Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

“halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama”

Noyzura

Öne çıkan mesajlar

şöyle bir durumda var kuran zaten inanmayanlara hiç saygı duymuyor. devamlı olarak küfür edip aşağılıyor. o yüzden islamın saygı duyulabilecek bir tane bile yanı yoktur.

Araf 179 Andolsun biz, cinler ve insanlardan, kalpleri olup da bunlarla anlamayan, gözleri olup da bunlarla görmeyen, kulakları olup da bunlarla işitmeyen birçoklarını cehennem için var ettik. İşte bunlar hayvanlar gibi, hatta daha da aşağıdadırlar. İşte bunlar gafillerin ta kendileridir.

bu islamın inanmayanlara bakış açısı. bir de mürtedlere bakış açısı var o fenalık getirir resmen.

mürted in cezası kesin olarak ölümdür. yani müslüman olarak doğupta daha sonra din değiştirdiyseniz veya herhangi bir dine inanmayı bıraktıysanız mürted oluyorsunuz.

"Dinini değiştireni öldürün." Buhari Cihad 149

said:
Mürtede had uygulanmadan önce, tevbe edip Islâm'a dönmesi telkin edilir. Fakat bunun ne şekilde uygulanacağı hakkında ihtilaf vardır. Alimlerin çoğunluğunun görüşüne göre, üç defa tevbe etmesi istendikten sonra öldürülür. Hz. Ömer (r.a), irtidad edenin üç gün hapsedilip tevbe etmeye çağrılması ve bu zaman zarfında yiyecek olarak suçluya ekmek verilmesi gerektiğini bildirmiştir.

hadi hepsini geçtim mesela 100 yıl yaşadınız bunun 90 yılında çok iyi bir müslümandınız kafanız bir şeye attı birden inanmayı bıraktınız. 90 yıl yaptığınız sevaplar hiç bir işe yaramıyor.

"Sizden kim, dininden döner ve kâfir olarak ölürse, işte onların dünya ve âhirette amelleri boşa gitmiştir. Işte cehennemlikler onlardır. Onlar orada ebedî olarak kalacaklardır" El bakara 2/217
Sosyal ağlarda paylaş

allah kuranda neredeyse on ayette bir kendine ben çok bağışlayıcıyım, ben çok iyiyim diye yazıyor. nerede bu bağışlayıcılık?

Halbuki Allah'ın nimetlerini teker teker saymaya kalkışsanız, onları sayamazsınız. Muhakkak ki Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhametlidir. nahl 16
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Hanif

Tarumar said:

not: şimdi birisi çıkıp ilk müslüman ademdi o zamandan beri haniflik vardı diyecek.

hiç güleceğim yoktu zaten gülmedim de. hep ezbere konuşuyorsunuz. madem haniflik vardı niye muhammed öncesi hiç bir dönemde hanifliğin h si bile hiç bir kaynakta yer almıyor? o kadar romalılar gelmiş, gitmiş, bir sürü felsefeci ve gezgin var. bir tanesi bile şu ademden beri gelen haniflikten bahsetmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

yer yarılmcak kus cıkıcak diyolar itraaz emtiyoruz zaten. haniflik maniflik de olsun bi problem yok orda.

ha gelipte "ilk din müslimanlık haniflikten ötürü, o yüzden islam'a kıyak gecicez diğer dinleri ve dinsizliği iplemiycez" diye yasal bir eyleme girilirse o zaman köpürürüz.

konun kendisine gelicek olursata, imkansız bir yasa bu.
Halkjın bir kesiminin benimsediği dini değerler, halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri aşağalıyor zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

NotMemphis said:

tarumarda basher var dikkat

harbinger var bende, ne yapsam bilemedim. 2.skilli atsam adam çıkınca cc'den daha da saçmalıycak, ulti atiyim diyorum ama çoğu boşa gidecek onun da, cd'a girecek. düz de vuramıyosun adam axe'e dodge kasmış; bashliyo tauntluyo sürekli. bir de ateist sitelerinden energy booster almış 2 tane. onun yerine int veren bişey alsaydı daha iyiydi.
Sosyal ağlarda paylaş

ateist sitesinde takılmakta ne var?

müslümanlar sabah akşam kuran okuyor, günde beş vakit ezan sesi duyuyoruz. tvlerde, radyolarda her yerde propagandanızı yapıyorsunuz biz de elimizdeki kısıtlı kaynaklardan öğreniyoruz.

o sitelerden alıntı yapınca islam denilen felsefe kendisine inanmayanı küffar diye çağıran, dinden döneni mürted diye çağıran bir din olma özelliğinde olmuyor mu?

adam mesela gelmiş inti düşük diye küfür etmiş bana hiç garipsemiyorum çünkü islamın peygamberinden tut, allahına kadar inanmayana küfür üstüne küfür ediyor.

mesela kuran okuyanlar hemen fark edecektir kuranda devamlı olarak birilerini fişleme durumu vardır. mesela muhammed e mağarada kuran ı yazdı dedim ya muhammed tabii böyle bir şey diyeceğimizi biliyormuş.

zariyat 11 Cehalet içinde gaflete dalmış olan (ve “Muhammed şairdir, delidir” diyen) yalancılar kahrolsun!

hatta kuran ilk geldiğinde araplar muhammed in evine gelmişler biz buna niye inanalım diye muhammed bunlara bayağı sağlam bir sövüp evden atıyordu. şimdi tam hatırlayamadım olayı birazdan bulur yazarım.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya arkadaşlar bakın bu konuda Türk toplumunda ciddi bir durum var

Şöyleki

İnsanlar inanır veya inanmaz ( ki ben inanan bir insanım)

Türk toplumu ve diğer müslüman topluluklarında inanmayanlara karşı bir şiddet ve sindirme potansiyeli hakim...
Bana kalırsa bu çok yanlış bir hareket bir insan inanır yada inanmaz bu kendisine ait bir şeydir

İnanan bir kimse inanmayan bir kimseye gidipte sen inanmayan birisin senin kelleni uçurmak farz ola hede hödö gibi şeyleri söylememeli bu ne insan haklarına sığar nede islamın barışçıl felsefesine

Peygamber efendimiz bile inanmayanları dine davet etmiş davetini kabul etmeyenleri de kendi haline bırakmış

Acaba soruyorum kendi kendime bizler inanmayanlara kötü gözle bakıyorken peygamber efendimizin yaptıkları aklımıza geliyormu ?

Şunuda belirtmeden geçemeyeceğim bazı inanmayan kesimlerde gerçekten İslama karşı yapmış oldukları hakaretlerle okları kendilerine çekiyor ve bir tepkide hani hoşgörülüydünüz nooluyor nidaları ile kendini savunmaya geçiyor bu da bana göre yanlış

Sonuç olarak her ne kadar inananların inanmayanların inançsızlıklarına saygı göstermesi gerekiyorsa inanmayanlarında inananların benimsediği dini değerlere saygı göstermeli
Sosyal ağlarda paylaş

olayı tam açıklamasıyla bulamadım ama kısaca özet geçeyim.

muhammed işte ortaya çıkıyor bana kuran indirilmeye başladı artık buna iman edeceksiniz diyor ama ilk zamanlarda kimse inanmıyor. bu sebepten kuranda ilk dört ayet çok genelgeçer bir dil ile yazılmıştır ve kimseye dokunmaz.

maide suresine kadar her şey iyiyken bir anda ne oluyorsa sinirler bozuluyor. bunun sebebi de arapların arasındaki yahudiler ve hristiyanlar kendisiyle dalga geçmekteydiler ve buda muhammed'in sinirini bozmaktaydı.

maide 51 Ey inananlar! Yahudi ve hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostlarıdırlar. Sizden kim onları dost edinirse, kuşkusuz o da onlardandır. Şüphesiz Allah, zalimler topluluğunu doğruya iletmez.

eğer imkanınız varsa 51 den 120 ye kadar okuyun. bunu şimdi allah mı göndermiş? sizin aklınız yetmez, kafanız almaz o yüzden sormayın diyor, küçümsüyor.

bir süre sonra araplar muhammed'e inanmaya başlıyor(kolaymı dedesi koskoca kureyş, hatice de sözü çok geçen birisi) ve gelip devamlı soru soruyorlar. muhammed bu kadar fazla soru karşısında canı sıkılıyor o sıra başka bir ayet iniyor aşağı.

maide 100 Ey Muhammed!) De ki: "Pis ile temiz bir olmaz. Pisin çokluğu hoşuna gitse bile." Ey akıl sahipleri! Allah'a karşı gelmekten sakının ki kurtuluşa eresiniz.

maide 101 Ey iman edenler! Size açıklandığı takdirde, sizi üzecek olan şeylere dair soru sormayın.(25) Eğer Kur'an indirilirken bunlara dair soru sorarsanız size açıklanır. (Hâlbuki) Allah onları bağışlamıştır. Allah, çok bağışlayandır, halîmdir (hemen cezalandırmaz, mühlet verir.)

kısacası soru sorup durmayın, ben ne dediysem o geçerlidir demeye getirmiş.

şahane bir şey bu ya. bu ayet geliyor bu sefer araplar soru soramıyor ama kafalarında devamlı sorular var tabii cevaplanmayı bekleyen. bir süre sonra kavimler arasında rahatsızlık başlıyor soru soramadıklarından ötürü. bu seferde sizden öncekiler çok soru sordular ve yok oldular diye cevapladı.

said:
Ebû Hureyre (R.A.) anlatıyor: Resûlullah (S.A.V.) Efendimiz bize bize hutbe okudu ve:
“Ey insanlar! ALLAH Teâlâ size haccı farz kılmıştır. Şu halde haccı edâ ediniz!” buyurdu. Bunun üzerine bir adam:
-Her yıl mı? Ya Resûlellah! diye sordu. Hz.Peygamber (S.A.V.) Efendimiz sükût etti, cevap vermedi. Hatta o zat sorusunu üç defa tekrarladı. Bunun üzerine Hz.Peygamber (S.A.V.) Efendimiz:

“Eğer sorunuza evet deseydim her sene haccetmek farz olurdu, buna da güç yetiremezdiniz. Ben sizi bıraktığım müddetçe siz de beni bırakın. Mademki sükût ettim, niye sormada ısrar ediyorsunuz? Şunu iyi bilin ki, sizden önceki ümmetler, ancak olur-olmaz çok sual sormaları ve peygamberlerine ihtilaf etmeleri sebebiyle helak oldular. Ben size bir şey emrettiğim zaman, onu gücünüz yettiği kadar yapın, bir yasaklamada bulunduğum vakit de ondan kaçının. Bu emir ve yasakla ilgili olarak aklınıza gelen her şeyi sormaya kalkışmayın!” buyurmuştur.5

Kuran-ı Kerim, İslâmdan önceki bazı milletlerin ölçüsüz soru sormalarından, Allah ve Peygamberin açıklamadığı meseleler üzerinde ısrarla durmalarından dolayı hem kendilerini sıkıntıya düşürdüklerini, hem de aşırı gittikleri için inkâra saparak helak olduklarını haber vermektedir.
Sosyal ağlarda paylaş

Tarumar said:

hatta kuran ilk geldiğinde araplar muhammed in evine gelmişler biz buna niye inanalım diye muhammed bunlara bayağı sağlam bir sövüp evden atıyordu. şimdi tam hatırlayamadım olayı birazdan bulur yazarım.

en ufak iddiaya 'pics or didn't happen' deyip 1400 yıl önce peygamberin birini evden atmasıyla ilgili bi rivayeti anlatırken -mış,-miş kullanmamayı tercih etmek gibi işleri birden fazla kez yaptığın için diyorum.
bütün değerlerini, hayat görüşünü uzak sanılara dayandırdığın yetmiyormuş gibi bunu başkalarının da sanısı olmasını başarmak gibi bi misyon edinmiş görünüyosun.

argümanların çok kofti, çok mana yiyo ve 1-2 vuruyo. e yeni argüman da zor, mana istiyo. (int kasmamışın dolayısıyla regen yok) kendine tek çıkar yol olarak base'e gidip
(ateistgenius.com) mana doldurmayı görüyosun bir gün ordan dagon alıp 300 vurma umuduyla. ama dagon almak için bile önce int item'ı almak gerekiyo.

o yüzden forumda lane'e gelip uzun süre kalan ateist pek yok. kendini en iyi görenlerin yaptığı bile zeus alıp baseden ulti basıp, kimse ölmeyince oyunun hostu bildikleri kişiye ''neden mod wtf değil'' diye sitem etmek. bi de bazıları spectre alıp fake yolluyo arada.

senin postlarındaki muhakemelere dayalı konuşuyorum sadece, kızma bana bence.

baya da oldu aslında dota oynamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...