Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Civilization V #2

Kaede

Öne çıkan mesajlar

venedik olduğu için öyle, 2-3 great merchant biriktirip mis gibi gelişmiş şehir alınabilir bir anda, çok sorun olmaz diye düşünüyorum.

hatta daha iyi olur baştan alıp büyütmeye çalışmaktansa.

ben de başladım venedikle cultural kasıcam yine ama hiç olmaz heralde wonderları kaçırırım gibi geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

_ILuVaTaR_ said:

venedik olduğu için öyle, 2-3 great merchant biriktirip mis gibi gelişmiş şehir alınabilir bir anda, çok sorun olmaz diye düşünüyorum.

hatta daha iyi olur baştan alıp büyütmeye çalışmaktansa.

ben de başladım venedikle cultural kasıcam yine ama hiç olmaz heralde wonderları kaçırırım gibi geliyor.
bununla ilgili guzel theorycraftlar var diger maddjinn den alıntı yapıcak olursam:

"gerekli tileları ve specialized personları calıstırmak icin 22-25 pop a ihtiyac oluyor bunu da olabildigince hızlı saglamak lazım. eger scoutla gezerken 10 tile icersinde bi cs varsa direk optike gidip merchant of venice i alıp orayı puppetlamak ardında da hemen cargo/caravan yapıp ana sehre food transfer ederek buyume hızını arttırmak gerekli."

simdi adam deity oynadıgı icin hic wonder basmıyo o ayrı mesele ama king ve dusuk seviyelerde wonder kapmaktan kolayı yok hele venice biraz sanslı isen production konusunda cultural victory de diplomatik victory de cok kolay.
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

sehirlere bişi yapamıyosun dediğin kültür victory icin en onmeli olan seyi yapıyosun
fazladan art ve music slotu acıyosun
ben 0 sehir puppetlayarak culture victory alıyorum 2 kez bitirdim venicele ikisinde de aldım yani. demekki bu yuzden gece kalıyorum iyi bu sefer 3 tane cs puppetlayayım 1900 lerde alırım culture victory i.
Sosyal ağlarda paylaş

screwy said:

BonePART said:

sehirlere bişi yapamıyosun dediğin kültür victory icin en onmeli olan seyi yapıyosun
fazladan art ve music slotu acıyosun
ben 0 sehir puppetlayarak culture victory alıyorum 2 kez bitirdim venicele ikisinde de aldım yani. demekki bu yuzden gece kalıyorum iyi bu sefer 3 tane cs puppetlayayım 1900 lerde alırım culture victory i.

abi ben ilk yayılmacı oynaıdm
timedan kazandım venice ile 4 veya 5 şehir vardı
ama 2 3 şeyden kaybettim
1. wonderları kaçırdım hep
2. yanlış ideoloji gittim (herkes orderdı ben autocracy gittim)
3. theme olayını cozememiştim kafadan 30 40 turizm eksiktim

direk gelişine wonder abanıp 2 şehir kasarsan themeleride tutturdun mu çok net ezersin kültürde rakiplerini

tek şehir oynarken tek şandım kıçımın dibind ekimse yoktu
civ hayatımda ilk kez bi şehrim maksimumum sınırlarına ulaştı
altıgene dönüştü

bide serhat puppet şehir bilim gereksinimini arttırsada verdiği bilim o farkı kapıyo
daha önemlisi trade opsiyonunu arttırıyo ben uzun süre gidicek yer yok diye trade yapamadım
hiç yoksa 2 şehir bence şart
Sosyal ağlarda paylaş

venicele culture win i zorlastıran tek sey sehir sınırları icinde antiquity site bulup cultural heritage alanı yapamamak. o yuzden ben piety tamamlıyorum holy sitelar +3 de culture veriyo hem de gelen bol faith i great adamlara harcıyorum.

bi de freedom alıyorum hep. daha iyi gibi geliyo nedense.

bi kere sey gordum iste 1450 culture per turn geliyodu. world fair i birinci bitirdikten sonra %100 gelen bonusla beraber. 3 turnde bir tenet alıyodum

ha defensive culture ın culture winle bi alakası yok diyebilirsiniz soyle var. tennetler cıkana kadar tradition aestetics piety ve commerce u tamamlayınca her sey cok geliyo oluyo cok bonuslu takılıyosun. bi de rationalizm alıyorum bazen
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:

freedomun turizm bonusları da iyi

ama yani ben dünyanın geriye kalanına bakıp en çok seçileni tercih ediyorum. aynı ideoloji, din, open border, trade vs epey bonus var turizmi etkileyen

abi diyorum ya
senden sonra en guclu kim ona bakıcaksın
belirli ırklar belirli ideolojileri seciyo
mesela ruslar order
amerikalılar freedom
yunanlar fasisim gidiyo
Sosyal ağlarda paylaş

ben de bulamamıştım da, turizme tıklayıp great work slotlarının yanındaki +0'a gelince şunları şunları koy diye söylüyormuş öyle bakıp yapıyorum.

genelde ya aynı dönem aynı civ, farklı dönem farklı civler, farklı civler aynı dönemler gibi şeyler söylüyor ona göre swap falan ediyorsun milletle bonus almak için.
Sosyal ağlarda paylaş

valla suana kadar hic denk gelmedim benğim halkımın agladıgı duruma. cunku hep ilk ideolojiyi ben alıyorum zaten influence im var obur halkları uzerinde turizm kaynaklı sonra oburleri aldıgında ideoloji benden farklı alırlarsa - alıyolar ayı gibi o yuzden degistiriyolar. 8 ırkın min 5 i direk benim ideolojiyi alıyo o yuzden almayan da degistirmek zorunda kalıyo.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...