Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bunu bu üye yazmış olamaz.

Black-ice

Öne çıkan mesajlar

Cons said:

tecavüzcülere neden katı yasalar uygulanmıyor sorusunun cevabı(katı yasalar uygulanmasının suçu azaltacağı kabulüyle(gerçeğiyle)):
(tartışma önce "konuyu tartışmalı mıyız" sonra bu gerçeğin kabulü reddi üzerine yürüdüğü için hukukla ilgili tartışma gölgede kaldı)

devlet tekelci burjuvazinin malı ve tekelci burjuvazinin çıkarları cinsiyetçiliği gerektiriyor, mahkeme de polis de yargı da, istihbarat teşkilatı da bu devletin elinde, parlamento ise ancak göstermelik, bahsedilen çıkarlar parlamentoyla gerçekleştirilemediği zaman 12 eylül 12 mart gibi darbeler geliyor

devlet tecavüzü ve tecavüzcüyü koruyor ve teşvik ediyor

bu noktada bütün mevzu sömürge tipi faşizmi kabul etmek veya etmemekte, bütün mevzu tarihsel diyalektik materyalizmi en gelişmiş düşünce sistemi olarak kabul etmekte veya etmemekte,

eğer ki bu 2sini insan kabul etmiyorsa, çözümü "polise eğitim vermek" "başka partiye oy vermek" gibi şeylerde arayabilir, ha işte ben de diyorum ki başka partiye oy vererek, çözümü yasaları değiştirmekten ya da uygulanması için bürokrasi içinde denetim sistemi kurarak sorunu çözmeye çalışmakta aramak basbaya idealizm, bu devletin tekelci burjuvazinin malı olduğunu, polisin tekelci burjuvazinin çıkarlarını korumak için varolduğunu ve o çıkarların cinsiyetçiliği gerektirdiğini görememek.

yine bu hatalı algı topu halka atıp kaçmayı gerektirir, materyalizmin halk ile birey arasındaki bakış açısı olan "toplumların bireylerin bilinçlerini oluşturduğu" düşününü yanlış anlamayı getirir

ayaküstü bu temel konular üzerine kabul/red durumu kimsenin değişmeyeceği için de ben doğru bildiğimi söylüyor ve bu temel kabuller/redler üzerine daha fazla tartışmıyorum, tartışma esasen çok önce doyum noktasına ulaşırdı şu an olduğu gibi ama işte "tartışmak kötüdür" gibi fikirleri dahi tartışmak durumunda kaldık

çözüm teklifi özetlemesi:
kami said:

İdam etmiyoruz, işkence etmiyoruz, hapse atınca da suçlu dalga geçiyor, umursamıyor bile. nasıl olsa beleşe yemeğini yiyor, yatacak yeri oluyor, belki dışarıda olduğundan daha fazla konforu elde ediyor. kışın periyodik olarak içeri girmeye çalışan evsizler çok. geçen tecavüz haberi okudum, 3 yaşındaki bebeğinin önünde kadına tecavüz etmiş, sonra da duruşmalara götürülürken "çok sıkıldım bu git gellerden ne ceza verecekseniz verin niaha" tarzı yorum yapıyordu. hapiste çözüm değil. kimi zaman ceza yerine ödül olmasını geçtim müebbet verseler neyse, elbet tekrar toplum içine çıkıyorlar ve suçlarını tekrarlıyorlar. o zaman ne yapalım. Sevdiklerimizi nasıl koruycaz, meşru müdafaa olayı bile çok sınırlı. Kendini korumaya çalışırken karşındakini öldürürsen GG.

Myshkin said:

benim anlamadıgım müebbet verilmesinden korkmayan adamlar idam olunca mı korkacak

işte kadın kaderini tayin edecek tecavüzcülerin %98i korkacak %2 oranında yine yaşanacak olaylar, gerisi de eğitim sistemi, pedagoji, psikoloji-psikiyatri vs

ha bu devlet asla bunları yapmayacak, en ufağından bile mücadele etmeyecek cinsiyetçilikle

burda idealizmden ayrılan kısmın, eninde sonunda bu iş yüzyıl sonra olsa da dediğim cezalandırma biçiminin gelecek oluşu, cinsiyetçilik karşıtını yaratacak ve karşıtı cinsiyetçiliği kabaca böyle bir cezalandırma sistemiyle kontrol altına alacak(sonunda hukuk da ortadan kalkana kadar)
Sosyal ağlarda paylaş

one said:

Would he were fatter! But I fear him not:
Yet if my name were liable to fear,
I do not know the man I should avoid
So soon as that spare Cassius. He reads much;
He is a great observer and he looks
Quite through the deeds of men: he loves no plays,
As thou dost, Antony; he hears no music;
Seldom he smiles, and smiles in such a sort
As if he mock'd himself and scorn'd his spirit
That could be moved to smile at any thing.
Such men as he be never at heart's ease
Whiles they behold a greater than themselves,
And therefore are they very dangerous.
I rather tell thee what is to be fear'd
Than what I fear; for always I am Caesar.
Come on my right hand, for this ear is deaf,
And tell me truly what thou think'st of him.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...