Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

istanbulda nerede oturulur

imamizer

Öne çıkan mesajlar

bana kalsa oturulmaz, yaşanmaz ama bi iş ihtimali var diye soruyorum. istanbulu bilmiyorum o yüzden semt seçimi ve ulaşım kolaylığı konusunda sıfırım.

iş barbaros bulvarında. nerede kaça oturulur? beşiktaş pahalıymış kümes için 1500 lira istiyorlar mesela. tavuğumu oraya koysam ben nerede kalıcam diye düşünüyorum.

tavsiye pls
Sosyal ağlarda paylaş

bende ev arıyorum istanbulda imamcım, istinye tarafına bakıyorum. pek merkezi sayılmaz ama eh işte. metro, sosyal alanlar falan. kiralarda ortalama. 1200-1400'e düzgün bir şey bulurum diye umut ediyorum.

üniversite yıllarımda levent - etiler civarında oturdum. semt şahane fakat 1000'e oturduğum ev şimdi 1800.
Sosyal ağlarda paylaş

kümse için 1500 diye bişey yok
1500'e boğaz manzaralı dublex evde oturdu arkadaşlarım ortaköy'de
beşiktaş'ta bakıcan işte evine, istanbul'un en güzel yerinde iş bulmuşun hala bik bik

mahalle olarak abbasağa, dikilitaş, valideçeşme vs tavsiye ederim.

yalnız kalcam maks.1000 veririm diyorsan biraz ufak biraz eski bir evde oturursun
yok ben çok güzel ev kötü mahalle istiyorum diyorsan üsküdar'a bak
Sosyal ağlarda paylaş

imamizer said:

bana kalsa oturulmaz, yaşanmaz ama bi iş ihtimali var diye soruyorum. istanbulu bilmiyorum o yüzden semt seçimi ve ulaşım kolaylığı konusunda sıfırım.

iş barbaros bulvarında. nerede kaça oturulur? beşiktaş pahalıymış kümes için 1500 lira istiyorlar mesela. tavuğumu oraya koysam ben nerede kalıcam diye düşünüyorum.

tavsiye pls

ben akatlar etilerdeyim buralarda çılgın kiralar var ama arada küçük evler bulmak mümkün 1k, 1.1k civarına. iyi aramak lazım tabii. birde 4 levent maslak tarafındaki sitelere bakılabilir
Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

Yalancı mı demek istiyorsun bana?

1500'e boğaz manzaralı dubleks ev tutulur demiyorum ama. Arkadaşlar güzel denk getirmiş kiralarını yıllık ödemişlerdi. Oluyor mu oluyor
Yine 1400'e 2 kişi oturan arkadaşlarım vardı beşiktaş'ta, gayet şahaneydi ev.

abi yıllık kira ödese bana kiracım , çok değişik güzellikler yaparım.

ayrıca olur yani ev sahibi kiracının tipini beğenir , cok malı vardır ihtiyacı yoktur az paraya bırakır . en mantıklı ev arama şekli , eğer semtte karar kıldıysanız , sokaklarda gezmek ve bölge esnafıyla konuşmaktır , böylece emlakçı eline düşmezsiniz

zaten emlakçı , bir kere ev sahibinden anahtarı aldımı , ev sahibi yerine daha nominal değerlere çeker kirayı , derki adama "abi burası 1k değil 1.5k eder" fln

olur yani olmayan şey değil
Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

Yalancı mı demek istiyorsun bana?

1500'e boğaz manzaralı dubleks ev tutulur demiyorum ama. Arkadaşlar güzel denk getirmiş kiralarını yıllık ödemişlerdi. Oluyor mu oluyor
Yine 1400'e 2 kişi oturan arkadaşlarım vardı beşiktaş'ta, gayet şahaneydi ev.

Olm kisi basi o fiyat, kahvalti dahil.
Sosyal ağlarda paylaş

anadolu yakasında bostancı avrupada beşiktaş

1 senedir istanbuldayım okul gereği maltepeye rahat ulaşmam gerekiyor asosyal olmamak için bostancıyı seçtim. kabataşa direk ido var. metro ile kadıköy 15 dk. taksime sahilden dolmuş kalkıyor o da 30-40 dk sürüyor. Bir de yokuş derdinin olmaması çogzel. kiralarda beşiktaştaki gibi uçmuyor 1000e güzel ev bulunur
Sosyal ağlarda paylaş

nerede çalışacaksınız ? evleneceğim için ev baktım ben de bayağı, en sonunda para limitimizi arttırıp etilerde tuttuk bayağı bonus bi evi. ama üsküdar-acıbadem-beşiktaş-moda-çiçekçi falan oralardaki fiyatlara hakimim bayağı eheh.

hah imamizer'ın iş barbaros üzerindeymiş. dikilitaş'ta çok yokuş olmayan yerlerden bakabilirsin. darphane daha yakın barbaros'a ama daha pahalı haliyle. ya da abbasağa. ıhlamurdere üzerinde ve civarındaki evlere bakma bence, dere yatağı orası ve evler çok dandik. dikilitaş'a gece dönüş de çok problem olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

emlakçı oldu mu olmaz ya o iş. aldığım/sattığım/kiraladığım hiçbir yerde emlakçı ile muhattap olmadım. emlakcılık yapan varsa kusura bakmasın iş hayatının en karaktersiz adamlarını emlakcı vasfı altında gördüm, tanıdım. ne kadar işi gücü olmayan, bir baltaya sap olamamış, polis olamamış adam varsa emlakçı olmuş. bir rayban gözlük, bir diesel pantalon sanırsın ki padişah torunu. hayatımda hiç bu kadar ayak üstü silkmeye çalışan, bu kadar edepsizce, plansızca yalan söyleyen insanlarla denk gelmemiştim. hani bir tane denk gelmez mi "düzgün adam lan X" diyebileceğim, bir tane denk gelmedi. 100'lercesiyle muhattap oldum ev alırken.
Sosyal ağlarda paylaş

imamizer said:

bi haftasonu gelip gezeyim madem. barbaros bulvarını bile bilmiyorum ki bi yandan google maps konu okumak çok ilginç bir deneyim oluyor bana.

ben de aynı şekilde beşiktaş çarşı'ya dalıp ilk gördüğüm emlakçıya girmiştim. kadın beni bi yokuşlardan bir yerlere çıkardı parklar ağaçlar kediler falan böyle evi gezdirdi sonra. Ev fena değildi ama ben mahalleyi çok sevdim sonra inmedim aşağıya mahalledeki tüm emlakçıları dolaştım evlere baktım. Şimdi ordayım hala işte.
Mahalle/semt bulmak önemli ev illa ki çıkıyor sonra. İstanbul kocaman, beşiktaş bile kocaman.
Sosyal ağlarda paylaş

şu an zaten boydan baya deniz manzaralı evdeyim, bende ağustos sonuna doğru çıkıcam buradan (sattık evi). evde çok basit şeyler arıyorum aslında. araba kullanmayan adamım toplu taşımaya yakın olacak, metro gibi. home ofis çalışıyorum, karşı apartmana bakmayacak bir park veya açıklık olsun istiyorum etrafında çalışırken seyirlik. içi yapılı olsun istiyorum uğraştırmasın. bunlar olduktan sonra semti falan umrumda değil, antalya'dan gelecem hayatım deniz manzarasında geçti zaten kalıversin istanbulda deniz manzarası hehe.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...