Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Polis şiddetine karşı alternatif direniş yöntemleri

calimero

Öne çıkan mesajlar

Mr Hand'di galiba bugün bu biber gazını durdurmayla ilgili bi fikir atmıştı ortaya.

bu konularda beyin fırtınası yapsak aslında, araştırsak sağdan soldan. misal bu anti asit muhabbetini bazılarımız belki biliyordu ama eylemlerde hep limon kullanılırdı. artık çeşit çeşit yöntemler uygulanıyor.

Bu gibi yöntemleri, taktikleri toplu şekilde araştırsak, mantıklı bulduklarımızı yaysak fena olmaz gibi..

Edit: diğer başlıkta bu paylaşılmış mesela

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=HjCrD57U-f8
Sosyal ağlarda paylaş

ya ben inceledim, uzun uzun molekül formüllerini araştırdım.

Arkadaşlar toksik etki yapan etkin maddesi apolar bir bileşik.
Sadece su ile gitmemesinin nedeni suyun polar olmasıdır.

Ortaokuldan beri duymuşsunuzdur.
Benzer benzeri çözer diye.

Bunu elinizin altında götürebilecek, özellikle gözleri rahatlatacak en kolay çaresi "göz yakmayan bebe şampuanı"

Bu konuda emin olabilirsiniz. İçiniz rahat olsun. gidin 2 şişe dalin alın. gaz yerseniz sürün her tarafınıza. 30 sn bekletip
yıkayın.

Şampuanın polar ucuna su, apolar ucuna da zehir bağlanır.
Sabunla yağı çıkarmaktaki aynı mantık.

Anlık hızlı çözüm için SÜT püskürtmek doğrudur.

Aklımda çok şey var toparlayamıyorum.
Yarın büyük ihtimal düzgün bir yazı yazarım antidot hazırlama kıvamında.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Protection:

Avoid use of oils, lotions and detergents because they can trap the chemicals and thereby prolong exposure. Wash your clothes, your hair and your skin beforehand in a detergent-free soap (such as Dr.Bronner's or most eco-friendly products).

We recommend using a water or alcohol-based sunscreen (rather than oil-based). If your choice is between oil-based or nothing, we advocate using the sunscreen. Getting pepper sprayed on top of a sunburn is not fun.

We also recommend minimizing skin exposure by covering up as much as possible. This can also protect you from the sun, as can a big hat.

Gas masks provide the best facial protection, if properly fitted and sealed. Alternatively, goggles (with shatter-proof lenses), respirators, even a wet bandana over the nose and mouth will help.
Sosyal ağlarda paylaş

Frostbite özel mesaj atmış:

said:
abi özellikle tomalara çare bulunması lazım..
benim bildiklerim okuduklarım;
tomaların su fışkırtan kısmın üstündeki zamazingo bir şekilde karartılırsa (boya,yumurta vs.) baya görüş kaybediyormuş..
gaz kapsülleri için;turşu bidonu içinde biraz su olacak,eldivenli bi eleman alıp atacak içine pratikliği tartışılır..
yine tomalar için egzozuna ıslak havlu,çorap,bez parçası tıkamak (gerçi nasıl olur o kadar polisin toma nın arkasında bilmiyorum)
son olarak bunu öm atıyorum çünkü banlıyım konu dışından 1 ay adminlerde sağolsun yalvarmama rağmen açmadılar.bende inat ediyorum yeni açmadım..
paylaş lütfen umarım yararı olur.kal sağlıcakla.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.youtube.com/watch?v=ReK-raN8l3Y

Tomayı inceledim

EGZOZ: 0:26da görüldüğü gibi egzoz aşağıya bakmaktadır ve sadece ufak bir kısmı açıkta kalanı panelle korunmaktadır. Göstericinin gelip bir süre uğraşması gerekir. Malum polis geri manevra yapıp ezebilir pek yanaşılacak bir durum değil. Havlu bağlamak patates tıkamak gibi çözümler yetersiz olur çünkü böyle araçlarda egzoz çok kuvvetli çıktığından işe yaramaz.

TEKERLER: 4:11 de görüldüğü gibi patlatılsa bile içindeki çelik jantlar sayesinde daha uzun süre (kmlerce) yoluna devam edebilir.

SAVUNMASI: Bunu ilk tvde gördüydüm bu videoda da onayladım. Arkadaşlar tankın etrafında ufak delikler var 360 derece etrafına gaz püskürtüp milleti kaçırıyor 03:28

CAM: Camlar kurşun geçirmez ayrıca bariyerle korunmuş delinmesi kırılması söz konusu değil ayrıca 3:48de görüldüğü gibi kendini yıkama özelliği var.

Etkisiz hale getirme yöntemleri hiç barışçıl değil öncelikle bunu söylüyeyim. Yapılması gereken arka kapağının açılması içeri birkaç tane petrol+zift karışımı molotof atılması. Bu sayede hidrolik sistemleri zarar görecek tanklarda yangın çıkarak belki infilak edecektir. Aracın üstüne yada altına atılması işlevsizdir. Yahut gene arka kapak açılıp gaz ve bota tanklarının vanaları kapatılabilir buda sadece sıkılan suyun gazsız ve boyasız olmasını sağlar.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.itusozluk.com/goster.php/g%F6sterilerde+konsolosluklar%FDn+taktik+%F6nemi

şu çok iyiymiş

öncelikle yer atatürk bulvarı ile jfk caddesinin kesiştiği köprülü kavşak. orada bir grup var ve 2 saattir polis müdahale etmiyor. neden? 1- polis o civarda çok daha dikkatli gaz kullanmak zorunda, konsolosluğun içine düşen bir kapsül çok garip şeylere sebep olabilir. amirler polislerin disiplinine güvenemiyorlar. 2- büyükelçiliğin yakınında jammer kullanamazlar, bu da iletişimin ve yayınların sürekli açık kalabilmesini sağlıyor. 3- elçiliğin güvenlik kameraları var, diğer yerlerde yaptıkları gibi hayvani şiddet uygulayamazlar. kızılayda sert joplu saldırılar ve tutuklamalar varken ve meydan boşaltılmışken bu grup hala burada kalabiliyor. zaten hiçbir şeye saldırmayın, hiçbir şeye zarar vermeyin de, elçiliklere asla zarar vermeyin: sadece orada varolarak avantaj sağlıyorlar onlar. pasif direniş için ideal noktalar. gösteriler onların civarında barışçıl bir şekilde gerçekleştirilirse polisin tahrik edici agresif davranışları da azaltılmış böylece şiddet ve yaralanmaların da bir nebze önüne geçilebilmiş olur. düşünün ve deneyin bunu.

Sosyal ağlarda paylaş

NolaxThensbane said:

http://www.youtube.com/watch?v=ReK-raN8l3Y

Tomayı inceledim

EGZOZ: 0:26da görüldüğü gibi egzoz aşağıya bakmaktadır ve sadece ufak bir kısmı açıkta kalanı panelle korunmaktadır. Göstericinin gelip bir süre uğraşması gerekir. Malum polis geri manevra yapıp ezebilir pek yanaşılacak bir durum değil. Havlu bağlamak patates tıkamak gibi çözümler yetersiz olur çünkü böyle araçlarda egzoz çok kuvvetli çıktığından işe yaramaz.

TEKERLER: 4:11 de görüldüğü gibi patlatılsa bile içindeki çelik jantlar sayesinde daha uzun süre (kmlerce) yoluna devam edebilir.

SAVUNMASI: Bunu ilk tvde gördüydüm bu videoda da onayladım. Arkadaşlar tankın etrafında ufak delikler var 360 derece etrafına gaz püskürtüp milleti kaçırıyor 03:28

CAM: Camlar kurşun geçirmez ayrıca bariyerle korunmuş delinmesi kırılması söz konusu değil ayrıca 3:48de görüldüğü gibi kendini yıkama özelliği var.

Etkisiz hale getirme yöntemleri hiç barışçıl değil öncelikle bunu söylüyeyim. Yapılması gereken arka kapağının açılması içeri birkaç tane petrol+zift karışımı molotof atılması. Bu sayede hidrolik sistemleri zarar görecek tanklarda yangın çıkarak belki infilak edecektir. Aracın üstüne yada altına atılması işlevsizdir. Yahut gene arka kapak açılıp gaz ve bota tanklarının vanaları kapatılabilir buda sadece sıkılan suyun gazsız ve boyasız olmasını sağlar.

ön cama zift yagli boya atilirsa yine temizleye bilir mi. kac kere temizleye bilir hic mi etkisi olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

abi ilk olarak gözleri ve ağzı burnu neyle en iyi koruruz onu söyleyin. toz maskeleri çok fazla işe yaramıyor. deniz gözlüğü buğu yapıyor. bisiklet gözlüğüm var benim o da tamamen kapamıyor gözü, hafif açıklıklar var. millet alışıyo diyo ama benim gözler anında kan çanağına dönüyor.
nasıl bir maske ve gözlük takmak lazım?
Sosyal ağlarda paylaş

Krem vicks kullanın maskeyle beraber. Sirke falan hikaye direkt. Çok daha etkili; sirke hemen uçuyor ama vicksin amacı göğsüne sürdüğünde gece boyunca yavaş yavaş buharlaşarak nefesini rahatlatması.

Bir de çok basit bir önlem var: dikenli tel. Ara sokaklara girip dağıtmaya kalktığında polisi direkt durdurur.
Sosyal ağlarda paylaş

Mr_Hand said:

Krem vicks kullanın maskeyle beraber. Sirke falan hikaye direkt. Çok daha etkili; sirke hemen uçuyor ama vicksin amacı göğsüne sürdüğünde gece boyunca yavaş yavaş buharlaşarak nefesini rahatlatması.

Bir de çok basit bir önlem var: dikenli tel. Ara sokaklara girip dağıtmaya kalktığında polisi direkt durdurur.

vicks'i maskenize de sürün, ama dış tarafına. gaz gelmeden de solumayın, gereksiz genzinizi açmayın.

cumartesi pazar çok kurtardı bizi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...