Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kredi Kartı Limiti

SeaGle

Öne çıkan mesajlar

Ben en iyisi ilk bordro ile gideyim iş bankasına. Zaten işteüniversiteli kartı değiştirmek lazım, hem onu halledeyim hem limit için konuşayım.

Bu bordro dediğimiz, her at maaştan önce verilen kağıt da bordro, o yeterli di mi? Ekstra bişey alıyo muyuz ik dan yoksa?
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Bu arada bana da kaç kez limiti 500 yapalım diye telefon gelmişti, yok yok dedim bi daha aramadılar.

Demek ki ödemeler o kadar kötü diilmiş lan aradıklarına göre?

abi benden sana tavsie maas aldıgın bankadan iste kredi kartını,diger kucuk limitliyide iptal et ya da yedekde dursun.
maas aldıgın banka oldugu icin ugrastırmaz seni,maas bordrosu istemez,hesap isletim ucreti almaz,biraz diretirsen kart aidatıda almaz,istedigin limiti cıkarır.taksitlerin geldigin de de para cek diger bankaya yatır ya da eft derdin olmaz.

bi kac gunluk gecikmeden bisi olmaz.ama odemelerin duzenli olmasında yarar var cunku kkb skoru onemli bankalarda musteri ile ilgili ilk yapılacak istihbarat kkb skorudur.

asgari ödemeler,gecikmeler,kredi sayısı,kefil olma vs. bunların hepsi etkiler kkb skorunu.
Sosyal ağlarda paylaş

kasmıyorlar ya. ben öğrenciyim ne gelirim var ne bi şey. maximum var bende de işbankası. 300dü limiti. ilk ekstresini ödedikten sonra gittim arttırabilir miyiz dedim. bi şey alcaktım. neyse kadın "pff .s" falan yaptı ama öteki gün 1000 olmuştu. sonra aradılar yanlışlıkla kabul ettim 1500 oldu dsfjh

kullandığım bile söylenemez yani 500 liraya çıksın istedim yükseldikçe yükseliyor anasını satim.
Sosyal ağlarda paylaş

kartımın 200 tl limiti var.
onu da acil bir durum olmadıkça kullanmıyorum.
zorla vermeselerdi onu da almayacaktım.
bence kredi kartı para harcamayı beceremeyen finans kıtı kişiler için yapılmış bir şey. yoksa tasarruflu olan biri için kredi kartı kullanmaya hiç gerek kalmıyor zaten birikmiş paran hep oluyor, peşin alıp ucuza da getiriyorsun.
temiz temiz..
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim hatunun kullanilmayan kredi kartinin limiti 5 haneli olmus. Garanti bankasina bi kere he dedi diye boyuna yukseltiyorlar. heh

Bi de isin sacma yani. kart limiti kadar krediyi vermedi Garanti SSK kaydi gorunmuyor diye ama kart limiti aldi basini gidiyor. Baya baya gerizekalilar.
Sosyal ağlarda paylaş

Su TR'deki bankamatik kartlari da visa'ya gecsin de birakin kredi karti kullanmayi. Nakit falan da tasimayin, bi de ustune contactless kart aldiniz mi tamam, super kolaylik.

Yalniz adam parasi yokken taksit yaptirinca nasil kendini kandirmis oluyor anlamadim. Parasi varken yok mu diyo mesela kendi kendine ? Lazim degilken taksit yaptirmaya mi itiyo kendini ? sdf
Sosyal ağlarda paylaş

ahaha abi kendimi kandırdığım falan yok. nakit fetişim yok benim farketmiyor lök diye fırlatmakla 6 ayda vermek. verdiğim para aynı para bir şey değişmiyor.

ayda 1200tl gelirim var diyelim
1200 liralık bir şey alıcam.

6 ay kenara attım biriktirip aldım, ama 6 ay bekledim. cebimden çıkan 1200 lira.

taksit yaptım 6 ay ödedim, çıkan yine 1200 lira.

paranın gelmeye devam edeceğinden eminsen sıkıntı nerede bunda?

edit: ki olmayan parayı da harcamıyorum, "yok" değil yani. 1200 lirayı direk bir ayda verip aç gezme imkanım da var <3
Sosyal ağlarda paylaş

chrome said:

abi çok net bir şekilde şu söylediğin kendini kandırmak oluyor işte.
zira kenara para atabilmeyi düzenli bir şekilde yapınca böyle bir problemi asla yaşamıyorsun. her daim hazır yüklü nakit bulundurmanın avantajını da yaşayınca anlıyorsun zaten abi.
baya mantıksızsın bu konuda
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...