Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pokémon X-Y

Fin

Öne çıkan mesajlar

Oyunu bir bakıma kolaylaştıran aslında biziz. İş aslında hiç sağa sola bakmadan, yardım almadan oynamak. Ha o kadar pokémon nerdi de değiliz. Oyun aslında yeterince karmaşık ve kompleks. Ainin pokémonlarda buff açıyor olmasını catch sürecine bağlıyorum. Vahşi doğada bir hayvana saldırsan o da savunmaya geçer. Kendini korumak için etkili saldırı pozisyonunu alır. Bence buff açması yanlış değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Buff açsın da oyun defans max bu kadar düşüyor uyarısı yaparken devam etmesin artık.

ben pokemon newbiesiyim tamamen, bütün oyun boyunca starter monumun ilk saldırısını atarak ilerledim öyle. Pokemon değiştirmemi gerektiren sadece hellhound trainerlar oldu. Hiç faq maq bişğ okumadım, kim kime çok vurur tamamen tahmin yürütüyorum, pokedex filan bakmıyorum tabletten. E yani, bütün tek atakla tek atarak geçmesin artık, çocuklar o kadar aptal değil.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Ilk Pokemon'dan beri tek attack'la bitirilir bir oyundu bu. Ben de ilk oynadigimda oyle yapip niye bu oyunu oyle cok sevdiklerini alamamistim. Hatta Squirtle kullanmistim.

Oyle oynamamak gerek iste. Surekli pokemon yakali, surekli 6'liyi degistir, oyun bitince takimi kur, sonra ikincil takimlar kurmaya basla. Breed edip pokemonlara guclu ozellikler ogret, cok oyun bittikten sonra basliyor dememiz bundan. Gerisi hep multi, pokemon yakalayip egitme. Egitme olayi emek harcatici ve zevkli.
Sosyal ağlarda paylaş

_ILuVaTaR_ said:

zapdos çıktı karşıma ben bir şey yapamadan kaçtı direk, niye böyle oldu? :(

niye böyle oluyor ya, yine çıktı kaçtı direk dövüşmeden top atmadan :(

edit: meh öğrendim, event böyleymiş kaçıp kaçıp sea spirit's den'e gidiyorlarmış.

öğrenmek istemeyenler için spoilera aldım :p
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

Braindead AI, hayatımda gördüğüm en kötü sanırım. Buff ve debuff spamliyor, etki etmeyecek olsa bile devam ediyor. Yama ile düzeltmezlerse cidden büyük ayıp.

hayır multiplayet var deyip çıkılmaz işin içinden, 1999'da 1 kişi mod yapınca fps oyununa onda bile botlar vardı oyuncuyu öldürmeye çalışan. Burada turn-based teketek oyunda böyle rezillik olamaz yani. 1980'de çıksa şu oyun gene facia ai.

Abi iyiki bu sekilde adim basi savasiyoruz her birinde kafami patlatalim onun icin online kapisacaksin sanirim.. Benimde ilk pokemon maceram ama aksi olsaydi feci bayabilirdi.. Her savas icin her pokemon icin taktik kullan omg!!!
Sosyal ağlarda paylaş

Şu Xerneasın statları yüksek gelsin diye 30 kere filan resetledim. Üstüne 1 saat de Super training midir nedir ondan yaptım. Victory roadda ceylan gibi sekiyor şimdi. Psychic, Thunderbolt, Focus Blast, Moonblast önüne gelene koyuyor. Yakaladığımdan beri başka bişey kullanmadım hiç.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunu bitirdim friend safari yapıyorum şimdi. Friend listesindeki her arkadaşın bir türü oluyor çimen, steel, dragon filan. O tipten de 2-3 pokemon çıkıyor rastgele. 4-5 kişi çimen çıktı şansıma patiden. 1 kişi dragon oradan dragonair yakaladım. Steeldeyim şimdi skamory geldi onunla cebelleşiyorum. İşin güzel yanı yakalanan pokemonların en az 3 statı perfect geliyor. Destiny knot diye bi eşya verince yavrularının da aynı statları perfect oluyor okuduğum kadarıyla. Oyun sonrası 6'lıma karar vereyim mükemmel takımı oluşturacam şimdi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...