Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sürekli bir yorgunluk hali

monoscope

Öne çıkan mesajlar

aquila said:

kiyafetleri atmayaydin, donunce gene dombili olursun sen.

hiç zannetmiyorum adsffds

senelerdir abuk subuk insanalrı dinledim kilo konusunda, bi yanda "seda sayanda gordum, aç karnına limon sirke bal karıştırıp içiyomuşsun tum kilo gidiyormuş" diyip durumleri hupletenler

obur yanda "60 kilo basıyorum bayseps, tırayseps çılgın atıyor" kafası, adama kilo sorunum var diyorsun kendisi overcompensating manlet tier oldugu için "aga shake yapıyorum gunde, bilmembok ye şu kadar kaldır, steroidide bastımı %13 yağ oranına ulaşırsın!" geyiklerine başlıyor

http://25.media.tumblr.com/2e83341a2385ed678a4b3723e27ff90a/tumblr_mm8ltv207w1s4qvz1o1_500.jpg

budur direk, dunyanın en kolay şeyi olabilir sanırım kilo verip fit kalmak ama once arkasındaki bilimi ve metabolizmanın nasıl işlediğini ogrenmek gerekiyor. Salondaki fit kafalar "temmuza kadar 110 kiloya anca düşersin" diyordu şimdi nasıl becerdin diye soruyor hıyarlar adsads.

yanarım üşengeçlikten oturup bunları daha onceden adam akıllı araştırmadığıma yanarım, "normal" insanlar o kadar abartıyorduki bend ebi bok sanıyordum kilo vermeyi, hiç uğraşmıyordum

ole ot bok yemedende yapmıyorum rejim, bu akşam grillde şahane bacon yaptım <3
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

aquila said:

kiyafetleri atmayaydin, donunce gene dombili olursun sen.

hiç zannetmiyorum adsffds

senelerdir abuk subuk insanalrı dinledim kilo konusunda, bi yanda "seda sayanda gordum, aç karnına limon sirke bal karıştırıp içiyomuşsun tum kilo gidiyormuş" diyip durumleri hupletenler

obur yanda "60 kilo basıyorum bayseps, tırayseps çılgın atıyor" kafası, adama kilo sorunum var diyorsun kendisi overcompensating manlet tier oldugu için "aga shake yapıyorum gunde, bilmembok ye şu kadar kaldır, steroidide bastımı %13 yağ oranına ulaşırsın!" geyiklerine başlıyor

http://25.media.tumblr.com/2e83341a2385ed678a4b3723e27ff90a/tumblr_mm8ltv207w1s4qvz1o1_500.jpg

budur direk, dunyanın en kolay şeyi olabilir sanırım kilo verip fit kalmak ama once arkasındaki bilimi ve metabolizmanın nasıl işlediğini ogrenmek gerekiyor. Salondaki fit kafalar "temmuza kadar 110 kiloya anca düşersin" diyordu şimdi nasıl becerdin diye soruyor hıyarlar adsads.

yanarım üşengeçlikten oturup bunları daha onceden adam akıllı araştırmadığıma yanarım, "normal" insanlar o kadar abartıyorduki bend ebi bok sanıyordum kilo vermeyi, hiç uğraşmıyordum

ole ot bok yemedende yapmıyorum rejim, bu akşam grillde şahane bacon yaptım <3

e neymiş işin aslı?

spor salonu barzosu değilim anlarım :p
Sosyal ağlarda paylaş

Ahaha, gerçekten başarı akmış abi.

Çok yorgunum ya ben, ve nasıl bir feedback sistemi varsa vücudun bir şekilde geçtiği düzeldiği de yok.

Aylardır uyumadım, ondan öncesinde de aylardır uyumamıştım. En son ne zaman adam akıllı uyudum onu da hatırlamıyorum. Uyuyayım bi'kaç saat diyorum saçma sapan kabuslar görüyorum, saate bakıyorum yatalı henüz birkaç dakika bile olmamış, geriye kalkıyorum yine uyku da ziyan oluyor. Lustral kullanmayı bıraktım daha iyi ama kusmuyorum artık, başım daha az ağrıyor. İştah zaten yok gibi bir şey, gün içerisinde beslenme de 0, doğru düzgün bir şey yediğim de yok bütün gün ve nasıl hala hayattayım hiçbir fikrim yok.

Benim yıllar önce ölmem lazımdı.

Gideyim yapılacakları bitireyim bari.
Sosyal ağlarda paylaş

Lectre said:

çürük alınca hiç gitmiyordun değil mi?

kaç kiloya verdiler?

1.78 boyum, ilk muaynede 110kg idim, bi sene uzattı kilo ver gel dedi, ikinci gittigimde 122 idim direk verdi çürüğü

Lectre said:

e neymiş işin aslı?
spor salonu barzosu değilim anlarım :p

yazdım zaten, her insan için işe yarıyan bi reçete yok, hormonlar, metobolizma hızı, genel saglık durumu, yaşam tarzı, stres, kullanılan ilaçlar vs vs hepsini goz onune almak lazım.

Doktora gidiyorsun "sabah bilmemkaçta şunu ye, gece 7 den sonra yeme" gibi salak saatler soyliyor, uyku duzenimi "normal insan" rutinine değiştirmeden gayet biyolojik saatime uygun hazırladım işte, doktora kalsa akşam 7 den sonra yemediğim için şu anda açlık krizine girmiştim. Gece 2 de bile bazen çıkıp 1.5 saat almanyaya geçip dönüyorum, haftada 3-4 gün, günde 20km ile 40km arası yol yapıyorum bisikletle.

ne acıkıyorum ne şeker krizine giriyorum turkiyede son gerizekalı diyetini denediğimde kafelerdeki toz şekerlere saldırıyordum bi ara net.

ha bide su faktoru var, çoğu insan günde 2-3 bardak su içiyor sonra üstüne içtigi çay kahveyi sayıp sıvı ihtiyacını aldıgını iddea ediyor, sonra vucut coldeymiş gibi su tutmaya başlıyor tabi. günde ortalama 3 litre su içiyorum, kafeinli içtigim her içicek miktarı kadar buna ilave yapıyorum, alkol aldıysam iki kat.

valla hayatımın en verimli ve huzurlu donemindeyim şu anda direk, yaşam stilimi değiştirir değiştirmez (ki doktorlar bunuda bi kerede beceremessin, önce diyete başla sonra spor imkansız radikal değişiklikler demişti asdfads) sanki düşüncelerimi geride tutan baraj kapakları açıldı, günde 4 saat okuma yaptığım halde retention rate %80 filan, eskiden %40 filanı şanslı sayıyordum. Böyle aklıma çökmüş karabulutlar kalktı resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

bende bı duzene basladım yenıden

nepaldeyken ıse yuruyerek gıder gelırdım
hep yururdum eskıden
sımdı araba/servis iş ev yemek

hayat bu donguye gırdı
1 yılda 15 kılo aldım.

diyete falan da baslamak ıstemedım.
spor salonuna yazıldım gitmedim.
çünkü mental olarak hazır deıldım yanı.

dizler agrıyo, moral bozuk psikoloji "0". Herşey var ama depresifim. Eski günleri özlü falankene,

başladım kendimce bi diyete, diyet değilde normal insan yemeği yiorm.
spora tekrar başladım ama istediklerimi yapıorm.

çok hafifledim 1 haftada, attığım ter azaldı diz ağrılarım azaldı.
bisikletimde çalınmayaydı iyiydi :/.

standardize şeylere uymak doğru değil bence, her insan kendine özel. tansiyon bile, "aman benim tansiyonum yüksek dohtur bey" diyince işi bilen abiler yok öle bişi diolar.
Her insan kendine özgü çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

2 aydır diyetteyim zaten 1.5 ayında 16 kilo verdim vücut kitle endeksi 27 falan.şimdilerde biraz bıkkınlık geldi işte ondan azalttım diyeti.

tiroit falan değil de psikolojik + yaşam stili beni böyle yapıyor diye düşünüyorum. belli şeyleri değiştiremiyorum yani iş dediğn bütün gün pc başında. günlük sporum evden metroya işten metroya yürüyüş bi de işte metroda yürüyen merdiven değil normal merdivenlerden çıkıyorum( sabah 8.50 civarı taksim metrosunun merdiveninden çıkan fındık götlü bir varlık görürseniz o benimdir).

1 hafta uzakdoğu turu yapmıştım geçenlerde, bilgisayar yok internet yok bütün gün dolaş dolaş dur otelde mal mal yatmamak için. o 1 hafta güzeldi mesela
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...