Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

amatör kamera tavsiyesi AMA

goldbären

Öne çıkan mesajlar

abiler actioncam modası var, eyvallah herkes alıyor. ancak balıkgözü olmadan, sabit geniş planlar yakalayabilen fakir edition kameralar var mı? elimize para geçtikte değişik lensler alabileceğimiz, amatör düzeyde yönetmenclik oynayıp, vasatın bir üstü homemade filmler çekebileceğimiz?

yoksa DSLR farz mı?

fiyat ürüne göre 2k tl (muadili döviz) oynayabilir. çok süper bişeyse borç harç alırım belki eheh. amacım hobi olarak teknikleri vb öğrenmek, heveslenmek vb. film look tabi ki olmuyor ama çamur gibi de olmasın. nelere bakmalı nedir ne değildir tuto pls.
Sosyal ağlarda paylaş

abi sen baya film kamerası mı arıyosun, 2k'ya olmuyor o iş? kaldı ki film look dediğin olay full frame dslr'larla tam olarak yakalanmakla birlikte apsc sensörlü dslr'larla da oldukça yakınına gelinebiliyor. öte yandan blackmagic dediğiniz kamera dslr'dan daha yetersiz her anlamda tek esprisi ufak olması. onun gibi tonla aynasız var zaten piyasada.
Sosyal ağlarda paylaş

abi ben 2kya yakalayalım demedim ki zaten, yaklaşalım dedim

e şimdi hanginize inanacağız

slrcı vs kameracı

FIGHT

büyük ihtimalle hangi amatör yola girersem onun savunucusu olacağım ben de.

ufak olması çok dert değil aslında ama başka kolaylıkları varsa kıyaslayamıyorum. sitesine bakınca inception bununla çekildi 70mm gücünde bu dese inanırım sdf

gerçi biraz "low budget film making" falan diye gezineyim bi
Sosyal ağlarda paylaş

Blackmagic "başlangıç" için EN İYİ seçenek. 4000$ çıkabiliyorsa cebinizden direk almanız gereken kamera Blackmagic 4k'dır bence. 5D Mark 2 bunun arkasından gelir anca.

Compact modeli de çok şirin.

İkisidi de oldukça compact zaten. Yani 4k'yı alıp tek objektif ile foto makinesi gibi taşıyabilirsiniz yanınızda, direk on the go sinema kalitesi oluyor.

Birkaç testini görmek lazım tabi.

Yüksek kare problemi var sadece ama oda bu "price point" içinde beklenemeyecek birşey.
Sosyal ağlarda paylaş

lan bu adamlar da yalancı ama abi

bu SLR

http://www.blackmagicdesign.com/media/5391488/dynamic-range-1.jpg

bu da bizimki demişler

http://www.blackmagicdesign.com/media/5391493/dynamic-range-2.jpg

ama hayvan gibi yanıltıcı geldi bana. hani slrda kabak gibi güneş var içeri vuran, öbüründe yok falan. korktum şimdi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...