Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

sigara sarma makinesi

Litminov

Öne çıkan mesajlar

Griswold said:

Sorun makinede değil, boş sigaralar ve doldurma aparatları kuru tütün için. Aldığın tütünleri kurutarak kullanmanı da önermem, tatları gider direkt. Sert olur bir de.
Sen en temizi kağıt ve filtre al, zaten 4. denemende sararsın. Sert içim istiyorsan ince, nispeten yumuşak istiyorsan kalın alırsın. Ancak inceleri hem sarması daha zor olur, hem de habire sönerler, başlangıç için kalınca bir kağıt alıp zamanla incelt yani. Laci OCB veya yeşil smoking ile başlanabilir. Sonra organiğine geçersin falan.
Benim bulduğum arap çarşafları hem çok kalındı, hem de öksürttü baya. Zaten sarmaya alışkın değilseniz sigaradan tütünden çok onu sarıcam yapışacak diye kanser olursunuz sinirden söyleyeyim sdfg.

+1

şu ocbnin küçük roller makineleri var çok kullanışlı şimdi resmini atardımda üşendim 3 lira bir şey.
Sosyal ağlarda paylaş

khalad said:

bende de var bundan ama o kadar iyi değil ya boşluk oluyo sürekli

Tütünü açıp sermen gerekiyor birbirinden ayırarak. 10 dk bekleyip sora hepsini sarmak lazım. Kuru olursa geri dökülüyor. Çok ıslak olursada sararken sıkıntı yaratıyor. Benimkilerde hiç boşluk olmuyor. En ucta hafif bir boşluk oluyor oda rahatsız etmiyor her makinada olur diye düşünüyorum. Üst üste sararkeken de köşelerdeki tütünü arada temizleyip devam etmek lazım. Onlar yapışıo sararken o kısımlar boşluk oluyo. Birde işte eşit dağıtmak gerekiyor tütünü. Onunda yolu tütünü iyice ayırmak yada ne denir ona bilemedim. Sardıkça alışıo el daha nizami sigaralar çıkıyor hızlı sararken bile. Birde tütün sigara içinde kuruyor kuruyunca eğer tütün çok konmuşsa duman gelmez. Yani ilk sararken sigara çok yumuşak gelebilir ama hemen içilmicekse oturuyor o bir kaç saate. O yüzden tütünü çok koymamak lazım sora kuruyunca tahta gibi oluyor sigara. Tütün ne kuru ne nemli sarıldığında sonradan içinde kurusa bile dökülmüyor.

Ne çok yazdım ya :D
Sosyal ağlarda paylaş

şimcik, 2 makine türü var

biri kartuşa tütün basıyor

öbürü de sigara kağıdını sarıp, içine koyduğun tütünle birlikte sarıyor.

ben basayım, uğraşamam diyorsan fitiliyle vs. birlikte olan birinciye yönelecen

kartuş ve cihaz alıp basıcan, 5*10 tane flaan skerterekten doğru tütün miktarını bulursun zaten onda.

yok ben makineyle sarıcam, sonra elde de sarmak istiyorum diyosan ikinci sçeime yönelicen

ama onunla uğraşacağına elinde sarmayı öğrenirsen, hem zaman hem de makineye olan gereksiniminde kazançlı çıkacaksın. birkaç gün elde sardıktan sonra fitifiti sarabilecek hale geliyorsun zaten, mis gib sarar içersin
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...