys. Adm., Sys. Security Prv., Ethernass Rsp.
www.ekohost.net
]www.ekohost.net
Sosyal ağlarda paylaş

Buyuk hayal kirikligina ugradim simdi. Ben sadece Ufo: The Enemy Unknown dos oyununu oynamak icin xpyi silip win98 kurmus biriyim. ( emulatorleri bilmezken ) Hatta hala arada oynarim cunku bu serinin en baba en super oyunudur, grafikleri biraz ezik kalsada oyundaki stratejik degerler ve Alien AI leri cok guzel. Tavsiyem en zorda oynayin superhuman'da. Simdi Ufo: Aftermathe gelince uzun suredir bekledigim bir oyun idi daha oynamadim ama vampire iyi analiz etmis almaktan vazgectim. Yahu biri cikip sadece Ufo: The Enemy Unknown oyunun 2003 versionunu sadece daha guzel grafikli halini ve yeni silah cesitleri etc. yapsa adama puta tapar gibi tapicam ama idiot programcilar farkli olsun diye icine ediyorlar oyunlarin. Ayni sekilde Ufo: Apocalypse de combat arena olarak, research ve strateji olarak super oyun, hatta corporationlar falan da guzel olmustu ama oyun dunya yerine tek sehirde gectiginden fitik olmustum. Gorunen o ki baska bahara kaldi umutlarimiz.
Sosyal ağlarda paylaş

oyuna 100 uzerınden 65 verdım ...
kesınlıklı rezıl yada ıgrenc degıl ...
ha ufo nun x-com un 2003 versıyonunu ıstıyorsanız uzgunum ...
yenı oynanısı olan mantıgı ve pekcok seyı farklı bagımsız bır oyun olmaya calısmıs bır oyun ...
ha dersenız klasık olmayı ıskalamıs mı ...
belkıde bazı seyler hos yapılmıs bazı seyler yetersız gıbı ...
yaklasık bır 7-8 saatlık tecrube sonucu yazdım ...
belkıde ılerıde fıkrım degısır ama ...
bence hıc olmazsa zaman gecırtebılecek denenmesı farz olmayan ama oyun manyakları ıcın bence denenmesı gereken bır oyun ...[hline]*The Bagımsız Oyun Bagımlısı
Sosyal ağlarda paylaş

Vampire dediklerine katılıyorum konuyu film mi yapıcaklar nedir bu kadar mı çarptırırlar yani gerçekten X-Com un aziziliğine ruhuna yazık olmuş...[hline]§Tanrıdan önce karanlık vardı...§
What if God was one of us
Just a slob like one of us
Just a stranger on the bus
Trying to make His way home
....................................................
Sosyal ağlarda paylaş

yaklasık 20+ saate cıkan oyun tecrubesıyle oyunun notu gozum de 100 uzerınden 79 a cıktı ...
bayaa ıyı ...
baslardakı moral bozukluguna aldırmayın devam edın ...
sonlara dogru neler oluyor neler ...
kıbrıt degılde tank bozması seyler bıle yapabılıyoruz ...
tekrar soyluyorum ...
soyle bır bakıp burun kıvıran UFO fan ları oynayıp bıtırsınler hıc ummadıkları kadar ıyı ...[hline]*The Bagımsız Oyun Bagımlısı
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
Gecenlerde elime gecti. Buradaki yazilari okuduktan sonra oynamama karari almistim. Oyun gayet basarili. Survival oynuyorsunuz -ki senaryo onu gerektiriyor. Tamam X-Com kadar elinize vermemisler kontrolu, cogu sey senaryo-icabi gerceklesiyor havasi var, fakat ozellikle Tactical Combat cok basarili.

Benim gibi daha onceden bu yazilari okuyup da oyunu kinayan ve henuz oynamamis insanlari kiniyorum :P[signature][hline]There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't..

seviyeli muhabbet icin ozelime gelin
bekliyorummm
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
Yeni bitirdim. Konusu çok güzel bence.

Ama oyunda rezil noktalar var. Şu senaryoyu, şu grafikleri TFTD ile birleştirselermiş, harika olacakmış..[signature][hline]There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't..
.. Sys. Adm. of Paticik(s), Ethernass, Ekohost, and many individual servers ..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...