Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vucutcular buraya

Sequo

Öne çıkan mesajlar

Bi de yalniz cla degil de multi vitamin + carnitine kompleksini deneyin. Ben istanbuldayken ikisini birden kullandim baya yararini gordum. Gobegi hafif inceltmek baabinda.

Gaspari anavite kullaninca b12 den her yerine diken batiyo gibi oluyo :P degisik bir his ama alisiyo insan.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

Amin. Zaten yüzme değil normal çalışma yaparsam 2 seneye diz eklemine sıvı sıktırmam gerekecek.

Sinir bir durumdayım. insülin direnci var, kıkırdak sorunu var, ikisinin de çözümü kilo vermek ve spor. Ama spor yaparken de diz problemi bunu baltalıyor işte.

Döngüye girdim gibi

(bu arada olimpik havuzda 1 tur diyorsun herhalde?)

Olimpik yarı olimpik fark yok aslında olay senin direncin. Direncinin kırıldığı nokta yani kulaç atacak halinin kalmadığı nokta 1 turdur senin için.

Yanlız su sporu kara sporu gibi değildir daha fazla özen gerektirir.

Yürürken 30 dk den sonra yağ yakmaya başlarsın yüzerken 20 dk den sonra.

Ama yüzerken kaslarada yüklendiğin için çok daha fazla yorulursun.

Kulaç atarken ve bacaklarını çırparken esneme olarak kaslarıda bol bol gevşeteceksin.

Yüzmeyi profesyonel yaparsan daha fazla verim alirsin. Kafa içerde kulaç ve ayak çırparak dimdik profesyonel yüzmeden bahsediyorum.

Şile tarzı yüzme stilinde boynuna falan zarar verebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

Bi de yalniz cla degil de multi vitamin + carnitine kompleksini deneyin. Ben istanbuldayken ikisini birden kullandim baya yararini gordum. Gobegi hafif inceltmek baabinda.

Gaspari anavite kullaninca b12 den her yerine diken batiyo gibi oluyo :P degisik bir his ama alisiyo insan.

deneyeyim. gaspari den tırstım ama diken batıo fln ne o ya :D

ayrıca otel aile oteli gibi. yüzsen müşteri laf etmez ki. hem zenginsin in beach lere :D
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

hmmmmm. zaten bıraktım cla ya. tırsıyorum almam daha. ama sağol cevap için.

bakalım akşam hocaya da söyleyeceğim işte yüzme ile gideyim diye.

10 dkk koşu bandından sorun olmaz sanırım.

10 dkk ısınma "yürüyüş"
3x15 olarak üst vücut ve kol ile ilgili aletler
30 dkk yüzme

yapsam uygun olur sanırım

hacı birisi ciğeri eline alırsın demişte, CLA dan ciğeri eline alan yok.

cla+carnitine den alan hiç yok.

cla carnitin protein + bilmem ne yine yok.

olsa olsa , artan protein sentezinden ve yıkımdan dolayı ALT, AST 1.5- 2 katına çıkar bu da abartılacak bir durum değil.
Sosyal ağlarda paylaş

aboooo patinin en fail baslıgı herhalde su.

önce spor konusu gidip kişisele açılmış,

sonra yetmez gibi yüzmek sıkıcı denmiş, sorunlumusunuz arkadasım, dünyanın en zevkli şeyi olabilir yüzmek.

Su aptal yaz okulu için istanbulda olmasam her gün yüzüyordum ne güzel çanakkalede :(

yüzmek sıkıcı diyeniniz de tatava, ne bir deniz görmüşlüğü ve güneşlenmişliği vardır tamam mı
Sosyal ağlarda paylaş

AtlaraFisildayan said:

olsa olsa , artan protein sentezinden ve yıkımdan dolayı ALT, AST 1.5- 2 katına çıkar bu da abartılacak bir durum değil.

ama cla ve karaciğer yüklenmesi kaşıntı yapar mı peki. niye olabilir onu da söylersen süper olur

ayrıca yüzme zevklidir yahu. nefes nefese kalmadığım sürece çok eğlenceli
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

bilmiyorum abi çözemedim. gerçi bikaç gün üst üste "çay + beyaz peynir" yersem de kaşıntı yapıyor bende. tuhaflıklar dizboyu :D

bu başlığın yeri burası değil ama burada olmasa denk gelmezdim. faydalı oldu başlık. cevap verenlere de teşekkürler :D

Günde en az 2.5 lt su iç 1 tanede mutlaka enginar ye
Sosyal ağlarda paylaş

protein tozu ve multi vitamin aldım. ikiside optimum marka. p90x ve p90x2'i bitirdikten sonra yüzmeye dalıcam ama bir sorum olucak. zaten normal bi' vücudum var. yağ yakmak gibi bir derdim yok. terk yağ derdim karın kaslarımın önündeki yağları yakmak. onlarda az aslında ve diyet olarak kendimi kasmak zorunda mıyım? kas yapmaya bakıyorum ve her türlü karbonhidrat(kardiyo yapıyorum haftada 3 kere 1 saat) ve proteini alıyorum. şişko diyeti yapmama gerek yok değil mi? şekersiz çay, 1 kibrit büyüklüğünde peynir falan dsfgsfdg
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

AtlaraFisildayan said:

ama cla ve karaciğer yüklenmesi kaşıntı yapar mı peki. niye olabilir onu da söylersen süper olur

ayrıca yüzme zevklidir yahu. nefes nefese kalmadığım sürece çok eğlenceli

http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=174497&page=1

http://www.weighttraining.com/faq/are-cla-supplements-dangerous

said:
An allergic reaction may occur from some of the forms of CLA supplements. This includes swelling of the tongue, mouth, or face, hives, a skin rash, itching, and difficulty swallowing or breathing.

çoğu alerjik bir reaksiyondan bahsetmiş,sanırım dışındaki jelatinden filan olsa gerek. ne kadar tehlikeli bilemem.

edit :

kaşıntı , duş jelinden, şampuandan veya sabunundan da olabilir.

saçımı kükürtle yıkıyorum sıkıntı yok, vücudu yıkayınca ölüyorum kaşıntıdan.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

Esh said:

Abi lenf icin bi check up yaptirsana. O kasintilar baska bir sikintidan olabilir bak.

işte bir hastalık hastasına söylenecek en kötü söz gg. baktırayım madem.

lenf ile ne alaka desem öm fln yazar mısın bi bildiğin şeyleri?

@sequo o konuda eksiğim ya suyu çok az içiyorum evet.

Olm su içmeden olmaz. En temel yapacağın ey suyu içmek. Sporu yapma gerekiyorsa ama o suyu iç.
Sosyal ağlarda paylaş

AtlaraFisildayan said:

said:
An allergic reaction may occur from some of the forms of CLA supplements. This includes swelling of the tongue, mouth, or face, hives, a skin rash, itching, and difficulty swallowing or breathing.

çoğu alerjik bir reaksiyondan bahsetmiş,sanırım dışındaki jelatinden filan olsa gerek. ne kadar tehlikeli bilemem.

almam abi cla o zaman. ama esh lenf fln dedi ben artık doktora gitmeden zor zaten =)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...