Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türkiye Geneli Boykot !

Noyzura

Öne çıkan mesajlar

modernizmin (yani rasyonalizmin) önceden tahmin eden ve programlayan yapısı ile artık 1000 yıl beklemenize gerek yok! anında kapınızda.

yani böyle de olabilir. doğal tarihsel ilerleme dediğin şey insanın bilimsel ilerlemesiyle aşırı ivmelenebilir, bu da doğal bir tarihsel ilerlemedir. tarih düşünürken acele karar vermeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

İnsanlığın doğal yapısı "gününün çoğunu işe verip çok az alıp evin varsa döneceksin ve ertesi gün devam , eğer bunu yapmaz isen adam değilsin" değildir.

Şu an ki mevcut ekonomi sistemi gitgide şişmekde. düzgün olan birşey olsaydı tr olarak para birimimizden sıfırları atmak zorunda kalmazdık. Dünya üzerindeki mal varlığının çoğunun , çok az insanın elinde olması doğal mı ? Açlıktan ve tedavi edilebilir olup ekonomik yetersizliklerden tedavi edilemeyen hastalıklardan ölmek doğal mı ? ekonomik sistemin yarattığı dengesizlik yüzünden oluşan suçlar ve yarattığı yaşam tarzı doğal mı ?

elbette değil. İnsan doğası bu değil. Kendimizi kandırabiliriz düşüncelere inanarak ama gerçeğe yalın gözlerle bakma cürretini gösterirsek neyin doğal , neyin doğal olmadığını kendi başımıza bir başkası söylemeden çok daha net anlayalabiliriz.
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

Noyzura said:

arcane said:

Viktor said:

ayfonlarla olayalrı stream eden nesile fuck kapitalizm mesajı vermek supermiş ehueheu

this.

boykot tamam, çok iyi hatta. misal starbucks'ı, televizyonu falan boykot edelim tabii.

ancak çok şuursuz bir liste olmuş o. bariz bir şekilde olan bitenden değil de birilerinin kişisel politik eğiliminden oluşmuş.

tamam dostum şuursuz dediğin listeyi fixle o zaman bir anda yazdığım birşey ve mükemmel olmasada düzeltmeye değer birşey olduğunu düşünüyorum ve hala birşeyleri çok etkili bir şekilde değiştirebilir.
dünya devi diye, franchise diye boykot etmek manasız, direkt ve dolaylı olarak gezi direnişine etkisi olanları boykotlamak lazım diyorum. oturup liste yapacak halim yok. sen yapmışsın eyvallah da misal dominos'un ne alakası var yani eylemcilere kapısını mı kapatmış? yürü be tayyip mi demiş veya ne bileyim kızılkayaların sahibi gibi halka karşı bir yorum mu yapmış? aradığımız şartlar bunlar olmalı.

aynen böyle.
dev francise olması için boykot edilmesi yeterli bile olabilir ao baska bir konu.
düşünmedne etmeden bu yüzden böyledir demenın alemi yok. heleki bu direnişe iyice ters kacıyo.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

1000 yil olmasin, 200 yil olsun. Noyzura'nin dedigi gibi kapitalizmi birdenbire birakip yeni bir insani boyuta gececegimize inanan varsa hata ediyor ama.

Birden bire zaten bırakamayız ama bu değişimi öncelikle sistemi savunmayı bırakıp nasıl harika geçişi yapabiliriz konusuna getirmeliyiz.

Şu an ne gelişen bilim para ile satın alarak aldığımız şeyleri sağlam değil geçici olmasını sağlıyor.

Bolluk üzerine değil , kıtlık üzerinden değer yaratılıyor.

Beslenme tartımız insan sağlığına değil oburluğuna ve ağzını sulandırmaya hizmet ediyor.

Doğamızı keşfetmemiz lazım. Bunu yaparkende hiç birimizi gücendirmeyi öğrenmemiz gerekiyor. Çok hassas ve belirsiz bir quest üstesinden gelmemiz gereken.
Sosyal ağlarda paylaş

Noyzura said:

GERGE said:

1000 yil olmasin, 200 yil olsun. Noyzura'nin dedigi gibi kapitalizmi birdenbire birakip yeni bir insani boyuta gececegimize inanan varsa hata ediyor ama.

Anlatsana mevcut ekonomi sistem bu kadar vazgeçilmez yapan nedir ? anlamak istiyorum gerçekten.

çünkü insanhakları(!) çerçevesinde insanı en kolay yönetebildiğin için vazgeçilmez bu mevcut sistem.
evrimini de yine kitlelerin/kaynakların yönetimi üzerine gerçekleştirmiş dev bir sistem.
bu sistemden vazgeçmek global bir devrim gerektirir Noyzura.
sistemin piyonları bizler ise bu devrimi gerçekleştiremeyecek kadar sistem içine hapsedilmiş durumdayız.
tüm kaynaklarımızla hem de.
birey olarak baktığımızda ise;
ülke genelinde insanların ort.3 yıllık maaşı uzundur ipotek altında (kredi borçlarını kastediyorum)

bu fotograflar dünyada da çok farklı değil.

ha nasıl olur be geçiş, kabaca;
önce kendi ekonomik ve sosyal kaynaklarını bağımsız yönetmeye başlarsın,
sonra bu yine süreç içinde bireysel kaynaklara iner,geçer,
ardından sistem gelişir,
ama bu masal gibi di mi :(
Sosyal ağlarda paylaş

senin dedkilerini yaparsak binlerce kişi işsiz kalır. böyle mantıksız boykot hareketi mi olur. kapitalist düzene göre ayarlanmış bir ülkede boykot ederek anca kendi kendine zarar verirsin.
en basiti burger king
avm ye gitmedın avm zarar gördü
burger a gitmedın calısanlar zarar gördü
burgerın malzeme aldıgı firmalar zar gördü. etiydi ekmegiydi mayonezi ketcapıydı tonla malzeme var. senın bi boykotundan dolayı onlarca şirket kapanır. tamamen mantıksız bir hareket
Sosyal ağlarda paylaş

Zikko said:

bi burger mı var calısacak yer, kebabcı eminde çalışsınlar çok saçma argüman olarak verdiğin şey.. amaç zaten o zinciri kırmak..

sana kım dıo git burgerden ye her zmn. git kebapcı emınden de ye. ama emin amca burgerın verdıgı vergının %1 ini bile vermiyordur emın ol. günde 3kötfte satış gösteriyor
Sosyal ağlarda paylaş

starbucks cuma günü bütün gün eylemcilre yardımcı oldu

ilk müdaheleden önce ortada hiç olay yokken insanlara kahve tatlı ikram ediyorlardı

tomadan kaçan bir sürü insanı aldılar , bunları meydan starbucksta gördüm otelin yanındaki.

ogleden sonra caddedeydim , herkesle beraber biber gazı yiyordum

cadde starbucks bir sürü yaralıya ilk yardım , gazdan etkilenenlere sıgınma fln gibi yardımlarda bulunuyordu.

bi tane foto cıkmıs ortaya kepenkleri kapalı bir starbucks, herkes adamlara cephe aldı , ama orda olan insanlarla bi konusun

haksızlık yapılıyor.

starbuckslada alakam yok , ilgim yok.sevmem bile hatta.overpriced.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...