Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Civilization V #2

Kaede

Öne çıkan mesajlar

teknoloji avantajını kaybedince boka sarıyo ya CV, hard build pisa/globe theater/sistine chapel/broadway/eifel tower falan yaptığım oyunda gelemedim internete iyi bi zamanda bıraktım ben de.

sonraki oyunda science victory gibi kasıcam valla, sadece en gerekli wonderları alıp hızlı internet denicem.

müzisyenler zaten bekeltince işe yaramıyormuş, belki musician's guildi modernden sonra falan yapmayı düşünüyorum konserler için.
Sosyal ağlarda paylaş

ulan 2 saat takılırım diye girdim oyuna 8 saattir oyun başındaymışım asfljashflasfn o kadar iş vardı birikti :D

bu roma tam ibine çıktı.gel beraber bismarck a saldıralım dedi,bende ucundan toprak alayım yeter diyip anlaştım.4 tur sonra adamla anlaşma imzalayıp bana savaş açtı asfljkhasf bi almanya bide romayla uğraşmam yetmezmiş gibi bide üstüne osmanlı savaş açtı bana :D uğraş dur şimdi. kötü yanı pek askeride gitmemiştim :D

daha ikinci oyunum.ilk oyunda şansıma avustralya da çıkmıştım.koca kıtada tek başıma takılıyordum :P bunda direk mezopotamya topraklarında başladım herkezin gözü bende
Sosyal ağlarda paylaş

Is guc var diye daha acmamistim bnw yi. girmiyim girmiyim diyorum dun biraz bos zamanim vardi, girdim venedik sectim, ilginc bir sistem sehir kuramayip kismen one city oynamak diye.. Biraz agirdan aliyorum trade route islerine bakiyorum bi yandan netten. Dedim ilginc bi oyun olucak vs. BAM! Maria naber lan dedi. Anani bacini random diyip kapattim. Bi keyfini cikariyim dedim onda da city state killer hatun geldi randomdan, "bu bir isaret random tanrilari 11 agustosa kadar oynama diyor" dedim ve kapattim.
Sosyal ağlarda paylaş

o kadar kastim 370te aldım cultural victory shoshone'la immortalda. şehirler 45-34-35, science 1k falandı sonlarda da geç kaldım yine de. internet geldikten sonra bitiyor zaten oyun, kasamadım yeterince science.

biraz daha faith abansam heralde 20-30 tur önce biterdi faithle alınan müzisyenlerle, 2 tane patlattım sadece ikisi de farklı ülkeyeydi bide, 3 tane yüksek kültürlü ibiş vardı.
Sosyal ağlarda paylaş

Dün sondan önceki zorlukta açtım oyun Zulularla. 20 civlik maraton. İlk kez ek pakedi test etmek için oturdum. Bence diplomasi falan olmuş abi. Oyun zorluk yüksekte diye Shogun Total War'daki gibi kasıtlı biçimde komşu bütün civlere düşman ettirmiyor. Oyunda gayet mantıklı bir düzen oluştu. Gandi falan gibi çok sayıda barış taraftarı civ vardı. Bu nedenle oyun sırasında mantıksız nedenlerle etrafa savaş açan 3 civ 6-8 adet barışçıl civ'in farklı zamanlarda toplu hedefi oldu. İşgalci civ'leri tam anlamıyla zerglediler.

İlk önce İspanya'ya tavır alındı. Ordusuyla tek mücadele edemeyince ortaklık yaptılar topluca denounce ettiler. Sonra 2-3 civ aynı anda savaş açmak suretiyle İspanya'yı sürekli işgal altında bıraktılar. 2-3 civ püskürtüldüğünde barış yapıp yerlerine başka 2-3 civ İspanya'ya saldırarak iki yüz turn falan boğdular. En son ben mancınık getirdim. Başka bir civ'de kalabalık yapsın diye madrid'in etrafına yığdı. Öyle alıp yendik. Ama mesela İspanya'yı zerglemeselerdi çok rahat 1'er, 2'şer civ'i indirirek devleşebilirdi. Burada ilk defa başkentini vermemek için bana başka bir şehir hediye edildiğini gördüm. O taktikle bir yüz turn daha dayandı.

İspanya bitince bu sefer iş ordusu en büyük Sezar'la milletin şehirlerini alıp duran Endonezya'ya geldi. Bu sefer barışçıl civ'ler iki tarafa da tavır almak yerine kutuplaştılar. Yarısı sezar'ı destekledi, yarısı Endonezya'yı. Ama Sezar ve Endonezya dışında kimse birbirine savaş açmadı. Karşı tarafın adamını destekleyen civleri tehdit etmeler vs. Soğuk savaş resmen. Bir ton civ'in ortasında olduğum için kimseyle köprüleri atamadım. Önce Sezar'la dost gibi davranıp Endonezya'dan stratejik toprak çaldım. Sonra Sezar karşıtları çoğalıp bana tahamül edemedikleri anda Sezar'ı denounce edip alkış topladım. Öyle görünüyor ki askeri işgale abanmayan civ'ler sürekli en güçlü civ'in altını oymak için çalışıyor. Bir kısımda en güçlü civ'den trade ve yardım gören yancı civler var.

Çok enteresan ve eğlenceli bir dünya oldu. Karavan gibi featurelar ile sıkılmadan saatlerimi oyuna gömdüm. Endüstri çağındayım sadece 3 civ elendi. Heyecan devam ediyor :D

Ha bu arada başka bir oyunda savaşa ally olarak katıldığım bir civ'in kuşattığı şehri son canında tek bir adamımla dışardan gelip aldığım için ally'ım bana savaş açtı. "İşgal ettiğim şehri benden nasıl çalarsın" gibi bir tavır koydu sanırım.

Diplomasi bayağı bayağı olmuş bence =D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...