Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sequo - Questline vol3

Sequo

Öne çıkan mesajlar

• Admin
jacabo said:

3. Din, dil, ırk, cinsiyet ve sınıf ayrımı yaparak insanları küçük düşürmeye ve rencide etmeye yönelik mesajlar foruma gönderilemez.

herseyi gectim
adam 1 aydir sinif ayrimi yapiyor
bunu geyik olarak yapiyor diyeceksiniz ama bir siniri olmasi gerektigine inaniyorum.
forum kurallarini bazi noktalarda yok sayiyoruz ama bu kadar olmasi sacma geliyor

Yahu bak ne guzel bulmus koymussun kurali.

Sınıf ayrımı o kadar geniş bir anlam içeriyor ki. Sen burada birisine ibne dediğinde sınıf ayrımı yapıyorsun. 'o zengin' dediğinde sınıf ayrımı yapıyorsun.

'fakir herif' dediğinde sınıf ayrımı yapıyorsun.

'patronun oğlu mevkiinde' hoop bu da sınıf ayrımı

'noobları almıyoruz' dediğined sınıf ayrımı
bu liste uzar gider.

Şimdi sorayım, sınıf ayrımını bu şekilde seni rahatsız etmeyen şeylerde göz önüne almayıp da bu konuda atılan mesajları ciddiye alman ve gurur meselesi yapman neticesinde rahatsız edici bir sınıf ayrımı olarak görmen dolayısıyla mı sence forum kurallarına aykırı oldu?

Kurallar belli. Kurallar robot gibi ya 1 ya 0 şeklinde uygulanmıyor. Dünyanın hiç bir yerinde de uygulanmaz öyle.

Mesela,

5. Siyasi ve dini propaganda içeren mesajlar foruma gönderilemez.

Gündeme mesaj atmış herkesi banliyoruz. Buna adminler de dahil.

Neyse sözüm ona, kurallar tabiki de uygulanıyor. Kafamızı kullanarak nedir ne değildir irdeleyerek uygun olan şekilde gereken işlemi yapıyoruz. Hata yapmıyor muyuz? illaki olur. mükemmeliz diye bir şey demem zaten. O kadar kural vb arasında bu kadar rahat ortam varsa bunu da takdir etmelisiniz yani. Sizin görmediğiniz neler oluyor, kaç kişinin gerçek anlamda kıçını kurtardım vb anlatmayayım. :)

neyse bu vesile ile forum kuralları hit almaya başladı. viral etki için teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

DoGMeaT said:

Akito said:

Medket ignore edip çıkıp gideceğine saçmaladı.

Kemal Kılıçdaroğlu sandı kendini. Bu oyunu bozamadi.

iban yaz kardeşim ben yollucam bi 25 liara emeğin karşılıksız kalmasın

sahibi görünce oda atar eminim

Iban verdim çamura yattı atmadi ahahhahaha. Sözünün arkasında olur bi adam. Koşul falan one sürdü bi de tonla sjdllalnf
Sosyal ağlarda paylaş

DynamicK said:

jacabo said:

3. Din, dil, ırk, cinsiyet ve sınıf ayrımı yaparak insanları küçük düşürmeye ve rencide etmeye yönelik mesajlar foruma gönderilemez.

herseyi gectim
adam 1 aydir sinif ayrimi yapiyor
bunu geyik olarak yapiyor diyeceksiniz ama bir siniri olmasi gerektigine inaniyorum.
forum kurallarini bazi noktalarda yok sayiyoruz ama bu kadar olmasi sacma geliyor

Yahu bak ne guzel bulmus koymussun kurali.

Sınıf ayrımı o kadar geniş bir anlam içeriyor ki. Sen burada birisine ibne dediğinde sınıf ayrımı yapıyorsun. 'o zengin' dediğinde sınıf ayrımı yapıyorsun.

'fakir herif' dediğinde sınıf ayrımı yapıyorsun.

'patronun oğlu mevkiinde' hoop bu da sınıf ayrımı

'noobları almıyoruz' dediğined sınıf ayrımı
bu liste uzar gider.

Şimdi sorayım, sınıf ayrımını bu şekilde seni rahatsız etmeyen şeylerde göz önüne almayıp da bu konuda atılan mesajları ciddiye alman ve gurur meselesi yapman neticesinde rahatsız edici bir sınıf ayrımı olarak görmen dolayısıyla mı sence forum kurallarına aykırı oldu?

Kurallar belli. Kurallar robot gibi ya 1 ya 0 şeklinde uygulanmıyor. Dünyanın hiç bir yerinde de uygulanmaz öyle.

Mesela,

5. Siyasi ve dini propaganda içeren mesajlar foruma gönderilemez.

Gündeme mesaj atmış herkesi banliyoruz. Buna adminler de dahil.

Neyse sözüm ona, kurallar tabiki de uygulanıyor. Kafamızı kullanarak nedir ne değildir irdeleyerek uygun olan şekilde gereken işlemi yapıyoruz. Hata yapmıyor muyuz? illaki olur. mükemmeliz diye bir şey demem zaten. O kadar kural vb arasında bu kadar rahat ortam varsa bunu da takdir etmelisiniz yani. Sizin görmediğiniz neler oluyor, kaç kişinin gerçek anlamda kıçını kurtardım vb anlatmayayım. :)

neyse bu vesile ile forum kuralları hit almaya başladı. viral etki için teşekkürler.

ben acikcasi bunu dogru bulmuyorum ayni durumlar degiller belki benim icin oyle tabi yoruma acik diyorsan aciktir
sonuc olarak yonetici sizsiniz karar veremem ben sadece dusuncemi dile getiriyorum
noob demekle bu ayni sey degil

tam olarak kurali yaziyim ben

5. Siyasi ve dini propaganda içeren mesajlar foruma gönderilemez. Üyeleri kışkırtıcı, bazı değerlere saygısızca yaklaşarak forum ortamını gerecek ve ayrımcılığa götürecek her türlü mesaj foruma gönderilemez. Siyasi ve Dini konularda güncel olaylar çerçevesinde yorumlama, bilgi alışverişi ve eğitici&öğretici çerçevede mesaj atıp konu açmak serbesttir. Devlet büyükleri hakkında yazdığınız yazılara dikkat edip hakaret ve tehdit içeren mesajlar atmamaya özen gösteriniz. Sevseniz de sevmesenizde o kişilerin temsil ettiği makam bizim için önemlidir ve suç teşkil etmemesi için dikkat etmelisiniz.
(NOT: Üstü çizgili satır foruma gelen yeni yasak çerçevesinde şimdilik kaldırılmıştır. bu konularda foruma mesaj göndermek yasaktır)

simdiki durum icin gecerli degil mi bu ?
normalde zaten banlayalim

bunun yani sira

300.000 tane şımarık kendini bilmez üye ile ugrasacagımıza, 150.000 tane adam gibi adamla muhattap olur burda birşeyler paylaşiriz daha iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

DynamicK said:

kopek boku yiyene 250 lira veriyorum diyorsa ve sen de bunu ciddiye alip vaktini ayiriyorsan bence asil senin mantalitende sorun var. kusura bakma yani.

forum bir şeyi okumak ne zamandır ciddiye alıp, vakit ayırmak oldu. güncelde görüyorum, basıyorum. 10 defadan 9'unda sinirlerim bozuluyor, kapatıyorum. neden sinirin bozuluyor dersende bir kişinin parası var diye diğer kişileri aşağılamasına imkan verilmesi ağırıma gidiyor. mevzu parası değil, tavır ve yaklaşım. eğer gerçekten insanlara yardım etmek (veya para dağıtmak) gibi bir amacı var ise bunu düzgün bir uslupla fevkalade şekilde yapar(challengelardan bahsetmiyorum, bunu gerçekleştiren kişinin davranışlarından bahsediyorum). "parasıyla değil mi lan köpekler" tavrı çok rahatsız edici, kalitesiz ve seviyesiz. insanlar prim veriyor olabilir, burada serbest bıraksanız prim yapacak başka bir sürü şey var. sırf prim yapıyor olması "ok" oluyorsa ne hoş.

paticik rererörörö diyor bazıları. ben 2002'den beri bu forumu takip ediyorum. ilk 2 yıl bir tek mesaj atmadım sadece okudum. benim bu kadar yıldır gördüğüm şey paticiğin kendi içinde bir çizgisinin, bir duruşunun olduğudur. bu kalitesizlik noktasında da böyledir, seviyesizlik noktasında da böyledir. paticik dediğin zaman troll'u de, fanatiği de, oyuncusu da, dinsizi de bir ayrışır.

bu ve bundan önceki benzeri başlıklar bu ayrışmaya uğramıyor. bu bildiğimiz; gündelik kalitesizlik, görgüsüzlük. sokakta, televizyon gördüğümüz cinsten.

ha ben bunu paticiğe yakıştıramıyorsam o dediğin gibi benim mantalitemdeki sorundur.
Sosyal ağlarda paylaş

Akito said:

DoGMeaT said:

Akito said:

Medket ignore edip çıkıp gideceğine saçmaladı.

Kemal Kılıçdaroğlu sandı kendini. Bu oyunu bozamadi.

iban yaz kardeşim ben yollucam bi 25 liara emeğin karşılıksız kalmasın

sahibi görünce oda atar eminim

Iban verdim çamura yattı atmadi ahahhahaha. Sözünün arkasında olur bi adam. Koşul falan one sürdü bi de tonla sjdllalnf

tek kosulum vardı kardeşim

halada geçerli

ben sana haysiyetsizliğine itafen atıcaktım o parayı,dediğim gibi,beni etkileyen yanın o kaucuk suratındı

cıkıp ömden sivrilik ,magdur edebiyatı yapmaya başladıgında sorguladım tabi,lan bu adam aslında haysiyetsiz değilmiş , e o zaman hakediyor mu parayı bunu bi düşünürüm

hala yollarım sorun değil ama bana artislik yapmıcaksın,evet abi özür dilerim diceksin,tak yarın sabah 10da hesabında para,tam tamına 25 lira , kusra bakma senko kadar zengin değilim ama kısa günün karı diyip sevinmektir sana düşen
Sosyal ağlarda paylaş

GEd said:

Sequo said:

Sanıyosunuzki sequo foruma para veriyor banlanmıyor.

kımse bunu sanmıyordur rahat ol hatta bunu dediğin için seni sallamayan adminleri karşında bulabilirsin dikkat et:)

Olm siz beni tanıyamadınız hala ben kimseyi beni savunuyo kankam benim haha demedim bu gune kadar. Neye dikkat etcem anlamadım inan şimdi beni banlasa oturup uzulmem inanı bana yankı anlattı nasıl bir insan olduğunu biliyorum yankıya dostlugum ve sevgim neyse inanada aynıdır bak tanımadım gercek hayatta daha adamı.

Siz beni insanın yetkisine gore degerlendiren biri falanmı sanıyosunuz yada neyin kafası bu. Benim için buradaki herkes bir eyorlamanız bittiyse konuda bizi yanlız bırakın pls
Sosyal ağlarda paylaş

ben sanmiyorum kimsenin gurur meselesi yaptigini bu arada

kendi adima bence rahatsizliklar dile getiriliyor

zaten oyle aman aman aktif kullanan biri degilim
acikcasi pek umrumda olmaz bakmam gecer giderim
sikayet ettigim mesaj sayisi bile 10 u bulmaz kac senede
bundan sonrada etmem olur biter
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Bir şeyi iyi yapan birisi o iyi yaptığı şey üzerinden isim takıldığında ve yanındaki arkadaşları ona yaklaşamadığını gördüğünde de dışlanmış ve sınıf ayrımına uğramış hisseder. Psikolojisi de paralel olarak etkilenir.

Ki bu durum bazen daha kötüdür zira daha yalnız hissederler.

Ben sequo nun mesajları ve forumda takındığı tutumu destekliyorum gibi gözükmesin. Net söyleyim ben aynı durumda olsam öyle davranmazdım. Ha iyidir kötüdür demiyorum. Yorucu geliyor ve alışık olduğum bir şey değil.

Ama bilmem belki de yaşımdan dolayı veya ne bileyim son bir kaç senede guinness içe içe olgunlaştım mı nedir, çok basit geliyor yahu böyle şeyler. Kafa taktığınız şey aslında o kadar da büyüttüğünüz kadar yok yani.

Pekala baytık madem. Sequo rica ediyorum benzer şekilde mesaj atma artık. Questler de bitsin bu noktada.
Sosyal ağlarda paylaş

Akito said:

O zaman bilip bilmeden "eheheh gel ben 25 lira vereyim" demicen.
25 lirana kiyamiyorsan cumlene katmayacan. Tanımadığın adama haysiyet öğretmeye çalışıp da haysiyetsiz konumuna dusmeyecen.

lan 25 liranın nesine kıyamıycam , nette tanımadıgın adama iban yollarken utanmıyorda kelime yaptıgında "madem parayı veriyorum sus diyince suscan" lafımı agırına gidiyor

karakter yapma bana 25 lira için iban yolluyorsun

sus bak hakkını kaybedecen kafamı attırıp,özrünü dile 25'i indir cebe.
Sosyal ağlarda paylaş

Sequo said:

GEd said:

Sequo said:

Sanıyosunuzki sequo foruma para veriyor banlanmıyor.

kımse bunu sanmıyordur rahat ol hatta bunu dediğin için seni sallamayan adminleri karşında bulabilirsin dikkat et:)

Olm siz beni tanıyamadınız hala ben kimseyi beni savunuyo kankam benim haha demedim bu gune kadar. Neye dikkat etcem anlamadım inan şimdi beni banlasa oturup uzulmem inanı bana yankı anlattı nasıl bir insan olduğunu biliyorum yankıya dostlugum ve sevgim neyse inanada aynıdır bak tanımadım gercek hayatta daha adamı.

Siz beni insanın yetkisine gore degerlendiren biri falanmı sanıyosunuz yada neyin kafası bu. Benim için buradaki herkes bir eyorlamanız bittiyse konuda bizi yanlız bırakın pls

anlamadın sanırım. savunma kısmını editledim sonra zaten yanlış anlaşılmasın diye.. Adminler garip bir durum görmüyor. Çoğu insan sallamıyor zaten genelde olup biteni.

Ama forumda da kimse adminlerin para alıpta birini banlamama gibi bir olayın olacağını düşünmez zaten diyorum.

Az çok burda bulunan kişiler neyin ne zaman nasıl banlandığını biliyor. Yani sen foruma destekde olsan en alasından adamlar gerektiğine banlıyorlar. Ne babayiğitler banlandı bu forumda :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ya şimdi kızlar kusura bakmayın neden kusura bakmayın diyorum anlatayım

Ben foruma ilk geldiğim gunden itibaren baya trollendim oyle işinize gelince sinşrden catlatalım bunu sonrra gelmeyince atın ya alala diye eyorlamak olmuyor.

Bana bu forum cok guzel ozellikler kazandırdı mesela sinirlenmek yerine karşındakinin sinirlenmesini sağlamak.

Ben bu foruma 1 qraba resmi koydum oda patinaj bolumune baba parası yediğimi soyleyen oldu, vale oldugumu soyleyen oldu hatta kurd bu dediniz aşalamaya calıştınız.

Ben bunları yaşadım kimse kusura bakmasın ne oldu ama şuanda döndu dolaştı size tepti bu davranışlar.

Kusura bakmayın siz size nasıl davranılmasını istiyorsanız yeni gelen adama oyle davranacaksınız kimse sizin babanızın usagı değil saygı göstermiyor yada gösteremiyorsanız karşınızdakide size göstermez.

Bence yaptığım herşeyi hakediyorsunuz altını çizyorum. Kimseye kin beslemedim hepiniz şyi niyetli insanlarsınız bunuda cok iyi biliyorum. Copry hariç.
Sosyal ağlarda paylaş

DoGMeaT said:

Akito said:

O zaman bilip bilmeden "eheheh gel ben 25 lira vereyim" demicen.
25 lirana kiyamiyorsan cumlene katmayacan. Tanımadığın adama haysiyet öğretmeye çalışıp da haysiyetsiz konumuna dusmeyecen.

lan 25 liranın nesine kıyamıycam , nette tanımadıgın adama iban yollarken utanmıyorda kelime yaptıgında "madem parayı veriyorum sus diyince suscan" lafımı agırına gidiyor

karakter yapma bana 25 lira için iban yolluyorsun

sus bak hakkını kaybedecen kafamı attırıp,özrünü dile 25'i indir cebe.

IBAN yolla atim diyosun sahnede, perde arkasında yok Özür dilicen abi dicen falan

Bi git ya. Olay 2 5 lira değil polis müdahalesi başlattı her şeyi.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...