Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bugün Ne Seyrettiniz?

GERGE

Öne çıkan mesajlar

mascio said:

Jim_E_Rustler said:

Niye romanı okuyorum, kitaba mı puan veriyoruz?

Ha İsa olması, ve Buddha talebesi çıkmasında değil sorun yani, ehah. Çelişmese buddha'nın da kendisi çıkacaktı herif.

bilim kurgu'nun ne demek olduğunu geçtim kurgu kelimesinin anlamını bilmediğin için seni ayıplamıyorum kesinlikle. fast and furious izle babuş gidip sen hadi

Tek bir teknik argümanın olmadıgı için bok gibi filmi savunurken, 3. sınıf ad hominem'e koşmana hiç şaşırmadım yeto.

http://i.imgur.com/Ll3kdwL.png

Ciddi ciddi man from earth'e bilim kurgu dedi adam.

Babby's first art house attempt izleyip kendini bi boktan anlıyor sanmak da pek hazinmiş.

Stay mad, pleb-kun.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

kitabını bilmem, filmin kendisi fantastik kurgu. İnsanlar her şeye sc-fi demeye pek meraklı, star wars'a bile sc-fi diyor hâlâ yıgınla insan.

Yamuluyorsam düzeltin, Star Wars'ta bizim şu anda yaşadığımız dünya gezegeni var diye biliyorum ben. Eğer varsa tamamen fantastik değildir, sci-fi'dır da aynı zamanda.
Sosyal ağlarda paylaş

Ayrım tam olarak öyle değil esasında. rock müzik ve metal müzik tam olarak nerde başlayıp bittiğini anlamak zor. olay hem evrenin nasıl kullanıldığı hem de amacın nasıl olduğuyla alakalı.

Star trek ve star wars'u art arda izleyince ayrıma ço krahat varabiliyorsun mesela.

bu the man from earth'e sci-fi deme olayı da tamamen bir şeyi 40 kere söylersen olur mantığından. İnsanlar yıllarca alakasız filmlere diye diye yeni tür yarattı resmen, K-Pax'e ev bu filme psychological sci-fi yazmış adamlar, saçmalığın daniskası.

sabonis said:

star wars fantazi sci-fi karışık. kimse çıkıp da sci-fi değil diyemez yani. artizliğin lüzumu yok.

Yerli yabancı istediğin SW fan forumunda git sci-fi de, 2 saniye içerisinde itiraz edeceklerdir.
Sosyal ağlarda paylaş

wikipedia zun a katılmadı

Science fiction is a genre of fiction with imaginative content such as settings in the future, futuristic science and technology, space travel, parallel universes, aliens, and paranormal abilities. Exploring the consequences of scientific innovations is one purpose of science fiction, making it a "literature of ideas".[1] Science fiction has been used by authors as a device to discuss philosophical ideas such as identity, desire, morality, and social structure.

http://en.wikipedia.org/wiki/Science_fiction
Sosyal ağlarda paylaş

sci-fi ileri teknolojilikle açıklanan bişey değil abi. sci-fi ile fantazi ayrımı bu evrenin kuralları vs. alternatif evren kuralları şeklinde yapılır. LOTR fantazidir çünkü "orta dünya" diye apayrı biyerde geçer. Yanılıyor olabilirim ama bildiğim kadarıyla Star Wars ayrı bir evrende geçmiyor, bizim evrenimizde geçiyor, tabi çok uçuk hayali gezegenler falan var diye fantazi gibi geliyor.

Bilen biri söylesin, eğer apayrı bir evrende geçiyorsa, "planet earth" hikayede yoksa, tamamen fantazidir.
Sosyal ağlarda paylaş

screwy said:

zaten pure sci fi degil ki star wars fantasy sci fi iste. sonucta ucan gemiyle gezip ısın kılıcıyla dovusup laser silahı kullanıyolar.

Sci-fi genelde kalitesine göre böyle teknolojik ilerlemeleri belli bir kurguya oturtur, fiction böyle birşey.

2 tane ursula romanı okusan anlayacaksın ne demek istedigimi. Çok daha ucuk icatlar görürsün, ama sana kendi için mantıklı "Nasıl"ını sunar. Belli bir yol çizer. Star Wars belli bir hikayeyi anlatmak için olusturulan bir setting, bu da olayı biraz fantezi çekiyor. Bilmiyorum ne kadar anlatabildim.
Sosyal ağlarda paylaş

Jim_E_Rustler said:

screwy said:

zaten pure sci fi degil ki star wars fantasy sci fi iste. sonucta ucan gemiyle gezip ısın kılıcıyla dovusup laser silahı kullanıyolar.

Sci-fi genelde kalitesine göre böyle teknolojik ilerlemeleri belli bir kurguya oturtur, fiction böyle birşey.

2 tane ursula romanı okusan anlayacaksın ne demek istedigimi. Çok daha ucuk icatlar görürsün, ama sana kendi için mantıklı "Nasıl"ını sunar. Belli bir yol çizer. Star Wars belli bir hikayeyi anlatmak için olusturulan bir setting, bu da olayı biraz fantezi çekiyor. Bilmiyorum ne kadar anlatabildim.
zaten bu soyledigin benimki ile aynı illa diyosan ben bu filmi tek genre olarak soyliycem evet fantasy ama lotr da fantazi bu da fantazi ayırmak icin fantasy scifi diyosun insanın gozunde lazer silahı canlanıyo. setting sonucta futuristic science year 2687
Sosyal ağlarda paylaş

Abi light saber dedigin alet tamamen bir prop, hiçbir şekilde science fiction ögesi değil hatta fantezi kısmını körükleyen birşey.

Force olmadan al bakim eline onu görelim seni, YİGİDİM. Gelecekte geçiyor, o zaman sci-fi kafasından çıkarsan mevzu rahatlar.

Star wars ne kadar Sci-Fi'sa Terminatör o kadar sci-fi.

Evet bunu söyledim.

Polisi arayın.
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada bence hem haklisiniz hem haksizsiniz lan
tamamen hangi acidan baktiginizla ilgili

wiki bile kendi icinde biraz celisiyor
bi kaliba sokmak zor bence
https://en.wikipedia.org/wiki/Science_fiction_film

sonuc olarak tur tartismayin oglum yerter

kurusawa olmasa star wars olmazdi huloggg filan yapalim bari daha heycanli
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir