Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Civilization V #2

Kaede

Öne çıkan mesajlar

Sparkcaster said:

evet yerim inanılmaz iyiydi, şehirlerimin rangeinde city state yoktu trade yapacak.
benim sehirimin range inde 1 tane vardı turn basına 2 gold veriyodu cok kuvvetli oldum 2gold per turnle. hala konusuyo olm sehrini gorduk biz bos bos konusma.

aynı sekilde burak da trade yapamıyodu.

spark hakkaten oyunu bilmiyo lan.
Sosyal ağlarda paylaş

BlaCk said:

Tecrübeliler bi el atsın agalar,

bu ideology olayı nası oluyo, utopia project gitmiş?, culture mı kasmak daha mantıklı yoksa turizme agırlık vermek mi?
culture defensive culture oldu. turizm de offensive culture. kısaca culture win icin ikisi de lazım. oncelikle senin culture ın overwhelming olmalı + senin culture ını diger ulkeler gelip gorup begenmeli.
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm ilk defa turizmli murizmli oynuyorum 14 falan bende. Gerçi science iyi kültür fena değil, ama industriala archeodan girmemiştim pek great workum yok sergileyecek. Writers guild musicians guild falan hızlı çıkmak gerekiyordur bide tabi.

Bu arada eve geldim ben, yarım saate başlarız bi oyuna.
Sosyal ağlarda paylaş

prince difficulty'de, archiolopolololo map type ile, venedikle diplomatic victory aldım az önce. oyun boyunca bir kez bile savaşmadım, barbarlar hariç. bütün city stateleri ally ile gift ettim.

yalnız ben dahil tüm dünya teknoloji olarak çok gerideydi, bu niye ki ? yani 2000 yılında uçağı yeni keşfetmek olmadı pek hueheuhe
Sosyal ağlarda paylaş

etkin altına alman lazım kısaca. dünya için ortak bir din veya ideoloji üretirsen bonusları var. bunların yanında; trade yapmak, spylar çıktıktan sonra diplomat göndermek ve sınırların açılması bonus veriyor. kısacası dendiği gibi ofansif oluyor. bir yerden sonra kimisi sınırlarını açmıyor, kimisi ne ayaksın la sen diyip savaş açıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Hmm ilk defa turizmli murizmli oynuyorum 14 falan bende. Gerçi science iyi kültür fena değil, ama industriala archeodan girmemiştim pek great workum yok sergileyecek. Writers guild musicians guild falan hızlı çıkmak gerekiyordur bide tabi.

benim şu anki teknoloji yolu great library»drama and poetry (parthenon)»printing press(pisa kulesi+globe theatre)»acoustics(sistine chapel)»architecture (uffizi)»archaeology (louvre)» radio(broadway)»refrigeration (hotel)»radar(airport)şeklinde.

en büyük sorun akustikte oluyor genelde, yeterince science yoksa engineer bekletmeme rağmen gelmiyor sistine chapel.

aynı şekilde science düşükse hotel ve airport çok geç devreye giriyor.

çok wonder kaçırınca da theme bonuslar azalıyor, özellikle broadway baya önemli tek bonus veren great music slotu orada sanırım.

bunların dışında open border/diplomat bonusları şart, üstüne ideoloji/din var ama onlar sıkıntı genelde.
Sosyal ağlarda paylaş

quixef said:

Düzgün bağlanamadığım, bağlanamadığım için oynayamadığım, oynamayamadığım için turn geçmeyen Civ 5 te lobby ye çıkmadan aynı turn de 30 dakika harcayan herkese emeklerinden ötürü teşekkür ederim.

Lobiye çıkınca da aynısı oldu panpa. SORUN SENDE. PROPLEMLİSİN

Tam oyunu tek başıma kazanıyordum quixef çeşitli bizans oyunlarıyla oyundan çıktı yeaa =/
Sosyal ağlarda paylaş

2 kişi oynarken çok az sorun oluyor, adam sayısı arttıkça problem. Biz dün 4 kişi oynarken baya bi sıkıntı oldu mesela, sürekli oyuna girip düştü quixef. Eskiden bu tür durumlarda geçmiş bi save e dönüp çözerdik de bu defa combatta olduğumuz için uğraşmadık. Combat mombat dinlemeyip "waiting for players" takılmasını ilk yaşadığımızda eski savelere dönmek gerekiyor aslında.

Bu arada xpac olup olmaması bişey ifade etmiyor, multi kodunu xpac çıkmadan önce yenilemişlerdi zaten. Bütün xpacler DLC gibi çalışıyor oyunda.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...