Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Düşük not ortalamasıyla Yüksek Lisans yada MBA

Xenus

Öne çıkan mesajlar

konu biraz sapmış. araştırdığım kadarıyla akademik yapılmayacaksa tezli YL yapmak saçmaymış. ama masterı konusu ilgimi çeken bir programa başvuru yapmak akıllıca geliyor tezli veya tezsiz. kariyer açısından da etiket olursa iyi olur benim için.

iş bulursam çalışırım. aslında iş + tezsiz YL birlikte götürüp, 2-3 sene iş tecrübesiyle daha sonra MBA mi yapayım, yoksa MBA yalan olur o yüzden direk mi MBA yapayım karar veremiyorum. mühendislik bölümü bitirip direk MBA yapan kimse var mı? birde MBA üzerine daha sonra YL yapılır mı mesela?

ucuz olsun, askerliği uzatsın yeter diye yurtdışında boş beleş universitelerin programlarını düşünmüyorum. en azından average universitelerden biri olsun bana birşey katsın. okulu uzatmak yerine o parayı masterda kullanmak daha mantıklı geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

screwy said:

yuksek lisans ortalamasını umursayan neresi var? yl ortalamasıyla burs veren?

Yurticinde tubitak 2k aylik veriyor. Vakiflar var. Doktorada direkt yl ortalamasina ve tezine bakiyorlar.
Yurtdisinda zaten gpa a bakarken yl dahil oluyor. Ben aucklandden aylik 2.5k$ doktora bursu aldiydim bu ortalama ile. Baktim isler tatli burada gitmedim.
Sosyal ağlarda paylaş

bölümden bölüme üniversitesinden üniversiteye göre değişir.Ama Kanada'da Master programı diye bir kavram olduğu için çoğu okul senin başka bir yerde yaptığın master'ı ciddi oranda göz önüne alıyorlar. Amerikada Master çok fazla yok en azından sayısal bölümler için,direk PHD. Dolayısyla lisans daha ilgilerini çektileri konu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...