Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

League of Legends

DoruK

Öne çıkan mesajlar

Regalya said:

Solo/Duo ;
West Gold II-III >= TR Daymınd V/IV
Takım ;
West Gold V/IV = TR Daymınd V

bence o karşılaştırmalar çok yanlış. bi kere westin platı bile çok çok çok kötü. tamamına yakını s2 silverı falan. o yüzden benim elohellim plattı direk. 1,5-2 ay boyunca plat2-3-4-3-2-3-4-3-2-3-4-5-4-3-2 falan diye gitti böyle saçma sapan.

Regalya said:

bi kaç düzüne oyun plat > yüzlerce oyun sonunda daymınd.

Tamammı!

westte birkaç düzine oyunla plat oldum ama diamond olmam birkaç yüz oyun sürdü o ne olacak ?
o kadar kötü ki plat anlatamam. adamlara sövmekten 1 warning 1 chatban yedim 1 tane daha yerim ilerde o vakitlerde oynadığım oyunlardan yani inanıyorum.
aslında şimdi düşündüm de o kadar flame e az bile yemişim. ama haklı olduğumu düşündüğüm için yine olsa yine flamelerim.
Sosyal ağlarda paylaş

Yazdığım gibi işte sen yanlış anladın trde d4-5 eleman ama westte/eastte gold belki plat seviyesinde elemanlar kendilerini asyada challanger sanıyor dediğim o :D
ayrıca sallıyorum 1000 oyun oynayıp anca d5 olmak benim gözümde "vindicationda gladyatör olmak gibi birşey"

50% win ratio ile yükselip atarlanmak yani.

Sosyal ağlarda paylaş

Regalya said:

Yazdığım gibi işte sen yanlış anladın trde d4-5 eleman ama westte/eastte gold belki plat seviyesinde elemanlar kendilerini asyada challanger sanıyor dediğim o :D
ayrıca sallıyorum 1000 oyun oynayıp anca d5 olmak benim gözümde "vindicationda gladyatör olmak gibi birşey"

50% win ratio ile yükselip atarlanmak yani.

şu yazdığını, ben ilk mesajından nasıl anlayabilirim abi ?
sen zaten benim bi mesajıma cevap olarak yazmışsın ama ben alakayı kuramadım zaten mesajı da göstermiyor.
neyse, diamond olmayla alakalı, üşenmem okurum diyorsan buyur.

1000 oyunda diamond wall of texti

şimdi bu olay çok teferruatlı bi şey.

mesela westten mi bahsediyoruz trden mi ? hangi roll'de oynuyorsun ? ondan sonra placement maçlarında sana gelen takımlar çok önemli (bi keresinde botlarla oynamak isteyen biri ranked a girmişti, allahtan adam troll değildi de sormuştu bilmediğinden biz de söylemiştik ve çıkmıştı ama böyle oyuna çok uzak insanlar arkadaş accountıyla falan girebiliyor, sonuçta placement mahvolabiliyor.) yani iyi başlangıçtan sonra bütün oyunlarda fp olma şansın var ki bi de mid oyuncusuysan böyle efsane bi ratio ile yıkıp geçebilirsin ortalığı. (örnek froggen, faker vs. tamam bu adamlar zaten aşmış ama mid oyuncusu olmaları bu işi daha kolay hale getiriyor.)
ayrıca soloQ'ya hakkaten solo mu yoksa duo mu girerek diamond oldun bu da çok önemli(duo girenlerin çoğu hakikaten kötü. tek taraflı bahsetmiyorum.).

ve çok samimi söylüyorum lolnexus bile bu konuda önemli. mesela ben westte kasarken lolnexus hiç popüler değildi, trde ranked oynamaya başladığımda bilmeyen yoktu ve trde 94 oyunda diamond oldum mesela, plat2ye kadar %75 civarı win ratio falan vardı (plat2de birkaç oyun afk geldi troll değil ama neredeyse hiçbir oyunuma troll gelmedi tr'de.) takımda gören ayrı bi gaza geldi karşıdan görenin ayrı bi morali bozuldu. yani insanlar sadece lolnexustan görerek senin baya üst düzey bi oyuncu olduğunu düşünüp çok sıcak yaklaşıyorlar(sırf, hem tier2 runeleriyle hem de çok az oyunda diamond olduğum için accountı satın almak isteyenler bile çıktı.).
ünlü oyuncular gibi, smurf hesapları genelde bilinir takımdakiler çok sorun çıkartmaz ve ratioları çoğunlukla hep yüksek olur.
krepo mesela smurf açmış bir gün blitz oynuyordu ben de izliyorum, o kadar kötü grabler atıyordu ki yani gören ilk defa blitz oynuyor sanar (ilk defa değil tabi ama hakkaten kötü adamın blitzi, grab özürlü quickcast falan da kullanmadan oynuyor zaten) takımdan biri başladı flame e. bildiğin 5-10dk falan böyle laf soktu. sonra krepo olduğunu söylediler ve adam sadece onu öğrenmesiyle özür diledi ve oyuna asılmaya başladı.

uzun lafın biraz daha kısası, oyunu da ratioyu da senin takımın bok ediyor arkadaş. özellikle benim gibi mid/adc oynamayan iyi bilir. çünkü diğer rollerde oyunu taşıman çok çok zor. ben genelde jungle oynadım, çoğu zaman tanky build yapmak zorunda olduğun için oyun da taşınmıyor. mesela bir oyunda dk15'e kadar 2 dragon kesip lanelere 11 kill verdim ve ben dk20'de karşının surrender çekmesini beklerken benim takımım öyle bir sıçtı ki dk30 olmadan kaybettik.
soloQ'yu da wow pvpsiyle karşılaştırman son derece saçma. teamrankedı karşılaştırsan eyvallah diycem de, random insanlarla oyun oynamakla kendin seçtiğin insanlarla oynamak bambaşka şeyler. hele bir de sistemin bir oyunu her iki taraf için de %50 kazanma şansına göre ayarlamaya çalışması cabası.(bu gerçekten ciddi http://leagueoflegends.wikia.com/wiki/Matchmaking)

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...